2021-09-01 Financial news

Alfa Laval Türkiye’deki 30. Yılını Kutluyor

Yaklaşık 140 yıllık bir geçmişi bulunan Alfa Laval, Gustaf de Laval ve Oscar Lamm tarafından 1883 yılında İsveç’de kurulmuştur. Separasyon çözümleriyle başlayan firma bugün 35 farklı üretim tesisiyle pek çok farklı endüstriye özel ürünler ve çözümler sunuyor. 55 ülkede satış ofisi, 45 ülkede satış temsilciliği ve 100’den fazla servis merkeziyle yerel olarak oldukça güçlü bir organizasyondur.

Alfa Laval Türkiye ise 1991 yılında İstanbul Çamlıca’da İsveç merkeze bağlı, %100 yabancı sermayeli bir Limited Şirket olarak kurulmuştur ve 30 yıldır yenilikçi çözümleriyle endüstrinin her alanında hizmet vermektedir.

2009 yılında İstanbul Samandıra’daki yerleşkeye taşınan firma toplam 5.000 m2 lik ofis, montaj atölyesi, yedek parça stoğu, servis merkezi ve 70 kişiye ulaşan kadrosuyla faaliyetlerine devam ediyor.

Türkiye ofisi, Enerji, Denizcilik, Gıda ve Su bölümleri adı altında Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Kuzey Kıbrıs’tan sorumludur. Uzman kadrosu, 15’ten fazla bölgesel ve konusunda uzman iş ortakları ile birlikte santrifüj separasyon, ısı  transferi ve hijyenik akış ekipmanları teknolojilerinin satış ve satış sonrası hizmetleri ile birlikte mühendislik çözümleri sunuyor. 

Alfa Laval Türkiye Genel Müdürü Tayfun Aydemir, şirketin başarısında, çalışanlara açık, destekleyici, samimi ve uluslararası bir ortam sunmalarının etkin olduğunu belirterek ekliyor:  “Etkili ve yaratıcı çözümler yaratmak ve buna katkıda bulunmak için birbirimize güç veririz. Tüm paydaşlarımıza yaklaşırken güvene odaklanırız. Sorumluluk vererek çalışanlarımıza güvendiğimizi gösterir ve gelişmelerini sağlarız. Şirketimizde herkese saygılı davranılır ve bu davranışımızla örnek oluruz”.

Alfa Laval değişen dünyada, değişen ihtiyaçlara her zaman hitap edebilmek konusunda duyarlı bir firma. Firmanın stratejisi, sürdürülebilir çözümlere yönelik artan talebi karşılayarak büyümek ve sürdürülebilir çözümlere geçişi hızlandırmak. Bu nedenle Alfa Laval, ürün portföyü ile proseslerin performansını iyileştiren uygun maliyetli ve yenilikçi çözümlere odaklanıyor. Firma, 17 adet BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinden 15'ine katkıda bulunuyor. Kullanıcıların ürünlerini arıtmalarına, saflaştırmalarına ve geri dönüştürmelerine yardım ediyor. Atıkları, ürüne ve enerjiye dönüştürerek değer katıyor. Bu sayede çoğu endüstriyel prosesin hem karada hem de denizde çevre üzerindeki etkisini azaltmayı mümkün kılıyor.

30yil-logo

İletişim Bilgileri

Elif Sarıhan
Marketing Manager
E-posta: elif.sarihan@alfalaval.com

İlgili içerik