2018-03-21 Ürün Haberleri

SSS: Alfa Laval PureBallast 3 ve revize edilmiş IMO G8 kuralları

Aşağıdaki sorularda ve yanıtlarda, Alfa Laval PureBallast 3 tip onayının revize edilmiş G8 kurallarına göre değerlendirmeleri açıklanmaktadır.

1. Revize edilmiş MEPC.279(70) 2016 G8 kurallarına göre IMO tip onay sertifikası alma sürecinde, Alfa Laval için hangi testler gerekli olmuştur?

Bekleme süresi uygulamadan, her bir tuzluluk seviyesinde, iki kez Biyolojik Kara Testi  yürütülmesi gerekmiştir. Tamamlayıcı çevre testleri, USCG (ABD Sahil Koruma) gereklilikleriyle daha uyumludur. Bu da, testlerin gerekliliklerinin, MEPC.174(58) 2008 G8 gerekliliklerine kıyasla daha sıkı olduğu anlamına gelir. IMO, biyolojik testler için MPN yönteminin kullanılmasını kabul ederken, USCG ise CMFDA/FDA yönteminin kullanılmasını gerektirmektedir.

 

2. Alfa Laval PureBallast 3 sisteminde, revize edilmiş G8 gereklerinin bir sonucu olarak yapılan bir donanım değişikliği var mı?

Sistemin hangi tuzlulukta çalıştırıldığını belirlemek üzere bir iletkenlik sensörü takılmıştır. Bunun haricinde, donanım, debi ve güç tüketimi genelde aynıdır.

 

3. 2008 G8 kurallarına uygun olan, kurulu bir Alfa Laval PureBallast 3 sisteminde yükseltme yapılarak, revize edilmiş 2016 G8 kurallarına uyum sağlanabilir mi?

Yükseltme yapmak gerekli değildir. IMO, eski sistemlerin kurulu olduğu gemilerin ceza kapsamına girmemesine ilişkin bir karar yayınlamıştır.

 

4. Gemi sahipleri, revize edilmiş 2016 G8 kurallarına göre, tip onayı olan bir sistemi şimdiden sipariş vermeli mi?

Sistemin ne zaman kurulması gerektiğini gemi sahipleri değerlendirmeli. Sistem 28 Ekim 2020’den önce kurulacaksa, 2008 G8 kurallarına göre tip onaylı bir Alfa Laval PureBallast 3 sistemi önerilecektir. Bu sistem, şu anda ve gelecekte, IMO yönetmelikleriyle tam olarak uyumlu olacaktır.

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

Etiketler

Tümü
AL logo image 640x360

İlgili içerik