Barometrik Kondenser yerine Alfacond kullanmanın avantajları | Alfa Laval

Barometrik Kondenser yerine Alfacond kullanmanın avantajları

Oldukça rekabetçi şeker pazarında kârlılığı korumak, verimliliği artırırken enerji, su ve bakım maliyetlerini azaltan sürdürülebilir çözümler gerektirir.

TARİH 2021-08-03

Alfacond Müşteri Hikayesi

Permata Dunia Sukses Utama için teslim edilen Alfa Laval AlfaCond plakalı kondenserler için Genel Müdür Mr. Choo Chun şöyle diyor: “Alfa Laval plakalı kondenserler ile eritme istasyonumuzda yeniden kullanım için yoğunlaşan buharı geri kazanıyoruz ve elde ettiğimiz enerji tasarrufunun ve taze su tüketimimizdeki azalmanın faydalarını kolayca ölçebiliyoruz. Alfa Laval’ın yerel teknik ekibinin desteğiyle kondenserlerin bakımını kolayca yapıyoruz ve bundan çok memnunuz.”

Endonezya'nın en büyük şeker rafineri tesislerinden biri olan PT. Permata Dunia Sukses Utama (PT. PDSU) endüstriyel kullanım için ham şekeri beyaz kristal şekere dönüştürüyor. Şirket, 2003 yılında mevcutta 1800 TPD'lik eritme kapasitesi ile kurulmuştur.

PDSU, Endonezya Rafine Şeker Birliği'nin (AGRI) bir üyesidir ve mevcut durumda AlfaCond ünitelerini şeker tephir ( evaporatör ) kondenserleri ve vakum pan kondenserleri olarak kullanmaktadır.

 

Şeker prosesinde AlfaCond kullanmanın faydaları

Dünya çapındaki düşük şeker fiyatları, enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak ve yüksek basınçlı, zaman sınırlı hasat ve onu takip eden kampanya dönemi sırasında kesintisiz üretim sağlamak için tüm şeker üreticileri üzerinde büyük baskı oluşturuyor.

Alfa Laval plakalı ısı eşanjör üniteleri, ısı transfer verimliliği açısından son teknoloji ürünü olarak kabul edilmekte ve kullanıcının önemli ölçüde enerji tasarrufu elde etmesini sağlamaktadır.

Tesisteki tüm ekipmanların güvenilirliği ile servis ve bakım maliyetleri, kullanıcının operasyon karlılığı için çok önemlidir.

Alfa Laval plakalı kondenserleri tüm bu ihtiyaçları karşılayabilir. Herhangi bir geleneksel alternatiften daha yüksek termal verimlilik ve daha iyi akış geometrisine sahiptirler.

Bununla birlikte kompakt boyut, daha iyi ısı geri kazanımı ve artan üretim gibi avantajlar da sağlar.

 

Benefits of using Alfacond in the sugar process

Ürünün Avantajları

AlfaCond, vakum altında yoğuşma için tasarlanmış bir plakalı kondenserdir. AlfaCond, Alfa Laval'ın yarı kaynaklı teknolojisine dayanmaktadır. Soğutucu akışkan contalı kanaldan geçerken kaynaklı kanalda buhar yoğunlaşır.

 

Özellikleri ve avantajları

• Kondens ve inertlerin sub-cool edilerek soğutulması 

• Esnek konifürasyon

• Isı transfer alanı modifiye edilebilir

• Soğutucu akışkan, yoğunlaştırılmış akışkanla karışmaz

• Kurulumu kolay – kompakt tasarım

• Yüksek servis kolaylığı

• Kontrol ve temizlik için açılması kolay ve CIP ile temizlenmesi kolay