Alfa Laval - UniDisc

2018-07-26 Ürün Haberleri

Alfa Laval UniDisc™ ile santrifüj separasyonda çığır açıyor

11-15 Haziran tarihleri arasında Frankfurt am Main'de düzenlenen ACHEMA 2018 fuarında Alfa Laval, disk yığını separatörlerindeki en son inovasyonunu sundu: UniDisc™. Bu çığır açıcı yeni disk teknolojisi, separasyon kapasitesini %30'a kadar arttırırken daha önce görülmemiş bir hijyen seviyesi de sağlıyor.

Alfa Laval Gıda ve Su Portföy Müdürü Mikaela Boström şunları söylüyor: "Separatörün temeli ile ilgili bir gelişme olan UniDisc™, büyük bir değişimi temsil ediyor. Çeşitli sektörlerdeki işletmeler kapasite ve temizlenebilirliği iyileştirmeye çalışıyor; dolayısıyla bu, birçok uygulama için bir devrim niteliğinde olacak.” 

UniDisc™ teknolojisinin sırrı, Alfa Laval'in patentli ve yeni üretim yönteminde saklı. Disklere kaynak yöntemi ile tutturulmuş mesafe çubukları ile üretilmiş geleneksel diskler yerine;  UniDisc™ teknolojisine sahip disklerde, presleme işlemi sırasında oluşan mikro mesafe kabarcıkları bulunuyor. Bu, disk yığınındaki diskler arasındaki boşlukların eşit ve minimum olmasını sağlıyor.

Yeni kapasite düzeyi

Disklerin arasındaki boşluk azaldıkça aynı hacme daha fazla disk yerleştirmek mümkün hale geliyor. Disk sayısını arttırmak ise daha iyi akış kapasitesine sahip bir separasyon alanı oluşturuyor.

Mikaela Boström durumu şöyle açıklıyor: "Bu, makinenin boyutunu artırmadan separasyon verimini yükseltmeyi mümkün kılar. Bazı uygulamalarda separasyon verimi, kaynak yöntemi ile birleştirilen geleneksel disk tasarımlarına göre %30'a kadar daha yüksek olacak."

Yeni bir hijyen seviyesi

Mikro kabarcıklar, disk yapısına  entegre edilmiş küçük mesafe çıkıntılarıdır ve iki disk arasındaki mesafeyi oluşturur. Küçük elemanlar disk yapısını güçlendirirken önceki disk yığını teknolojilerinde mümkün olana kıyasla daha üstün hijyen özellikleri sağlıyor.

Mikaela Boström: "UniDisc™ ile temizlik, önceki zamanlara göre daha kolay ve daha basit. Operatörler üniteyi temizlemek için daha az vakit ve temizlik malzemesi harcayacak. Vakit nakittir; bu inovasyon çoğu müşterimiz için maliyette gerçek anlamda tasarruflar sağlayacak."

Separatör Yenilikçisi

Mikaela Boström sözlerine şunları ekliyor: "Alfa Laval 130’dan fazla sene önce orijinal disk yığını separatörünü icat etti ve o zamandan beri ürününü tekrar tekrar yenilemek için çabalıyor. UniDisc™, müşterilerimizin işlerinde yeni başarılara imza atmasına yardımcı olan sürekli inovasyona bağlılığımızın son örneği.”

UniDisc hakkında daha fazla bilgi edinmek ve teknik prensiplerini açıklayan videoya erişmek için www.alfalaval.com/unidisc adresini ziyaret edebilirsiniz. Alfa Laval’in separasyon teknolojilerindeki süregelen gelişmeleri hakkında daha fazla kaynak için https://www.alfalaval.com/separatorinnovator web adresinden Separatör Yenilikçisi bilgi merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Tümü
unidisc 640x360

Kişiler

Anette Nord Holfve

Manager Communications Manager, BU HSS

Sweden

+46 46 289 18 15
anette.holfve@alfalaval.com

İlgili içerik