2024-03-15 Ürün Haberleri

Sürdürülebilir Şehirler – Şimdi uygulama zamanı!

Alfa Laval, yaklaşan iş birliği etkinliğinde değer zincirindeki paydaşları bir araya getiriyor.

COP28 anlaşmasına göre, 2030 yılına kadar küresel net sıfır hedeflerine ulaşmamız için enerji verimliliği çabalarımızın iki katına çıkması gerekiyor. Bu farkındalık halinin eyleme dönüştürülmesi ve gerçeğe dönüştürmek istiyorsak geniş ölçekte uygulanması gerekiyor. İşte bu noktada Sürdürülebilir Şehirler devreye giriyor.

Küresel enerji tüketiminin %80'ini ve küresel karbon emisyonlarının %70'inden fazlasını oluşturan şehirlerle, ısıtma ve soğutma sistemlerinde enerji verimliliğini artırmak, sektör bağlantısını entegre etmek ve çığır açan ortaklıklarda iş birliği yapmak gerçekten bir fark yaratabilir.

9 Nisan'da Alfa Laval, sektörden paydaşları, şehir temsilcilerini, politika yapıcıları ve ortak kuruluşları bu önemli konuyla ilgili bir panel tartışmasına katılmaya davet eden ilk net sıfır iş birliği etkinliğine ev sahipliği yapacak.

  • İş birlikleri ile değişimi nasıl yönlendirebiliriz?
  • Farkındalığı eyleme nasıl dönüştürebilir ve geniş ölçekte uygulayabiliriz?
  • Endüstriler ve şehirlerdeki enerji verimliliğini ikiye katlamak için nasıl iş birlikleri gerçekleştirebiliriz?

COP28, şehirlerdeki enerjiyi verimliliğini arttırırken, fosil yakıtlara olan bağımlılıklarını azaltmada sürdürülebilirliğin önemine ışık tutmuştur. Isı geri kazanımı ve bölgesel ısıtma - soğutma teknolojilerinin şehirlerde enerji verimliliğini önemli ölçüde arttırdığı kanıtlanmıştır. Ve bugün bu teknolojiler, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde net sıfır hedeflerine ulaşmanın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde meydana gelen elektrifikasyon ve hızlı nüfus artışıyla birlikte, enerji verimli ısıtma ve soğutma çözümlerine olan ihtiyaç da artıyor. Bu talebi karşılamak ve şehirleri gerçekten sürdürülebilir kılmak için iş birliği, sektörel ortaklıklar ve verimli ısı transfer teknolojilerinin uygulanması çok önemlidir.  

COP28, Sürdürülebilir şehirler konusunda farkındalık yaratmak için bir başlangıç noktası oldu. Şimdi bu edinimleri eyleme geçirmenin ve bu uygulamaları daha büyük ölçekte etkili bir şekilde gerçekleştirmenin zamanı geldi. Şehirleri ısıtma ve soğutma açısından daha enerji verimli hale getirirken fosil yakıta bağımlılığı azaltmak, şehirlerin emisyonlarını düşürerek, daha sürdürülebilir olmaları için çok önemlidir. Bu nedenle değer zincirindeki sektörlerden paydaşları bir araya getiriyoruz, çünkü değişimi başarılı bir şekilde yönlendirmek için iş birliğine ihtiyacımız var" diyor Alfa Laval Enerji Bölümü Başkanı Thomas Møller.

The Sürdürülebilir şehirler konulu iş birliği etkinliği 9 Nisan'da saat 15:00'te (CET) yayınlanacak. Daha fazla bilgi edinin ve etkinliğe buradan kaydolun: Sürdürülebilir Şehirler Canlı Etkinliği 9 Nisan | Alfa Laval


Gündem

GİRİŞ – Enerji Dönüşümünde Şehir Mücadelesi 

COP28 – Şehirlerin enerji verimliliği uygulama oranını iki katına çıkarmaya katkısı
Mark Watts,
C40 Şehirleri İklim Liderlik Grubu İcra Direktörü


COP28'DEN YANSIMALAR
Julien Gennetier, Alfa Laval Contalı Plakalı Eşanjörler Başkanı
Anna Hall, Enerji Bölümü - Halkla İlişkiler Başkanı  Alfa Laval


GÖRMEK İNANMAKTIR – Şehirlerde ve çevresindeki ekosistemlerde enerji verimliliği için en iyi uygulamalar

PANEL TARTIŞMASI - Çözümler nelerdir ve geniş ölçekte nasıl uygularız?
Sürdürülebilir bir şehirde enerji, bölgesel ısıtma ve ısı şebekeleri nasıl bir rol oynar? Değer zinciri genelinde standardizasyon ve iş birliği, ölçeği büyütmeyi nasıl destekler? Politikalar ve finansal araçlar değişimi nasıl destekleyebilir? Enerji verimli binalar ve bütünsel bir enerji sistemi nasıl bir rol oynar? Bölgesel soğutma, net sıfıra giden yolculukta şehirleri nasıl destekleyebilir?

PANELISTLER
Aurélie Beauvais, Euroheat & Power Genel Müdürü
Olivier Racle, ENGIE İş Platformu DHC Başkanı
Phil McDermott, E.ON UK'de Şehir Enerji Dönüşümü Lideri
Sezgin Kadir, Kraftringen Grup CEO'su
Anna Ekdahl, Ramböll Enerji Yoğun Endüstriler Enerji Dönüşümü Direktörü
Ulf Gehrckens, Aurubis AG Kurumsal Enerji ve İklim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Malgorzata Moczynska, Alfa Laval'da Lehimli ve Füzyon Bağlı Isı Eşanjörleri Başkanı
Neil Parry, Alfa Laval Bölgesel Enerji Küresel Başkanı

DAHA FAZLASI – İşbirliğinin gücünü sergilemek
Sektörde bir ilk olan teknoloji, bölgesel ısıtma ağının bir parçası haline geliyor.


Etkinliğin ev sahibi gazeteci ve AB İklim Paktı Elçisi Catarina Rolfsdotter olacaktır.Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

Anna Hall
Halkla İlişkiler Başkanı, Enerji Bölümü, Alfa Laval
Mobile: +46 725 544 865
anna.hall@alfalaval.com


Alfa Laval

Sahip olduklarımızdan en iyi şekilde yararlanma yeteneği her zamankinden daha önemli. Müşterilerimizle birlikte, toplumun bağlı olduğu sektörlerde yenilikler yapıyor ve kalıcı olumlu etki yaratıyoruz. Milyarlarca insanın ihtiyaç duydukları enerjiyi, gıdayı ve temiz suyu almalarına yardımcı olmaya kararlıyız.  Aynı zamanda, küresel ticaretin bel kemiği olan deniz filosunu karbondan arındırıyoruz.

Müşterilerimizin kaynakların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmalarını sağlayan teknolojilere ve çözümlere öncülük ediyoruz. Müşterilerimizin işletmeleri güçlendikçe, gerçekten sürdürülebilir bir dünya hedefi daha da yaklaşıyor. Alfa Laval olarak, müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için süreçleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi yönlendirmeye kararlıyız. Birlikte, olumlu etkiye öncülük ediyoruz. 

Alfa Laval 140 yıl önce kurulmuştur, yaklaşık 100 ülkede müşterisi olup, 21.300'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

www.alfalaval.com.tr

Etiketler

Tümü

İlgili içerik