2019-02-26 Ürün Haberleri

Yeni Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa, esnekliği, hizmeti, güvenilirliği ve çalışma güvenliğini artırıyor

Şirketin süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektörlerinde kullanım için ürettiği hijyenik pompa portföyüne en son eklenen Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa pazara sunuluyor. Prosese esneklik kazandırmak için tasarlanan ikiz vidalı pompa, en katı hijyen standartlarını bile karşılayan sağlam, güvenilir bir platforma dayanıyor. Hem ürün aktarımı hem de Yerinde Temizlik (CIP) işlemlerinin üstesinden gelebilen bu ürün, kullanıcılara daha fazla proses esnekliği, daha fazla güvenilirlik, hızlı ve kolay bakım ile daha fazla çalışma güvenliği sunan düşük titreşim özellikleri, mükemmel katı madde yönetimi yeteneği ve üstün emme performansı gibi birçok yeni özelliğe sahip. Bu da ontaminasyon risklerini en aza indirir ve verimi en üst düzeye çıkarırken çalışmayı basitleştiriyor ve maliyeti azaltıyor.

Daha fazla proses esnekliği

Yeni Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa, pozitif aktarma ve santrifüj pompa teknolojilerinin özelliklerini tek bir pompada birleştirir. İkisi bir arada çalışma özelliği sayesinde pompa, CIP akışkanlarının yanı sıra çeşitli viskozitelerdeki proses ortamlarının üstesinden kolayca gelir. Pompanın bu özelliği, boru sistemini ve kontrolünü basitleştirerek maliyetleri azaltır ve bulaşma risklerini en aza indirir. Ayrıca mükemmel kaldırma yeterliliği ve düşük NPSHr değeri (Pompa için Net Pozitif Emme Yüksekliği) ile üstün emme performansı, kurulum esnekliği sunar ve ürün geri kazanımını artırır. Pompanın düşük titreşim özelliği ve mükemmel katı madde aktarım özelliği ile sağlanan kusursuz ve hassas çalışma, ürünün zarar görmesi olasılığını azaltır.

Yüksek güvenilirlik, hızlı ve kolay servis

Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa’nın önden yüklemeli salmastrası, sağlam dişli kutusu ve kolay ayarlanan zamanlama dişlileri, yüksek güvenilirlik düzeyine ve bakım çalışmasının kolaylığına katkıda bulunur. Tam anlamıyla önden yüklemeli olması, kendiliğinden düzenlemeli tasarımı ve yenilenebilme özelliği sayesinde artık pompa yerindeyken hızlıca salmastra değiştirmek mümkündür. Bu sayede prosesin çalışır olduğu süre en üst düzeye çıkarken bakım masrafları en aza iner.

Mil yatakları arasına yerleştirilmiş zamanlama dişlileriyle sağlam, tümüyle paslanmaz çelik dişli kutusu, mil yatağı ömrünü uzatır ve şaft tertibatını dengeler, böylece bileşen ömrünü ve güvenirliğini artırırken titreşimi ve gürültüyü azaltır.

Pompa yerindeyken zamanlama dişlilerine kolay erişimle zamanlama da basitleştirilmiştir. Dişli kutusundan yağı boşaltmak ya da bağlantıyı ve motoru çıkarmak gerekmediğinden vidanın yeniden zamanlanması işlemi kolaylaşır.

Daha yüksek çalışma güvenliği

Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa’nın hijyenik tasarımı; profilli elastomerli pürüzsüz, paslanmaz çelik bir dış kaplama ve tamamen ürünle çevrelenen mekanik salmastralar içerir. FDA uyumlu malzemeler kullanılarak maksimum düzeyde temizlenebilirlik için tasarlanan pompa, hem EHEDG hem de 3-A sertifikalıdır.

Optimize edilmiş dişli kutusu tasarımı ve mükemmel hidrolik performansıyla Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa gürültü yayımını en aza indirerek sessizce çalışabilir. Ayrıca çalışma sıcaklığı en aza indirilerek işyeri güvenliği artırılmıştır. İsteğe bağlı ATEX sürümü, pompanın tehlikeli alanlarda kullanılmasını mümkün kılar.

Alfa Laval Pompa Portföy Yöneticisi John Walker, “Performans sunmak için hassas şekilde tasarlanan Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa ‘Zarif ve Sağlam’ olarak nitelendirilir” diye açıklıyor. “Kusursuz ve hassas çalışması ister yapışkan, ister hassas veya aşındırıcı olsun çeşitli proses ortamlarının yanı sıra geniş bir viskozite aralığındaki maddelerin verimli biçimde aktarılmasını sağlayarak birden çok görevde tek bir pompaya ihtiyaç duyan kullanıcılar için bu ürünü ideal kılar.”

Ayrıca Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa, Alfa Laval’ın döner loblu ve dairesel pistonlu pompa teknolojileri barındıran mevcut pozitif aktarmalı pompa portföyünü tamamlar. Bu da Alfa Laval’ın proses uygulama süreci için en uygun pompalama çözümünü sunmasını sağlar.

Alfa Laval İkiz Vidalı Pompa hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bu adresi ziyaret edin: www.alfalaval.com/twinscrew

 

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, tüm dünyaya ısı transferi, ayırma ve sıvı taşıma gibi önemli teknolojilere dayalı uzman ürünler ve mühendislik çözümleri sağlayan lider bir şirkettir.

Şirketin ekipman, sistem ve hizmetleri, müşterilerimizin iş süreçlerinin performansını optimize etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Çözümler; yiyecek ve içecek, kimyasal ve petrokimya ürünleri, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üreten endüstrilerde ürünlerin ısıtılması, soğutması, ayrılması ve taşınması gibi işlemlerde yardımcı olur.

Alfa Laval'in ürünleri elektrik santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama çalışmalarında, makine mühendisliği endüstrisinde, madencilik endüstrisinde ve atık su arıtma tesislerinde, iklimlendirme ve soğutma uygulamalarında da kullanılmaktadır.

Alfa Laval'in dünya çapında hizmet sunan organizasyonu, global arenada neredeyse 100 farklı ülkeden müşterisiyle yakın işbirliği içinde çalışmakta ve sektör lideri olmalarına yardım etmektedir. Alfa Laval, Nasdaq OMX'te işlem görmektedir ve 2017 için açıklanan yıllık satışı 35,3 milyar SEK (3,6 milyar avro) civarındadır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı vardır.

Twin Screw Pump

Bize ulaşın

Marianne Højby

Marketing Communications Manager, Business Unit Hygienic Fluid Handling

+45 28 95 44 71
marianne.hojby@alfalaval.com

Bize ulaşın

John Walker

Ürün Portfolyo Müdürü, Pompalar

+441323414631
john.walker@alfalaval.com

Bize ulaşın

Russ Kelly

Portfolio Manager, Pumps

+44 1323 414608
russ.kelly@alfalaval.com

İlgili içerik