2019-07-09 Ürün Haberleri

Türk Armatörler Balast Suyu Arıtma Grubu, gemileri için Alfa Laval “PureBallast 3'ü” seçti

Türk Armatörler Balast Suyu Arıtma (BWT) Grubu, Alfa Laval ile “PureBallast 3” sistemleri için yaklaşık 210 milyon SEK değerinde filo anlaşması imzaladı. Alfa Laval’in balast suyu arıtımındaki kapsamlı teklifi, özellikle de servis söz konusu olduğunda, grup için seçim yapmakta kilit bir faktördü.

4 Temmuz 2019'da İstanbul'da yapılan imza töreninde, Türk Armatörler BWT Grubu'nun yaklaşık 50 üyesi, “PureBallast 3” sistemlerinin grubun gemilerine kurulmasına karar verdi. “PureBallast 3’ün” seçimi, grubun teknik komitesi tarafından 14 farklı UV balast suyu arıtma sistemini dikkatli bir şekilde değerlendirdikten bir yıl sonra yapıldı.

Türk Armatörler BWT Grubu'na liderlik eden Simge Denizcilik Armatörü Murat Er, “Sadece PureBallast 3 teknolojisi ile değil, Alfa Laval'in bize sunduğu tüm destek ile de ikna olduk” diyor. “Alfa Laval’in balast suyu arıtımındaki güçlü varlığı ve gelişmiş servis portföyü, Türk Armatörler BWT Grubu gemileri için yönetmeliklere uyumda tam bir iç huzur anlamına gelecek.”

“PureBallast 3” sistemleri, 2019 ve 2024 arasındaki beş yıllık süreç içerisinde gemilere monte edilmek üzere teslim edilecek. 85 m3/saate kadar debiler için küçük ayak izi olan etkin sistemler ve büyük debiler için birkaç sisteme dahil olacak 1000 m3/saate kadar debiler de etkili sistemler yer alacak.

Alfa Laval PureBallast Başkanı Peter Sahlén, “Bu, hem yerel hem de global olarak Alfa Laval için son derece önemli bir anlaşma” dedi. İmza töreni sırasında Sahlén, Alfa Laval'in, İstanbul yerleşkesinde teknik mürettabatın fiziksel ve gerçek bir “PureBallast 3” sistemi üzerinde eğitim alabileceği bir eğitim merkezi açacağını duyurdu. “Bu kadar önde gelen armatör ve operatörün güvenini kazanmaktan dolayı gurur duyuyoruz ve Türk Armatörler BWT Grubu ve ekipleriyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Alfa Laval PureBallast 3 ile ilgili daha fazla bilgi için www.alfalaval.com/pureballast

adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Editor’ün notları

Alfa Laval PureBallast hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, Alfa Laval tarafından satılan ve servis işlemleri yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water Tecnology tarafından kurulan Wallenius Water'ın ortaklaşa çalışmasıyla geliştirilmiştir.

 

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir.

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır.

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır.

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

İlgili içerik