2018-06-06 Ürün Haberleri

Alfa Laval DuroShell, daha akıllı ısı değişimine geçişe yön vermeye hazır!

Yeni üretim kapasitesi ile Alfa Laval, Alfa Laval DuroShell, kaynaklı eşanjör lansmanı için hazırlıklarına devam ediyor. Termal performansı ve dayanıklılığı ile DuroShell, hem borulu tip eşanjörleri hem de türünün diğer çözümlerini geride bırakıyor.

Kaynaklı ısı değiştiriciler, uzun süredir yüksek talepli işler için geleneksel borulu tip ısı değiştiricilerinden daha iyi bir çözüm vadediyordu. Alfa Laval DuroShell ile bu vaat tam anlamıyla yerine getirildi. Sadece kompakt ve verimli olmakla kalmayıp aynı zamanda ağır çalışma koşullarına karşı da oldukça dirençli olan DuroShell, kaynaklı ısı değiştirici performansını bir sonraki seviyeye taşıyor.

Alfa Laval'in Kaynaklı Isı Değiştirici Global Satış Müdürü Franck Lhenry, "Alfa Laval DuroShell ile müşteriler, çevreye verilen zararı ve bakım ihtiyacını azaltırken, proseslerinde kayda değer verim artışı yaşamışlardır. Ürün haberi yayılmaya devam ederken yüksek sayıdaki talepleri desteklemek adına üretimimizi artırmak için büyük yatırımlar yaptık," dedi.

Sunduğu faydalar

Geleneksel kaynaklı ısı değiştiricileri gibi DuroShell de kompakt, hafif ve kirlenmeye karşı karşı borulu tip çözümlerden çok daha dirençli. Bunların yanı sıra, %15-20 daha fazla verimlilik, yüksek işletme basıncı ile 10 yıl ve üzeri kullanım ömrü sunuyor.

İşin sırrı, DuroShell'in hem tek hem de çok geçişli düzenlemelere izin veren özgün iç tasarımı. Lazer kaynaklı plaka paketi, zayıf noktalar olmadan maksimum türbülansı ve genleşmeyi garantileyen patentli roller coaster desenli kesik kanatlı plakalardan oluşuyor. Plaka paketi boyunca uzanan dağıtım boruları, ısı değiştiricinin gücünü daha da artırıyor.

Hedef enerji ve petrokimya sektörleri

DuroShell, birçok zorlu göreve uygun, ama özellikle enerji ve petrokimya sektörlerine sunabileceği çok şey var. Hacimli ve yoğun bakım gerektiren borulu tip ısı değiştiricilerin yaygın olduğu enerji sektöründe, kirlenmeyi önleyebilir ve aynı boyutta ki bir alanda daha fazla kapasite sunabilir. Birçok şirketin kaynaklı ısı değiştiricilerine geçtiği petrokimya sektörüne basınç ve termal yorgunluklara karşı daha dirençli bir çözüm ve çok yönlülük kazandırabilir.

Franck Lhenry, "Alfa Laval DuroShell, enerji ve petrokimya müşterilerinin borulu tip ısı değiştiricilerini değiştirmesi için en açık nedenleri sunuyor. Zaten ikna olmuş müşteriler için ise DuroShell’in ek avantajları, geleneksel kaynaklı modelleri değiştirmeyi düşünmeye itiyor" dedi.

Alfa Laval DuroShell ve Alfa Laval’in zorlu ısı değişimi görevlerine yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi almak için www.alfalaval.com/duroshell adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

Etiketler

Tümü
durocore side 640x360

İlgili içerik