2023-07-28 Ürün Haberleri

Alfa Laval ve RWDC Industries, döngüsel ekonomi çözümlerini ilerletmek için ortak geliştirme anlaşmasını duyurdu

İki şirket uzmanlıklarını birleştirerek, tek kullanımlık, petrol bazlı plastiklere küresel bağımlılığı azaltmak için sürdürülebilir malzeme üretiminin ölçeğini büyütmeyi hızlandırmayı planlıyor.

Isı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideri olan Alfa Laval ve biyopolimer malzeme çözümleri geliştiren bir biyoteknoloji şirketi olan RWDC Industries, yakın zamanda, sürdürülebilir olmayan plastiklere alternatif malzemelerin üretiminde kullanılan ekipman geliştirme ve kapalı döngü süreçlerini iyileştirmek için ortak bir geliştirme anlaşması imzaladılar.

 

İki şirket, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli biyopolimerlerin ticari ölçekte üretimini geliştirmek için ekipman iyileştirme de dahil olmak üzere, biyopolimer üretimi için süreç iyileştirme fırsatlarını araştırıyor. İşbirliği, RWDC'nin tescilli biyopolimer üretim sistemlerini kullanarak gelişmiş üretim uygulamaları geliştirmeyi amaçlayan Alfa Laval'ın ısı transferi ve separasyon teknolojilerindeki uzmanlığından yararlanacak.

 

Alfa Laval Energy Separation Bölüm Başkanı Karin Forsberg, "Yarının sürdürülebilir malzemelerinin ticarileşmesini hızlandırmak için bilgiyi birleştiren iki yenilikçi şirketimizin dinamikleri beni çok heyecanlandırıyor" diyor. "Bu işbirliği, ürün geri kazanımı, su döngüselliği ve enerji verimliliği açısından tüm üretim sürecine bütünsel bir yaklaşım getirmemizi sağlıyor."

 

RWDC COO'su Ryan Adolphson, "RWDC ve Alfa Laval ekipleri ne zaman bir araya gelse harika şeyler oluyor" diyor. "Tek kullanımlık plastik ürünlere olan küresel bağımlılığımızı ortadan kaldıran çözümler oluşturmak için işbirliği yaparken, karşılıklı olarak ödüllendirici bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz."

 

RWDC, PHA (polihidroksialkanoat) olarak bilinen, doğal olarak oluşan, biyolojik olarak parçalanabilir bir polimer üreten mikrobiyal fermantasyon sürecinden çıktıları hasat etmek için tescilli teknolojiler geliştirmiştir. RWDC'nin Solon™ PHA olarak markalanan PHA'sı, TUV Avusturya tarafından toprak, su ve deniz koşullarında tamamen biyolojik olarak parçalanabilir olarak onaylanmıştır. Alfa Laval ve RWDC, bu ortaklığın çığır açan çözümler getireceğinden ve dünya çapında ticari üretim yeteneklerinin ölçeklendirilmesini hızlandıracağından emin.

 

Alfa Laval Hakkında:

Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermektedir. Uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli sektörlere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için süreçleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi yönlendirmeye kendini adamıştır. Alfa Laval'in yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemeleri saflaştırmaya, rafine etmeye ve yeniden kullanmaya adanmıştır. Geliştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtmaya ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval, yalnızca müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Tüm bunlar, Alfa Laval’ın her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaç edinen Advancing better™ taahhüdü sayesindedir. Alfa Laval'in 20.300 çalışanı bulunmaktadır. 2022'deki yıllık satışlar 52,1 milyar SEK (yaklaşık 4,9 milyar Euro) idi. Şirket Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

RWDC Industries Hakkında:

RWDC Industries, günlük hayatımızda kullanmak üzere malzemeler üretmek için doğal süreçleri kullanan bir biyoteknoloji şirketidir. RWDC, tek kullanımlık eşyalardan tüketim mallarına veya gıda ambalajlarından dokunmamış kumaşlara ve tekstillere kadar geniş bir uygulama yelpazesinde plastiğin yerini alabilen tamamen biyolojik olarak parçalanabilen ve çevre açısından güvenli bir malzeme olan SolonTM PHA da dahil olmak üzere yenilikçi, uygun maliyetli biyopolimer malzeme çözümleri geliştirir. RWDC, çevremizi ve gezegenimizi korumak için geri dönüşüm de dahil olmak üzere plastik atık yönetiminde sürdürülebilir uygulamaları destekler ve sorumlu seçimi teşvik eder. Küresel genel merkezi Singapur'dadır ve operasyonel merkezi Georgia, Atina'dadır. RWDC hakkında daha fazla bilgi için www.rwdc-industries.com adresini ziyaret edin.

Etiketler

Tümü
RWDC 640x360

Kontak Kişiler

Alfa Laval:

Tomas Bäckefjord
VP Marketing & Communications, Alfa Laval Corporate AB
+46 46 36 65 00
tomas.backefjord@alfalaval.com

Karin Forsberg, MSc. Chem Eng
President Business Unit Energy Separation, Vice President Energy Division
+46 46 289 1566
karin.forsberg@alfalaval.com

RWDC Industries:

Jon Sumple
SVP Marketing and Communications
+1 706 363 3040 x133
jsumple@rwdc-industries.com

Ryan Adolphson
Chief Operating Officer
+1 706 254 7500
rba@rwdc-industries.com

 

İlgili içerik