PureBallast
.
ballast water treatment
Ballast Water Treatment
 

Neden balast suyu arıtma?

Balast suyu arıtma çözümlerine baktığınızda, "uyum" kelimesi şu veya bu şekilde karşılaşacağınız bir kelimedir. Bu küçük bir kelime, ancak büyük bir kavram - ve balast suyu arıtma sistemleri ve sizin için bazı büyük yükümlülükler demektir.

Tedarikçiniz veya sistem performansı açısından çevre koruma sisteminde kısa yollara yer yok. Alfa Laval, çevre koruma konusunda sektörün önde gelen arıtma teknolojisi etrafında inşa edilen eksiksiz çözümler sunar. Alfa Laval PureBallast 3'ü tercih ederek performansı ve gönül rahatlığını seçmiş olurusunuz.

Çevre koruma alanında eksiksiz çözümler

Alfa Laval'ın çevre koruma teklifi teknolojinin çok ötesine geçiyor. İlk seçimden ve geminin ömrü boyunca ihtiyaçlarınızı karşılamak için eksiksiz çözümler içerir.

Odağında siz varsınız

Çevre koruma konusunda zaman kısadır. ABD sularındaki gemilerin artık çevre koruma sistemleri olması gerekiyor ve 2023 itibariyle tüm gemilerde olması gerekecek. Bu kısa süre içerisinde doğru çözümü ve aynı zamanda montaj ve sonrasında sizi destekleyebilecek tedarikçiyi bulmanız gerekiyor.

Alfa Laval, bugün ve gelecekte ihtiyaçlarınızı karşılamak için kapsamlı bir yaklaşım benimsiyor. PureBallast için eksiksiz çözümlerimiz, gerek duyduğunuz uyumluluğu ve işinizi sorunsuz bir şekilde devam ettirmenizi sağlayacak performansı sağlar.

Hiçbir şeyi şansa bırakmayan kapsam

PureBallast çözümünün tüm planlama, mühendislik ve çalışma aşamalarında Alfa Laval uzmanlığına ve kaynaklarına güvenebilirsiniz. Derin bilgi ve deneyimimize ek olarak, dünya genelinde eğitimli ve donanımlı mühendislik ortaklarından oluşan bir ağa sahibiz. Fizibilite çalışmalarından ve finansmana, ilk devreye alımdan, eğitim ve küresel hizmete  kadar ihtiyacınız olan her şey hazır.

Teklifimizi daha iyi anlayabilmek için eksiksiz çözümler broşürümüzü indirin. Broşürün içinde her adımda ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağımıza dair kısa bir özet bulacaksınız.

Eksiksiz çözümler broşürümüzü indirin

Total_solution_wheel

PureBallast 3'ün avantajları

Benzersiz özelliklerin birleşimi PureBallast 3'ü diğer çevre koruma sistemlerinden ayırır.

Tüm sularda üstün performans

PureBallast 3 her tür suda rakipsiz biyolojik dezenfeksiyon performansı sunar: tatlı su, tuzlu su, deniz suyu. Buna dondurucu sıcaklıklarda sıvı haldeki su da dahildir. UV geçirgenliğinin %42'ye kadar indiği berraklığı az sularda bile sistem tam akışta çalışabilir.

Sonuç olarak, PureBallast 3 IMO denetimli sularda çalışırken çoğu zaman potansiyel gücünün yalnızca %50'si ile çalışır. En zorlu çalışma senaryoları için tam güce kadar yükseltilebilir.

pureballast-shiphorizon-960x480.jpg

pureballast-containership-960x480.jpg

Basit, kimyasalsız çalışma

PureBallast 3 tamamen kapalıdır, tam otomatiktir ve balast suyu sistemi ile tamamen entegredir. Başka bir deyişle, çalışması için mürettebatın bir şey yapması gerekmez.

