2017-12-29 Ürün Haberleri

Yeni PureBallast 3.1 Compact Flex, balast suyu arıtımında kurulum maliyetlerini azaltıyor

Şimdi üçüncü nesline ulaşan Alfa Laval PureBallast, balast suyu arıtma performansında öncülük ediyor. Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex'in PureBallast sistemleri ürün grubuna katılımı ile kurulum maliyetlerini küçültmede lider konuma geldi.

Her gemide kullanılabilir alan, bir artıdır. Ve bu, özellikle çoğu durumda gemi tasarımında göz önünde bulundurulmayan balast suyu arıtma sistemi gibi temel ekipmanlar güçlendirilirken doğrudur. Yeni yapımlarda da zaten sıkışık bir motor odası içine bir arıtma sistemi dâhil etmek zor olabilir.

Gevşek bileşenlere dayalı yeni bir PureBallast sistem olan Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex, alan ve esneklik ihtiyaçlarının yanıtıdır. 32-1000 m3/sa akışlar için kullanılabilir olan çözüm, şu anda piyasanın en küçüğü olan PureBallast 3.1'inkinden %20'ye kadar daha küçük bir kurulum alanı içine balast suyu arıtma teknolojisini sığdırır. Aynı şekilde hızlı ve kolay bağlantı için tak ve çalıştır konsepti sayesinde kurulum maliyetlerini de %10'a kadar düşürür.

Alfa Laval PureBallast Müdürü Anders Lindmark, "Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex, hem alan kullanımında hem de kurulumunda ekonomik." dedi ve devam etti: "Sonuç olarak hem gemi sahipleri hem de tersanelerin baş ağrılarını gideriyor. Gemilerin büyük bir çoğunluğu için ideal bir seçenek, mümkün olan en küçük kullanım alanı en geniş koşullar yelpazesinde üstün performans ile birleştiriyor."

Şu anda piyasada olan Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex, farklı müşteri ihtiyaçlarına adapte olan mevcut PureBallast balast suyu arıtma sistemleri ailesine katılıyor. PureBallast 3.1, yüksek akışlar ve özel gereksinimler ile başa çıkarken PureBallast 3.1 Compact, kızağa monte bir seçenek sunuyor. Bu sistemler, ABD Sahil Güvenlik onayına sahip ve bu onay, PureBallast 3.1 Compact Flex için de alınmak üzere. Her üç PureBallast 3.1 sistemi de UV iletiminin %42 kadar düşük olduğu IMO-düzenlemelerine tabi sularda tam akışlı operasyon dâhil tatlı suda, hafif tuzlu suda ve deniz suyunda aynı üstün performansı sağlıyor.

PureBallast 2017 640x360 large.jpg

İlgili içerik