2018-06-28 Ürün Haberleri

Yeni Alfa Laval PureSOx “Connectivity” çözümü, SOx uyumunu basitleştiriyor

“Connectivity”, günümüz denizcilik sektöründe herkesin dilinde olan bir terimdir ama Alfa Laval bunu hayata geçirmek için somut adımlar atıyor. Alfa Laval PureSOx scrubber’lara yönelik yeni “connectivity” programı ile Firma, Scrubber müşterilerine artı değer sunuyor. Çözüm, hem kolaylık hem de SOx kurallara uyumunda daha fazla güvenilirlik vadediyor.

Kurallara uyumlu bir şekilde halihazırda çalıştırılmakta olan 100 civarında sistem ile Alfa Laval PureSOx, Emisyon Kontrol Alanlarında (ECA’lar) belirlenen SOx limitlerini ve 2020 global sülfür üst sınırını karşılama konusunda halihazırda güvenilir bir çözümdür. Yeni PureSOx “connectivity” programının lansmanı ile zamandan ve paradan tasarruf etmenin yollarını sağlayarak müşterileri daha da ileriye taşıyacak. Programın temelinde, tüm yeni PureSOx siparişlerinin standard parçası olan ve aynı zamanda retrofit için de kullanılabilen yeni veri raporlama ve depolama cihazı Alfa Laval Remote Emission Monitor (ALREM) yer alır.

Gaz Sistemleri Servis Müdürü Olaf Van Heerikhuizen, "Müşteriler operasyonda daha fazla kalabilmek için sıkıntıları ve kullanım dışı süresini ortadan kaldırmak istiyor." diyor ve şöyle devam ediyor: "Önemli PureSOx müşterilerinin yer aldığı ALREM projelerinde zaten gördüğümüz gibi “Connectivity”, büyük bir önem taşıyor. ALREM, kurallara uyumluluğu ve gemideki operasyonunu çok daha kolaylaştıracak bir dizi veri odaklı hizmet için temeli oluşturur."

 

Çaba harcamadan SOx uyumunu raporlama

ALREM'in kurulu olduğu tüm gemilerde zaten mevcut olan, PureSOx “connectivity” programında sunulacak ilk hizmet, uygunluğun kanıtlanmasını kolaylaştırıyor. Scrubber uyum verilerini analiz etmektense müşteriler, yerleşik Alfa Laval Touch Control sistemi ile kullanıcı dostu, grafik tabanlı raporlar alır.

Van Heerikhuizen şöyle diyor: "Bu, scrubber’ları yasal olarak her üç dakikada bir yaklaşık 50 veri sinyali kaydetmesi gereken müşterilerin sorunlarını hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. Bu müşteriler, sadece birkaç günlük çalışma için yüzlerce sayfalık işlenmemiş sensör verisini yorumlamaktansa doğrudan yetkililere teslim edebilecekleri, bitmiş bir uygunluk özetine sahip olurlar."

Tercih ederlerse müşteriler, aynı zamanda gemileri veya filolarına yönelik verileri çevrimiçi portal aracılığıyla da gözden geçirebilirler. Basit bir aylık ücret karşılığında abonelik kapsamında ulaşılabilen bu portal, gemilerinin rotalarını görmelerine ve seçtikleri tarihlerde geçerli SOx uygunluk özeti almalarına olanak tanır.

 

Olanaklar bunlarla sınırlı kalmayacak

ALREM'in becerileri, raporlamanın çok ötesine geçer ve bu da gelecek ek hizmetlere zemin hazırlamaktadır. Sistem, sadece gerekli uygunluk verilerini değil, aynı zamanda Alfa Laval analistleri tarafından işlenmek üzere buluta gönderilebilecek PureSOx tanı ve performans verilerini de kaydedebilir. Bu da durum bazlı bakım servisleri için bir dayanak oluşturur ve scrubber optimizasyon yeni geliştirme seviyeleri sunar.

Van Heerikhuizen şöyle diyor: "ALREM'i test sürecinde bir alarmın temel nedenlerini bulmak için tanı bilgilerini kullanabildik ve gemiye sorunu hızla çözmek için doğru parçalar ve bilgiler ile gönderebildik. Sistem daha gelişmiş hale geldikçe daha önleyici bir bakım sağlayabilecek ve müşterilerin daha da iyi performans ve enerji verimliliği elde etmeleri için scrubber’larını düzeltmesine yardımcı olacağız."

Alfa Laval PureSOx ve Alfa Laval’in egzoz gazı temizleme yaklaşımları hakkında daha fazla bilgi için www.alfalaval.com/puresox adresini ziyeret edin.

PureSOx Connectivity II 640x360 large

Bize ulaşın

Olaf van Heerikhuizen

Manager of Service, Gas Systems Alfa Laval Nijmegen BV, The Netherlands

+31 24 352 3256
olaf.vanheerikhuizen@alfalaval.com

Bize ulaşın

Anne Henningsen

Marketing Communications Manager, Business Unit Boiler Systems , Alfa Laval Marine Division

+45 2492 8610
anne.henningsen@alfalaval.com

Alfa Laval PureSOx connectivity

İlgili içerik