Alfa Laval - Compabloc eşanjörünüz için 10 önemli uyarı

Compabloc eşanjörünüz için 10 önemli uyarı

Compabloc eşanjörünüzü en iyi performansta tutmak için 10 önemli uyarı

  1. Ten top tips Alfa Laval CompablocTüm temel işletme parametrelerinin (basınç, sıcaklıklar ve debiler) orijinal dizayn değerlerine uygun olduğuna emin olun.
  2. Compabloc eşanjörünüzü yabancı maddelerden ve tıkanma riskinden korumak için filtre ve pislik tutucular kullanın.
  3. Devreye alma ve duruş sırasında basınç dalgalanmaları ve koç darbesini engellemek için vanaları yavaşça açıp, kapatın.
  4. Ünitenin her zaman doğru şekilde ventile edilmesini sağlayın. Büyük ünitelerde vent bağlantıları açık (ya da ilgili tesisata bağlı) olmalıdır. 
  5. Problemsiz bir işletme ve düzgün sıcaklık/basınç değişimlerini elde edebilmek üzere, kontrol sisteminizin Compabloc kullanım kılavuzunda belirtilen kurallara göre işletildiğinden emin olun.
  6. Gerekli olabilecek temizlik aralıklarını belirlemek için basınç düşümlerinin takip edilmesi başta olmak üzere, koruyucu bakım prensiplerini uygulayın.
  7. Kimyasal Sirkülasyonla Temizlik (CIP) veya mekanik temizlik (buhar ya da yüksek basınç su jeti) kullanarak birikebilecek kirlilikleri temizlemeye çalışın, böylelikle eşanjörün gereksiz yere açılmasını engelleyin.
  8. Panel contaları her açılışta mutlaka değiştirilmelidir. Bu nedenle bir set yedek conta tesiste stokta hazır bulundurulmalıdır.
  9. Uzun bir duruştan sonra, tekrar işletmeye başlamadan önce tüm panel saplamalarının sıkılma torklarını mutlaka kontrol edin.
  10.  Contalar nedeniyle harici bir kaçak gözlenirse, panel saplamalarını normal tork değerine sıkın ya da panel contalarını değiştirin. Sızıntı çözülemiyorsa Alfa Laval ofisi ile irtibata geçin.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

How can we help you?Herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

Bize ulaşın