Are you curious?

Alfa Laval olarak, zorlukların üstesinden gelmek için her zaman ekstra yol kat ederiz. Motivasyonumuz, müşterilerimiz, insanlık ve gezegenimiz için başarıyı hızlandırmaktır. Bunu ancak meraklı bir zihne sahip, kendini işine adamış insanlar ile yapabilirsiniz.Merak, harika fikirlerin arkasındaki kıvılcımdır. Ve harika fikirler ilerlemeyi sağlar.

Açık pozisyonlar bölümünde, gezegenin en acil sorunlarından bazıları üzerinde, kalıcı bir etkiye sahip olabilecek meraklı beyinler için fırsatlar bulacaksınız.

Daha ileriye. Alfa Laval ile.

 

Açık pozisyonlarımızı inceleyin

İŞTE BİZ!

Meraklı zihinlerimiz ile tanışın:

"I continuously find new challenges"

Meet Camilla Arvidsson
Marketing & Product Management

”Super nice!”

Meet Manal Mohamed Abdeslam
Human Resources

”Be brave!”

Meet Jay Jeong
Refinery Market Manager

”Proving customer value”

Meet Jonathan Molander
Production

Açık pozisyonlarımızı inceleyin

"We contribute to our agile transformation!"

Meet our Automation team

”I’m saving the world!”

Meet Eva Andersson, Senior Specialist Refinery processes

 

Açık pozisyonlarımızı inceleyin

ÇÖZÜMLERİMİZ

Deniz suyunu, marin doğal hayatı için korumak

Mikroplastikler, okyanuslarımız ve denizlerimiz için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bozulmaları yüzlerce yıl alır ve çeşitli deniz organizmalarına uzun vadeli zararlar verebilirler. Ve hepimiz su içtiğimizde mikroplastik parçaları yutarız. Alfa Laval neler yapıyor? Mevcut bir projede, gelgiti dönüştürmenin mümkün olduğunu gösteriyoruz. Atık su tesisinde kurulu membran biyoreaktörlerimiz sayesinde mikroplastikleri 0.0002 mm'ye kadar filtrelemeyi başardık. İster suda yaşıyor olun ya da yaşamak için suya ihtiyacınız olsun, bu sevindirici bir haber.

turtle in sea 640x360

Merakli zihinlerimizden birisi, Jessica Bengtsson ile tanışın

Membran ve su filtreleme çözümlerinde uzman, meraklı zihnimiz Jessica Bengtsson ile tanışın. Alfa Laval membranlarının mükemmel sonuçları nedeniyle National Energy Globe Award’a layık görüldüğü Roskilde Fjord pilot projesinin bir parçasıydı.

 

Hikayenin devamını okuyun     Açık pozisyonlarımızı inceleyin


woman with a flie on her nose 640x360

Yarının gıdasına farklı bir bakış açısı getirmek

Yüksek kaliteli proteine giderek artan bir ihtiyaç var. Ancak, gezegenimizin tarım alanları tükeniyor ve insan nüfusu artıyor. Bu çözülmesi zor bir denklemdir. Alfa Laval neler yapıyor? Böcek yetiştiriciliği bir cevap olabilir.  Siyah asker sineğinin larvaları hızlı büyür ve haftalar içinde hasat edilebilir. Alfa Laval teknolojileri sayesinde, bu küçük böcekler işlenerek gıda maddesi haline getirilebilir. Geleneksel tarıma göre, yüzde 90 daha az alan ve yem gerekiyor. Bu nedenle, siyah asker sineği gerçekten radarımızda. Başa çıkılması gereken en büyük problemlerimizden birisi ise, onun vızıltı çıkarmasıdır.

Hikayenin tamamını okuyun    

sumit pingle 640x360

Meraklı zihinlerimizden birisi, Sumit Pingle ile tanışın

Farklı protein kaynakları ve proses çözümleri üzerine, uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip meraklı zihnimiz Sumit Pingle ile tanışın. Ona göre, Alfa Laval’in 50 yılı aşkın süredir sektördeki kapsamlı bilgi birikimi ve Alfa Laval’in tüm temel ürünlerinin proses çözümünde gerekli olması, şirketi sektörde önemli ve tanınmış bir partner haline getirdi.

Sumit Pingle'dan daha fazlasını okuyun      Açık pozisyonlarımızı inceleyin

Sürdürülebilir bir yolculuk için rehberlik etmek

Ticari bir geminin kaptanı için ana öncelik, yükün A noktasından, B noktasına güvenli bir şekilde taşınmasıdır. Ancak aynı derecede önemli olan, egzoz gazı emisyonları ve su tahliyesi ile ilgili katı düzenlemelere uymaktır. Uyumlu olmamak, ağır para cezalarına ve maliyetli gecikmelere neden olabilir. Alfa Laval neler yapıyor? Gemideki bağlantılı ekipmanlarımız ve veri bulutumuz sayesinde, gemideki 500'den fazla veri noktasından sürekli olarak veri toplanabilir. Kritik bir alarm tetiklendiğinde ya da bir sistem arızası tespit edildiğinde, kaptan ve mürettebat anında uyarılır. Alfa Laval tarafından acil eylem ile, uzaktan desteklenirler. Bu, gönül rahatlığı ile seyre devam etmeyi sağlayan koruyucu bir meleğe sahip olmak gibidir.

Bu, en çetin zorlukların üstesinden nasıl geldiğimizin, sadece bir örneğidir. Merak, harika fikirlerin arkasındaki kıvılcımdır. Ve harika fikirler ilerlemeyi sağlar.

Hikayenin tamamını okuyun     Açık pozisyonlarımızı inceleyin

captain marine 640x360

dog and cat laying on the floor 640x360

Endüstriyel atık ısıyı keyifli konfora dönüştürmek

Günümüzde, endüstriyel proseslerde, çoğu atık ısı biçiminde olmak üzere, yaklaşık 50.000.000.000 watt kaybedilmektedir. Ama neden bu muazzam miktardaki enerjinin açık havada kaybolmasına izin verilsin? Alfa Laval neler yapıyor? Yüksek kapasiteli plakalı eşanjörlerimizi kurarak, proseslerden artakalan fazla ısı, etkili bir şekilde absorbe edilip ve kullanışlı hale getirilebilir. Örneğin, mahal ısıtma olarak. Karbondioksit emisyonlarını her yıl 150 milyon ton azalttığı için sadece iç mekan severler için değil, atmosferimiz için de bir konfor bölgesi yaratmak.

Bu, en çetin zorlukların üstesinden nasıl geldiğimizin, sadece bir örneğidir. Merak, harika fikirlerin arkasındaki kıvılcımdır. Ve harika fikirler ilerlemeyi sağlar.

     Daha fazlası için           Açık pozisyonlarımızı inceleyin

Here No 37’yi okuyun

Böcekleri hamburgere dönüştüren yenilikçi gıda prosesi ya da yenilenebilir enerjiyi depolamak için yeni teknoloji, HERE dergisinin yeni sayısındaki makalelere yalnızca iki örnektir. Makaleler, hem insanlara hem de gezegene fayda sağlayan çözümler sunarak sağduyulu büyüme ile ne demek istediğimizi örneklendiriyor. HERE, 2019'da İsveç Yayıncılık Ödülü'nü kazandı.

here no37 640x360