Enjeksiyon Suyu ve Saf Su Üretimlerinde Hijyenik Isı Transferi | Alfa Laval

2020-10-16 Ürün Haberleri

Enjeksiyon Suyu ve Saf Su Üretimlerinde Hijyenik Isı Transferi Çözümü: Alfa Laval Pharma-Line

Enjeksiyon Suyu (WFI) ve Saf Su (PW) üretim sistemleri, ilaç prosesinde güvenli, sürekli ve verimli su üretim operasyonu sağlar ve yüksek kalitede son ürünü güvence altına alır. Dolayısıyla aşağıdaki şemada gösterilen bu sistemlerin tasarımı, su kalitesinden ödün vermeden ve sistem hattında kör nokta (kontaminasyon riski) oluşturmadan kullanım noktalarının ihtiyacını karşılamaya yönelik yapılmalıdır. GMP (Good Manufacturig Practice) ve GDP (Good Documentation Practice)‘ye uygun üretim (malzeme, yüzey pürüzlülüğü, kaynak noktaları), temizlenebilirliği ve dokümantasyonu sistemin diğer önemli temel ihtiyaçlarındandır.

blobid0.png

Alfa Laval Hijyenik Pharma-line borulu (S&T) eşanjörler, ilaç ve biyoteknoloji endüstrisilerinde hem soğutucu hem ısıtıcı olarak WFI ve PW hatlarında kullanılmaktadır. Ürün boruların içinden akarken, servis medyası gövdede boruların çevresinden geçmektedir. Özel “Double Tube Sheet (DTS)” dizaynı sayesinde servis medyasının (soğutma suyu ya da buhar) ürüne karışma riski minimumdur. Servis medyası sızdırmazlığı “1st tube sheet” ile,  ürün tarafı sızdırmazlığı ise “2nd tube sheet” ile sağlanmaktadır. Sızdırmazlık sorunu gerçekleşirse bu iki nokta arasında sızıntı görsel olarak kolayca tespit edilebilir.

image4ng7h.png

Alfa Laval Hijyenik Pharma-line borulu eşanjörleri %100 drain edilebilmektedir. Eşanjörün yapısı ve bazı modellerde kendinden eğimli olması (ya da eğimli monte edilmesi) bunu mümkün kılmaktadır. Ayrıca ürünün geçtiği borular tümüyle dikişsiz olarak ve yüzey pürüzlülüğü 0,8µm MP’den (mechanical polished) 0,3 µm EP’ye (electro polished) kadar mevcuttur. Böylelikle borularda mikrobiyel kontaminasyon riski minimuma iner. 

Standard modelimiz Pharma-line S ve Premium modelimiz Pharma-line P, 10-15 bar dizayn basıncına sahip, maksimum 20-45 m3/saat besleme kapasitelidir. Eşanjörün tüm metal aksamları paslanmaz çeliktir. Hareketli ayakları sayesinde müsait olan yerleşime uygun (duvar, tavan, zemin) montajlanmaktadır. Pharma-line P modelimizle kullanıcı prosesine ve mevcut yerleşime özelleştirilmiş dizaynlar yapılabilmektedir.  

Eşanjörle beraber geniş kapsamlı “Q-Doc” kalite dokümanları sunulmaktadır. Bu kapsamın içinde kullanmaz kılavuzları, test sertifikaları, üretim ve kalite prosedürleri ve malzeme sertifikaları bulunur. Ürün ve üretimle ilgili tam şeffaflık sunan dokümanlar sayesinde kullanılan komponentler orijinine kadar izlenebilmektedir.

      image0eft9.png           

Daha fazla bilgi almak isterseniz ürün sayfasını inceleyebilir veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Tümü
Key visuals pharma 640x360

İletişim Bilgileri

Elif Sarıhan
Marketing & Business Development Manager
E-posta: elif.sarihan@alfalaval.com

Beyza Keklik Bilgili
Senior Sales Engineer, Food Heat Transfer
E-posta: beyza.keklikbilgili@alfalaval.com

İlgili içerik