Aynı şekilde, PureBallast 3, tatlı suda çalışırken bile tuz veya kimyasallara ihtiyaç duymaz. Dozlamaya gerek yoktur ve sarf malzemelerini veya artıkları yönetmek için tank veya havalandırma sistemi gerekmez.

Yerden tasarruf sağlayan uyumlu yapı

PureBallast 3, ana bileşenlerin (filtre ve reaktör) balast suyu boru tertibatına dahil edildiği uyumlu bir sistemdir. Reaktör çapı, boru hattının kendisinden çok az daha büyüktür. Bu, çevreye etkisi çok az olan son derece esnek bir sistem ortaya çıkarır ve özellikle güçlendirmeler için çok önemlidir.

Güç kaynağı tehlikeli bölgenin dışına yerleştirilebildiğinden, Ex konfigürasyonları basittir.

PureBallast_installed.jpg

Esnek bir teklif

Alfa Laval’ın PureBallast 3 teklifi IMO ve ABD Sahil Güvenlik (USCG) mevzuatına uymada tüm fırsatlardan yararlanmanızı sağlar.

IMO ve USCG tip onayları

PureBallast 3 tatlı su, tuzlu su ve deniz suyunda kullanım için IMO tarafından tip onaylıdır. IMO onaylı çalışma, sistemin güç yönetimi ve diğer özelliklerinin maliyet açısından en uygun şekilde kullanılmasını sağlar ve çoğu gemi için idealdir.

Birleşik Devletler sularında balast tahliyesi yapması gereken gemiler için USCG tip onaylı PureBallast 3 sistemleri mevcuttur. Bu sistemler, gemilerin operasyonel ihtiyaçlarına yanıt vermek için iki farklı sürümle gelir sahiptir. Standart USCG onaylı sistemler IMO onaylı sistemler ile aynı kapasiteleri sunar.

USCG tip onayına yükseltme

Gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyen bir güvenlik için ABD sularında debalast yapabilmek için gereken çalışma düzenlerinde daha sonra bir değişiklik yapılması halinde PureBallast 3 size esnek seçenekler sunar. Yalnızca IMO denetimli sularda kullanım için PureBallast 3 kurulan gemiler kolayca USCG tip onaylı sistem sürümüne yükseltilebilir.

Arıtma sistemi tercihinizin geminizin tekrar satış değerini nasıl etkileyeceği düşünüldüğünde bu da önemli bir konudur. USCG tip onayı alımı imkanı sunmayan bir geminin bu önemli pazarda çalışmak isteyen bir alıcıya satılması zor olacaktır.


Tüm sularla uyumluluk

Geminizin ne kadar fazla yere ulaşabilirse size o kadar fazla iş getirir.

Tüm su koşullarını düşünün

Deniz ve tuzlu sular çoğu gemi sahibinin odak noktası olmakla birlikte, üç su sertifikasyonu sadece nehirler veya Baltık ve Büyük Göller için değildir. Tuzlu su olarak kabul edilen birçok liman, geçiş bölgesinin deniz tarafından uzak ve tatlı suya daha yakındır. Buralara ulaşmak için tuz veya kimyasal dozlaması olmadan tatlı suyu işleyebilen PureBallast 3 gibi bir sisteme ihtiyacınız vardır.

Benzer şekilde, bazı limanların sıfıra yakın sıcaklıkları veya düşük berraklıktaki suları vardır. Limanlardaki UV geçirgenlik seviyeleri genellikle %90 ila %60 arasında olsa da bazen daha düşük olabilir. PureBallast 3 dondurucu sıcaklıklarda sıvı suyu idare edebilir ve UV geçirgenliğinin %42 kadar düşük olduğu durumlarda tam akış gerçekleştirebilir.

ballast water treatment Pureballast

pureballast cleanwater 960x480

Koruma verimliliği

Çevre korumaya ne kadar az zaman ve enerji harcarsanız iş yapmak için o kadar zamanının ve enerjiniz kalır.

