2018-12-21 Ürün Haberleri

Advantage Tankers ve Advantage Products, 33 adet Alfa Laval PureBallast 3 sisteminin yenilenmesini ve servis hizmetini kapsayan bir filo anlaşması imzaladı.

Önde gelen Türk armatörlerden Advantage Tankers ve Advantage Products (teknik yönetim şirketi olarak hareket eden Genel Denizcilik ile birlikte), ortak filolarının tamamında balast suyu arıtımı için Alfa Laval PureBallast 3'ü seçti. Yakın tarihte imzalanan filo anlaşması, bir dizi PureBallast 3 sistem tipinin yanı sıra güverte kamaralarını ve servis anlaşmasını içeriyor.

Advantage Tankers ve Advantage Products'ın bugün itibariyle 16 tankerden oluşan bir filosu var. Gemilerinin balast suyu uygunluğunu sağlamak için şirketler, Alfa Laval ile çalışmayı tercih etti. Filo genelinde, kızağa monte PureBallast 3 Compact ve 3000 m3/sa'ya kadar PureBallast Ex sistemlerini de içeren, toplam 33 adet PureBallast sistemi yenilenecek.

Advantage Tankers ve Advantage Products Enerji Müdür Aydın Aydın, "Piyasadaki çözümleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra Alfa Laval ve PureBallast 3'ün filomuz için ideal çözüm olduğu sonucuna vardık." dedi ve devam etti: "PureBallast 3; Aframax, Suezmax ve ürün tankerlerimiz içindeki çok büyük akışlara mükemmel bir uyum ile güvenilir bir uygunluk sunuyor."

 Kapsamlı çözümler ve özel servis 

Alfa Laval, Advantage Tankers ve Advantage Products'a Mart 2019'dan Mart 2021'e kadar ürünlerin teslimatını gerçekleştirecek. PureBallast 3 sistemlerinin kendilerinin yanı sıra bu çözümler arasında, beş adet PureBallast 3 Ex sisteminin ürün tankerleri üzerine monte edilebilmesi için güverte kamarası çözümleri de yer alacak. İşletmeye alınmasını takip eden ilk yıl içerisinde Alfa Laval; test, kalibrasyon, sistem optimizasyonu ve mürettebat rehberliğini kapsayan bir PureBallast Uyum Servis Paketi de sağlayacak.

Aydın, "PureBallast Uyum Servis Paketi, filo anlaşmamızın önemli bir parçası." dedi ve devam etti: "İçerdiği hizmetler, sistemlerimizin hazır ve tip onaylarına göre çalışır halde olmasını sağlayacak."

 

Alfa Laval PureBallast 3 hakkında daha fazla bilgi için www.alfalaval.com/pureballast

  

Editor'ün notları

Alfa Laval PureBallast hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma çözümü olan PureBallast; satışı ve servis işlemleri Alfa Laval tarafından yapılan, kimyasal içermeyen bir teknolojidir. PureBallast'ın en önemli bileşenlerinden birini gelişmiş UV reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water'ın Wallenius Su teknolojisine dayanan ortak çalışmasıyla geliştirilmiştir. Tüm PureBallast sistemleri, hem IMO hem ABD Sahil Güvenlik tip onayına sahiptir.

 

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, dünya çapında ısı transferi, ayırma ve sıvı taşıma gibi önemli teknolojilere dayalı uzman ürünler ve mühendislik çözümleri sağlayan lider bir şirkettir.

Şirketin ekipman, sistem ve hizmetleri, müşterilerimizin iş süreçlerinin performansını optimize etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Çözümler; yiyecek ve içecek, kimyasal ve petrokimya ürünleri, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üreten endüstrilerde ürünlerin ısıtılması, soğutması, ayrılması ve taşınması gibi işlemlerde yardımcı olur.

Alfa Laval ürünleri elektrik santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama çalışmalarında, makine mühendisliği endüstrisinde, madencilik endüstrisinde ve atık su arıtma tesislerinde, iklimlendirme ve soğutma uygulamalarında da kullanılmaktadır.

Alfa Laval'ın dünya çapında hizmet sunan organizasyonu, küresel arenada neredeyse 100 farklı ülkeden müşterisiyle yakın iş birliği içinde çalışmakta ve sektör lideri olmalarına yardım etmektedir. Alfa Laval, Nasdaq OMX'te işlem görmektedir ve 2017 için açıklanan yıllık satışı 35,3 milyar SEK (3,6 milyar avro) civarındadır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı vardır.

İlgili içerik