2021-05-31 Ürün Haberleri

Tamamen paslanmaz çelik Alfa Laval AlfaNovaTW® 66 daha güvenli musluk suyu sistemleri için yeni olanaklar yaratıyor

Dünya çapında içme suyu sistemlerinde kirlenmenin önüne geçme ihtiyacı her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Alfa Laval'ın geçen sene piyasaya sunduğu AlfaNovaTW benzersiz, %100 paslanmaz çelik konstrüksiyon sayesinde musluk suyunda güvenli ve güvenilir performans sağlamak için özel olarak optimize edilmiş ilk ısı eşanjörleri serisidir. Bugün ise daha yüksek kapasiteli evsel musluk suyu sistemleri için yeni olanaklar yaratacak bir model olan AlfaNovaTW 66'nın piyasaya sürülmesiyle Alfa Laval ürün yelpazesini genişletmiştir.
Alfa Laval Enerji Bölümü Lehimli ve Füzyon-bağlı Isı Eşanjörleri Bölüm Başkanı Fredrik Ekström, su kaynaklarının metal içeriğini sınırlamak giderek daha fazla kamu politikası konusu haline geliyor” diyor. “AlfaNovaTW serisini, müşterilere kendi alanlarındaki yeni gereksinimleri daha iyi karşılayabilecek, güvenilir ve uygun maliyetli bir yol sunmak için tasarladık. Ayrıca dünya çapında güvenli su temini sağlanmasına yardımcı olarak, bu ısı eşanjörlerinin benzersiz tasarımının, önemli bir BM sürdürülebilirlik hedefine katkıda bulunabileceğini umuyoruz.”

Günümüzde musluk suyu sistemlerinde kullanılan birçok ısı eşanjörü, bakır veya nikel içeren sert lehimleme işlemleri kullanılarak inşa edilmektedir. Yeterli miktarda su kaynaklarına sızarsa, bu tür metaller hem çevreye hem de içme ve diğer amaçlar için suya bağımlı olan insan popülasyonlarının sağlığına zarar verebilir.

Daha fazla güvenlik için benzersiz bir yapı

AlfaNova tasarımındaki fark, Alfa Laval'ın geleneksel lehim yerine kullandığı benzersiz, patentli bir füzyon bağlı işlemidir. Sonuç, tamamen %100 paslanmaz çelik bir yapıdır. Bu musluk suyu için geleneksel olarak kullanılan lehimli ısı eşanjörlerinin yanı sıra kaplama ile işlenmiş veya korozyon özelliklerini iyileştirmek için nikelin eklendiği tasarımlardan çok daha güvenli bir çözüm sağlar.

Füzyon bağlama ile lehimli plakalı eşanjör tasarımlarının birçok avantajına sahip bir teknoloji üretebiliriz," diye devam ediyor Ekström. “Son derece sağlam, korozyona dayanıklı ve mükemmel termal verimlilik sağlıyorlar. Ancak bunu gerçek, %100 paslanmaz çelikten gelen güvenlik garantisiyle başarabiliriz.”

Musluk suyu sistemlerinde pazarın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için Alfa Laval, AlfaNovaTW serisini, genel musluk suyu sistemlerine karşılık gelen bağlantılara sahip standart modeller olarak kullanıma sunmuştur. Daha benzersiz sistemler için, istek üzerine özelleştirilmiş konfigürasyonlar da sipariş edilebilir.

Standart modellerin stokta bulunması pek çok avantaj sağlamaktadır. Mümkün olan en hızlı teslim sürelerini sağlar ve aynı zamanda yüksek performans ve güvenilirlik standardı ile kullanıcıların daha uygun maliyetli musluk suyu sistemleri sağlamalarına olanak tanır.

Daha yüksek kapasite

En yeni model olan AlfaNovaTW 66'nın piyasaya sürülmesi, Alfa Laval'ın artık AlfaNovaTW serisi ile daha geniş bir kapasite yelpazesine sahip olduğu anlamına gelmektedir.

AlfaNovaTW 66, ilk AlfaNovaTW lansmanında sağlayabildiğimiz tüm avantajları daha büyük sistemler için tasarlanmış daha büyük bir tasarımda sunuyor ”diyor Ekström. "Bu, artık çok çeşitli HVAC ısıtma ve soğutma uygulamalarının yanı sıra büyük ve küçük evsel su tesisatları için sistemleri destekleyebileceğimiz anlamına geliyor. Alfa Laval'da bu nedenle, ürün yelpazemizi genişletme konusunda daha az, müşterilerimiz için güvenli su olanaklarını genişletme konusunda daha fazla düşünüyoruz.”

AlfaNovaTW ile ilgili daha fazlası için lütfen websitesimizi ziyaret edin: www.alfalaval.com.tr/alfanovatw

Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.:

Therese Tonning, Marketing Communication Manager
Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers, Energy Division, Alfa Laval
Telefon: +46 46 36 72 09
E-posta: therese.tonning@alfalaval.com

 

Editör notu

Alfa Laval; Enerji, Denizcilik, Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetini yaklaşık 100 ülkede geniş bir endüstri yelpazesine sunmaktadır. Şirket, prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır ve müşterilerinin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için her zaman ekstra yol kat eder.

Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. Geliştirilmiş enerji verimliliği ve ısı geri kazanımı, daha iyi su arıtma ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Bu sayede Alfa Laval sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Her gün dünyayı daha iyi hale getirmek. Her şey daha iyi ilerlemekle ilgili (Advancing better™).

Alfa Laval'ın 17.500 çalışanı var. 2019 yılındaki yıllık satışı yaklaşık 4.4. Milyar EURO'dur.

www.alfalaval.com.tr

ANTW66 heat exchanger

ANTW640x360.png

AlfaNovaTW, özellikle musluk suyu için geliştirilmiştir. Temiz su tüm insanlar ve çevremiz için gereklidir. AlfaNovaTW, suyumuzda daha az bakır ve nikel salınımına katkıda bulunur. %100 gerçek paslanmaz çelik, Alfa Laval tarafından patentli, kanıtlanmış ve benzersiz bir teknolojidir.


Daha fazlası için

İlgili içerik