İşlerinizin devam etmesini sağlayın

Balast veya debalast verimliliği geminiz için önemlidir. Bununla birlikte, birçok UV bazlı arıtma sistemi, düşük berraklıktaki su ile limanlardaki akışlarını azaltmalıdır. Bu, etkisiz UV lamba temizliğiyle daha da bozulabilen düşük UV geçirgenliğinin bir sonucudur.

Buna karşılık, PureBallast 3, UV geçirgenliğinin %42 kadar düşük olduğu tam akışta çalışabilir. Verimliliğini mürettebatın çabasına gerek kalmadan veya lambaları çizme riski olmadan UV bozucu birikmeyi ortadan kaldıran otomatik Yerinde Temizleme (CIP) sağlar.

IMO denetimine tabi sulardaki çoğu koşulda seyir halindeyken, PureBallast 3 potansiyel gücünün yalnızca yarısıyla çalışarak güç kullanımını yalnızca en zorlu düşük berraklıktaki sularda artırır.


Uzun vadeli seçim

Çevre koruma sisteminiz dayanıklı olmalı ve yeniden satış değeri sunmalıdır.

Güvenilirliği seçin

Çevre koruma sisteminizin geminizle aynı ömre sahip olmasını istiyorsanız, deniz suyu koşullarında paslanabilecek önemli bileşenlerden kaçının. Örneğin, bir UV reaktörü, 316L çelik cinsinden yapılmış bir basınç tankıysa beş yıl içinde değiştirilmesi gerekebilir. PureBallast 3 reaktörleri, 20 yıl veya daha uzun süre dayanması beklenen süperostenitli paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Geminizi satsanız bile çevre koruma sistemi tercihiniz önemlidir. Geminin gidebileceği yerler olası alıcı sayısını ve ödemek isteyecekleri parayı etkileyecektir. Ayrıca, dünya çapında uzun vadeli desteğine güvenebilecekleri istikrarlı ve tanınmış bir tedarikçinin, ekipmanlarına değer verirler.

pureballast waterdrops 960x480

On yıldır en önde

Çevre koruma konusunda hiçbir tedarikçi, Alfa Laval kadar adanmış ve deneyimli değildir.

ballast water system

Deneyime dayanan yenilik

Alfa Laval yalnızca a küresel denizcilik tedarikçisi değildir, aynı zamanda çevre koruma konusundaki en kalifiye, deneyimli ve bilgili tedarikçidir. İlk olarak 2006 yılında piyasaya çıkan PureBallast, dünyanın piyasada satılan ilk çevre koruma sistemiydi.

Deniz biyolojisi ve UV bazlı çevre koruma alanındaki öncü çalışmalarımız çok daha fazlasını içermektedir. Tartışmanın ilk günlerinden beri, Alfa Laval standartların geliştirilmesi ve piyasayı eğitmekle ilgili önemli panellerde danışman olarak seçilmiştir.

Dünya çapında tam destek

Bugün Alfa Laval müşterileri, yetkilileri ve bilimsel kurumlarıyla on yıllık bir çalışmanın üzerine inşa edilen hem yeni yapım hem de  güçlendirme ihtiyaçlarına yönelik eksiksiz çözümlere sahiptir.  BWM Anlaşması yürürlüğe girerken, hali hazırda büyük ölçekli üretimimiz önümüzdeki yıllarda ağır bir artış için hazır durumda.

Tersaneler ve mühendislik şirketleri, açık ve kapsamlı dokümantasyonun yanı sıra uzman danışmanlığı bekleyebilir. Gemi sahipleri, Performans Anlaşmaları ve düşük maliyetin sunduğu rahatlık için diğer hizmetleri de içeren geniş kapsamlı mülkiyet desteği bulacaktır.

Danışmanlıktan yedek parça ve servise kadar Alfa Laval'ın sunduğu her şey dünya çapında mevcuttur.