2018-04-24 Ürün Haberleri

Alfa Laval, IFAT 2018'de!

Alfa Laval'in MBR membran sisteminin güncellenmiş versiyonu ve ücretsiz dekantör performans kontrolleri, Alfa Laval'in 14-18 Mayıs tarihleri arasında Münih'te gerçekleşecek olan IFAT fuarındaki standının dikkat çeken iki özelliği olacak. Şirket, döngüsel ekonomi için çözümlerini sunacak ve de ziyaretçilerin nasıl fabrikalarının çevresel etkilerini küçültebileceğini, değer yaratabileceğini ve yaşam döngüsü maliyetlerini en aza indirebileceğini gösterecek.

 

Su, çamur ve ısı odağı

Alfa Laval'in atık su arıtımı konusunda döngüsel bir bakış açısı vardır ve IFAT'ta şirket, aşağıdaki başlıklar için çözümlerini sunacak:

Su – Suyun geri kazanımı ve yeniden kullanımı ve de mikro plastiklerin temizlenmesi.

Çamur – Atığı değere çevirme, verimli bir şekilde sudan arındırma ve yoğunlaştırma çözümleri.

Isı – Isı geri kazanımı yoluyla enerji tasarrufları, biyolojik gaz üretiminin optimizasyonu.

 

"Belediye ve sanayi atık su arıtma tesislerinin karşılaştıkları zorlukları ve olanakları IFAT'taki ziyaretçilerimiz ile konuşmayı dört gözle bekliyoruz. döngüsel ekonomi için çözümlerimiz ile fabrikaların, çevresel etkilerini azaltmasına, yeni gelir kaynaklarından yararlanmasına ve maliyetlerini düşürmesine yardımcı olabiliriz." - Gunnel Hagstam, Su ve Atık Birimi Global Satış Yöneticisi.

 

Alfa Laval'in güncellenmiş MBR membranının lansmanı

Alfa Laval, IFAT 2018'de MBR membran sisteminin güncellenmiş bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Yeni özellikler arasında büyük enerji tasarrufları için olanakların kapısını açan kendi kendini temizleyen S Aerator ve Alfa Laval'in membran değiştirmek için harcanan zamanı büyük oranda düşüren QuickSwap teknolojisi yer alıyor. Stantta çalışır halde bir minyatür demo da sergileniyor olacak.

Alfa Laval'in MBR membranları hakkında daha fazla bilgi için www.alfalaval.com/MBR adresini ziyaret edin.

 

Ücretsiz dekantör performansı kontrolü

Alfa Laval'in atık su tesisleri için başlıca hizmetlerinden biri de Dekantör Performansı Denetimidir. Bu hizmetin ilk adımı, dekantörlerle ilgili süreç ve çalışma verilerini toplayan bir Alfa Laval profesyonelinin saha ziyaretidir. Derinlemesine bir analizden sonra performansının nasıl iyileştirilebileceğine ve çalışma maliyetlerinin nasıl optimize edilebileceğine dair öneriler ile birlikte ekipmanın son durumu da Performans Denetim Raporunda özetlenir. Almanya, Avusturya, İsviçre, İspanya, Fransa, İtalya ve İngiltere'den ziyaretçiler, Alfa Laval'in IFAT'taki standında ücretsiz bir Dekantör Performansı Denetimi için isimlerini yazdırabilir. Kontrol sadece Alfa Laval dekantörleri için geçerlidir.

 

Sergilenecek ürünler

Stand alanında sergilenecek ürünler:

  • Alfa Laval MBR membran sisteminin çalışır bir modeli
  • ALDEC G3-45 – Alfa Laval’in amiral gemisi, yüksek performanslı çamur yoğunlaştırma ve susuzlaştırma dekantörü.
  • AS-H Iso-Disc – Kum filtrelerine alternatif, kompakt, düşük maliyetli, kullanımı kolay bir üçüncül arıtım filtresi.
  • ALSHE STW 200 – Çamurdan ısıyı geri kazanan, kendi kendii temizleyen, spiral ısı eşanjörü.
  • AS-H Plate Press – Düşük işgücü, polimer ve enerji gerektiren kesintisiz, yüksek kapasiteli bir plakalı filtre pres.

Basın kahvaltısı

Sizi, 15 Mayıs tarihinde 08:45-09:45 saatleri arasında standımızda (A1.251) gerçekleştireceğimiz basın kahvaltısına davet ediyoruz. Sergilediğimiz ürünleri anlatacak ve de kahve ve kahvaltı eşliğinde ürün ve iş uzmanlarımız ile derinlemesine sohbetler yapma fırsatı sunacağız.

 

www.alfalaval.com/IFAT2018

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

İlgili içerik