Dekantörünüz için 10 önemli ipucu

Dekantörünüzü en iyi performansta tutmak için 10 önemli ipucu

  1. Tüm temel işletme parametrelerinin (hız, katı oranı, besleme debisi vs.) orijinal dizayn değerlerine uygun olduğuna emin olun.
  2. Üniteyi her gün kontrol edin. Titreşim ve yatak sıcaklıklarını takip edin. Sızıntıları takip edin ve normal dışı seslere dikkat edin.
  3. Haftalık ve aylık dönemlerde, gövde içinde veya etrafında oluşabilecek katı birikintileri kontrol edin (varsa temizleyin).
  4. Tüm otomatik kontrol enstrümanlarının doğru olarak çalıştıklarını düzenli olarak kontrol edin.
  5. Her altı ayda ya da her 1000 saatte bir, dişli kutusu yağ sevie ve kalitesini, ayrıca kayışların gerginliğini kontrol edip, gerekirse müdahale edin.
  6. Koruyucu bakım için her zaman tavsiye edilen yağlama aralıklarını ve talimatlarını sıkı bir şekilde uygulayın.
  7. Sadece Alfa Laval tarafından onaylanan markaların gres ve yağlarını kullanın. Bunların raf ömürlerinin içinde olduğundan emin olun.
  8. İşletme alanını ve dekantörünüzün çevresini sürekli temiz tutun. Montaj öncesinde parçaları iyice temizleyin. Civataları her zaman doğru tork değerlerinde sıkın.
  9. Sadece Alfa Laval tarafından verilen, iyi durumda korunmuş özel sökme/takma takımlarını kullanın. Bunları her zaman temiz, güvenli ve kuru bir bölümde saklayın.
  10.  Her zaman gerekli tüm yağlayıcılar ve Majör (Ana) bakım kitleri gibi kritik yedek parçaları stoklarınızda bulundurun. Korozyon ya da hasar olasılığına karşı bu stok malzemelerini uygun koşullarda saklayın.  

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

How can we help you?Herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

Bize ulaşın