PureBallast
UV or EC 1920x480-final

UV mi yoksa EC mi? Balast suyu arıtma teknolojisi tercihiniz neden önemli?

Balast suyu arıtımına ilişkin kararlar, özellikle de arıtma teknolojisi tercihi size ait olduğunda rastgele verilmemelidir. UV mi yoksa elektroklorinasyon (EC) mu? Doğru soruları sorarak masraflarınızı ve operasyonel limitlerinize ilişkin riskleri önemli oranda azaltabilirsiniz. Alfa Laval PureBallast 3 kullanılarak yapılacak UV arıtma işleminin, günümüzde EC’nin norm olduğu gemilerde dahi neden en akılcı seçim olduğunu öğrenin.

  • Sistemin kapladığı alanı ve gemide yapılacak modifikasyonları en aza indirir
  • Tersanede geçirilecek süreyi ve yatırım maliyetlerini azaltır
  • Masraflı, tehlikeli ve zararlı kimyasal maddelerden kaçınılmasını sağlar
  • İşletim esnekliğini ve verimliliğini en üst düzeye çıkarır

UV mi yoksa EC mi? Etkileri öğrenin

Her seçeneğin bir etkisi vardır. Balast suyu arıtımında UV veya elektroklorinasyon (EC) teknolojileri arasında yapacağınız seçim sadece yatırım maliyetlerinizi değil, aynı zamanda geminizin uzun vadeli işletim giderlerini ve esnekliğini de etkileyebilir.

Sermaye harcamalarına etkileri

Balast suyu arıtma sistemi konusu sistemin kendisinden ibaret olmayıp bir tedarikçinin teklifinde göreceğinizin ötesinde maliyetler içerebilir. UV teknolojisinin neden EC’den daha basit olduğunu ve bunun nasıl yatırım tasarruflarına yol açtığını öğrenin.

uv-ec-capex-implications

İşletim giderlerine etkileri

Başlangıç maliyetlerinin ardından zaman içinde biriken maliyetler gelir. Balast suyu arıtma sisteminiz devreye girdikten sonra, UV veya EC teknolojileri arasında en başta yaptığınız seçim yıldan yıla yapacağınız masraflarda önemli bir fark yaratacaktır. Bunun nedenlerini öğrenin.

uv-ec-opex-implications

Balast suyu arıtma teknolojilerinin karşılaştırılması

UV işlemi ve elektroklorinasyon (EC), balast suyunun arıtımında kullanılan iki ana yöntemdir. Bunlar arasında bir karara varmak, fiziksel ve kimyasal teknolojiler arasında seçim yapmanın çok ötesindedir. Bu, hangi teknolojinin geminiz, faaliyetleriniz ve mürettebatınız ve bunun yanı sıra masraflarınız üzerinde şimdi ve ileride en az etkisinin olacağına karar vermek anlamına gelmektedir. Bu kısa film, seçeneklerinizi incelemektedir.

Balast suyu arıtma sistemi seçiminde ilk beş ipucu

Zamanınız mı kısıtlı? Bu kısa kılavuz, UV arıtma ile elektroklorinasyon (EC) arasındaki kilit seçim de dahil olmak üzere bir balast suyu arıtma çözümü seçerken dikkate almanız gereken en önemli hususlara hızlı bir bakış sunmaktadır.

uv-ec-choosing-a-ballast-water-treatment-system-short-guide

pureballast-contact-vignette.jpg

UV veya EC seçimini görüşmek için bizimle iletişim kurun

Teknoloji tercihiniz, balast suyu arıtımı konusunda yapacağınız en önemli tercih olabilir. Bunu sizinle kısaca veya derinlemesine tartışmaktan memnuniyet duyacağız.


Bize ulaşın