2024-07-02 Ürün Haberleri

Sancaktepeses’ten Alfa Laval Türkiye’ye Özel Ziyaret: Geleceğe Yön Veren Çözümler

"Sancaktepe'yi Kucaklıyoruz" hareketi kapsamında Sancaktepeses ekibi, ilçede faaliyet gösteren Alfa Laval Türkiye ofisimizi ziyaret etti. Ziyarette, özellikle denizcilik sektöründe sunduğumuz çözümler ve ilçemizde verdiğimiz hizmetler konuşuldu.

Sancaktepeses Genel Yayın Yönetmeni Tevfik Erk’in Alfa Laval Türkiye Genel Müdürü Tayfun Aydemir'e gerçekleştirdiği ziyarette, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın kutlanması ve Alfa Laval’ın denizcilik sektörüne sağladığı katkılar ele alındı. Aydemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, denizcilik sektöründeki başarılarımız ve ilçeye sunduğumuz katkılardan dolayı teşekkür belgeleri takdim edildi.

Ziyaret sırasında Alfa Laval'ın denizcilik sektörüne sunduğu çözümler, karşılaşılan zorluklar ve bu zorlukları aşmak için uyguladığımız stratejiler hakkında bilgi verildi. Ayrıca, Türkiye ekonomisine denizcilik sektörünün katkıları ve Alfa Laval'ın bu konudaki rolü üzerinde duruldu. Alfa Laval'ın enerji, denizcilik, gıda ve su arıtma gibi alanlarda sunduğu çözümlerden bahsedildi.

Aydemir, "Sürdürülebilirlik ve çevre koruma konularında da önemli adımlar atan Alfa Laval, OceanGlide ve OceanBird gibi yenilikçi teknolojilerle sektöre yön veriyor. Bu sistemler, gemilerin enerji verimliliğini artırarak karbon emisyonlarını azaltmakta ve çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmakta. Ayrıca, StormGeo ile iş birliği yaparak denizcilik çözümlerimizi güçlendiriyoruz." diyerek geleceğe yönelik denizcilik çözümlerinden bahsetti. 

"Gelecekteki projelerimiz ve hedeflerimiz arasında, denizcilik sektöründe sürdürülebilirliği artırmak ve çevresel etkileri en aza indirmek amacıyla ileri teknolojiler geliştirmek bulunuyor. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile iş birliği yaparak genç mühendislerin potansiyellerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz ve yerel topluma olan bağlılığımızı sürdürüyoruz."

Etiketler

Tümü

İlgili içerik