Soğutma sıvısı temizleme

Daha az duruş süresi, daha yüksek verimlilik, daha düşük işletme masrafları ve daha fazla zaman; artık bütün bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bütün bunlar, özel bir likit temizleme modülüne geçmeniz için sizi zorlayacak sebeplerden sadece bazılarıdır. Filtre/ skimmer ya da benzerlerini kullanmak yerine, yüksek hızlı ayırma yöntemini seçmek suretiyle, daha az maliyet ve çevre üzerinde daha az etkiyle, sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz.

coolant cleaning 640x360

Soğutucu akışkanlar ve yıkama sıvıları

Yıkama sıvıları ve soğutucu akışkanlarınızı yıllarca kullanabildiğinizi bir düşünün. Alfa Laval temizlik modülüyle, yıkama sıvılarınız ve soğutucu akışkanlarınızın kullanım ömrünü 6-10 kata kadar (bazı durumlarda daha da fazla) uzatabileceksiniz. Bu, konsantre/ temizleyici tüketiminin daha düşük olacağı ve elden çıkarma masraflarının azalacağı anlamına gelmektedir.

İster bir üretim işletmesi çalıştırıyor olun isterse bina tipi soğutucu filtreleme ya da yağ temizleme sistemlerini kullanıyor olun, siz ve müşterileriniz, filtreler gibi geleneksel yöntemlerin yerine yüksek hızlı ayırma yöntemini seçmek suretiyle önemli miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Alfa Laval, daha küçük tanklar için, portatif temizleme ünitesi sunmaktadır. Merkezi bir sisteme sahipseniz, kalıcı bir çözüm öneririz. Her iki durumda, sisteminiz için en iyi çözümü sağlayabilmek için sizinle birlikte çalışacağız.

Yıkama sıvıları

Temiz yıkama sıvılarıyla, zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Yüksek hızlı santrifüjlü ayırma sistemi sayesinde sürekli temizleme yöntemiyle, yıkama sıvılarınızın kullanım ömrünü altı kata kadar arttırabilir ve bu şekilde değiştirme masraflarından büyük oranda tasarruf edersiniz. Kirlenmiş sıvı ve filtrelerin değiştirilmesi masrafları büyük oranda azaltılmaktadır.

Temiz yağ ve içerisinde parçacık bulunmayan servis sıvıları, ürün kalitesinin artmasına yardımcı olur. Ayrıca, kullanım ömrünü arttırır, hurda miktarını azaltır ve takip eden işlemlerde ilave süreyi en aza indirir.

Alfa Laval, yıkama sıvılarının temizlenmesi için, AlfaPure ürününü önermektedir. AlfaPure, yıkama suyu ve yağ alma banyosu vs. dâhil olmak üzere, metal işleme endüstrisinde kullanılan birçok su bazlı servis sıvılarının temizlenmesi için, eksiksiz ayırma modüllerinden oluşan bir ürün serisidir.

Soğutucu akışkanlar

Alfa Laval tarafından sunulan özel soğutucu temizleme ürünlerini kullanarak birçok problemden kaçınabilirsiniz. Kirli soğutucu akışkanların, geleneksel yöntemlerle değiştirilmesi oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir işlemdir. Yüksek hızlı bir seperatör ile, temizleme süreci çok daha az karmaşık olacaktır. Ayrıca, çevre düzenlemelerine uygunluk sağlayan ve pahalı aletler ve ekipmanlardaki yıpranma payları dikkate alındığında, bakım masraflarını azaltan bir çözüm sunmaktadır.

Yüksek hızlı ayırma yöntemine yatırım yaptığınızda, aynı zamanda soğutucu akışkanlarınızın kullanım ömrünü 10 yıla kadar uzatan karlı bir çözüme de yatırım yapmış olacaksınız. Aynı zamanda, satın alma ve elden çıkarma masraflarınızı azaltacak, ürünleriniz daha az reddedilecek, tank temizliği için daha az manuel temizlik kullanacak ve üretim süresini arttıracaksınız.

Soğutucu akışkan temizliği için ihtiyaçlarına bağlı olmak üzere, Alfa Laval, Alfie 200 ve Alfie 500 serileriyle bağımsız tanklar için sabit ya da mobil çözümler sunmaktadır. Daha büyük ya da merkezi sistemler için ise, AlfaPure serisini seçebilirsiniz. Daha büyük kapasiteye sahip eksiksiz bir hareketli seperatör modülüdür.

Seçiminiz ne olursa olsun, kurulumunu kolayca yapabileceksiniz; ayrıca mevcut sisteminizde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek kalmayacaktır. Santrifüjlü seperatörün bypass akışı içerisinde kurulmasından dolayı, gerek üretim sırasında gerekse ekipmanınız atıl durumdayken temizlik işlemi devam edecektir. 

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval global servis ağı, tüm sektörler özelinde bilgi sahibi tecrübeli uzmanlara sahiptir. Her türlü ihtiyaç noktasında ve her zaman yedek parça ve uzmanlık alt yapısıyla ihtiyaç sahiplerini desteklemeye hazır bulunan Alfa Laval 360° Servis Portföyü, maksimum çalışma süresi, kullanılabilirlik ve optimizasyon için ekipman kullanım ömrü boyunca start-up, bakım, destek ve geliştirme hizmetlerinden izleme hizmetlerine kadar - tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu hizmetler ile toplam işletme maliyetlerii en aza indirerek, kullanıcıların rekabette bir adım önde olması sağlanmaktadır.

 

Bize ulaşarak hizmet teklifimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.