2018-07-26 Ürün Haberleri

Yeni PX 810 Bactofuge ile tanışın: Endüstriyel fermentasyon için hassas üretkenlik ve hermetik tasarım

Alfa Laval; endüstriyel fermentasyon uygulamalarında yüksek verim ve daha fazla üretim sağlayacak şekilde geliştirilen, daha küçük boyutlu santrifüj separatör PX 810 Bactofuge’ü piyasaya sürüyor. Alfa Laval'in genişleyen Bactofuge separatör yelpazesinin en yeni üyesi olan PX 810, 11-15 Haziran tarihleri arasında Frankfurt am Main'de düzenlenen ACHEMA 2018 fuarında sergilendi.

Alfa Laval Global Satış Biyofarma ve Endüstriyel Fermentasyon Müdürü Stephen Cripps şu ifadelerde bulunuyor: "Alfa Laval PX 810 Bactofuge, biyoteknoloji ve biyolojik bazlı kimyasal içeren birçok separasyon görevi için ideal. Yüksek hücre yüklerinde bile yüksek ürün kalitesi ve çarpıcı verim sağlamanın yanında, enerji tüketimini de %40'a kadar azaltıyor."

 Separasyonda gerçek inovasyon

"PX 810 Bactofuge'ün hassas üretkenliğinin sırrı, Alfa Laval separatörlerine özgü inovatif özelliklerde saklı." diyor Cripps. Bu özelliklerden öncelikli olanlar Alfa Laval Bactofuge teknolojisi ve Hermetik Tasarımı."

Bactofuge teknolojisi, Alfa Laval'in kesintisiz katı boşaltma uygulamasına dayanır ve çok yüksek besleme miktarlarında üst düzeyde üretim yapılmasını sağlar. Bactofuge aynı zamanda belirli uygulamalarda boşaltılan katıların kalitesini muhafaza ederek daha sonra kullanılmalarını sağlar. Böylece bu özellik, minimum sermaye maliyeti ile tesislerden alınabilen kârı büyük ölçüde artırır.

Alfa Laval'in Hermetik Tasarımı sayesinde PX 810 Bactofuge, ürünün yumuşak bir şekilde hızlanmasını sağlarken separatör içinde hava ile temasını da engeller. Bu da maksimum ürün kalitesi sağlarken separatörün enerji tüketimini azaltır ve daha etkili bir separasyon sağlar.

 Her ihtiyaç için bir Bactofuge

Cripps: “PX 810, daha önce piyasaya sunulan PX 714 ve PX 218 Bactofuge modellerinin arasına katılıyor. Bu üç farklı boyutuyla Bactofuge artık hem küçük, orta ve büyük kapasitedeki uygulamaları destekleyebiliyor hem de tesisinizin genişlemesi durumunda üretimi artırmayı da kolaylaştırıyor."

PX 810 Bactofuge hakkında daha fazla bilgi için https://www.alfalaval.com/px810bactofuge  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bactofuge PX810 640x360

Bize ulaşın

Anette Nord Holfve

Manager Communications Manager, BU HSS

Sweden

+46 46 289 18 15
anette.holfve@alfalaval.com

İlgili içerik