Alfa Laval - Alfa Laval’in yenilenen MBR membranları uzun kullanım ömrü ve yüksek kapasite vadediyor

2018-12-12 Ürün Haberleri

Alfa Laval’in yenilenen MBR membranları uzun kullanım ömrü ve yüksek kapasite vadediyor

Alfa Laval’in yenilenen MBR modeli, daha düşük enerji tüketimine sahip, bakımı daha kolay ve daha yüksek membran yoğunluğuyla kurulabiliyor.

Daha düşük güç tüketimi

Alfa Laval’in yeni havalandırma sistemi S Aerator™, temizleme hava kabarcığı debisini  en aza indirerek böylece blower güç tüketiminizi azaltmayı mümkün kılıyor. S Aerator™, kendisini otomatik olarak temizleyebilen tek bir S şekilli havalandırma borusuna sahiptir. Bir tıkanıklık durumunda hava basıncı birikerek tıkanıklık yapan malzemeyi ileri doğru sürükler ve sonunda difüzör borusunu temizler ve boşaltır. S Aerator™, membranları kesikli havalandırmayı mümkün kılarak, enerji, araç-gereç ve servis masraflarında önemli bir tasarruf sağlıyor.

Daha kolay bakım

Alfa Laval’in yeni QuickSwap™ teknolojisi membranların değiştirilmesini kolaylaştırarak bakım süresini çok büyük oranda azaltıyor. Her bir QuickSwap™ kaseti 85 membran içeriyor ve hepsi de tek bir işlemle değiştirilebiliyor. Servis sırasında, depo seviyesi düşürülüyor, eski kaset sökülüyor ve yenisi takılıyor. Membranların ve contaların ayrı ayrı değiştirilmesi ile karşılaştırıldığında çok büyük bir zaman tasarrufu sağlanırken, hata olasılığı da en aza indiriliyor.

Daha yüksek kapasite

Alfa Laval'in MBR membranlarının yenilenmiş modeli kullanım sırasında sadece iki kenarının boş kalmasını gerektirdiğinden, membranlar, yan yana bitişik sıralar halinde kurulabiliyor. Bu da, membran modüllerinin dört kenarından monte edildiği tesisatlara oranla depodaki membran alanının kabaca ikiye katlanmasını sağlıyor. Alfa Laval'in MBR modülleri beş farklı boyutta sunuluyor ve onu aşacak sadece 1 m suyla yer çekimini kullanarak çalışabiliyor. Bu durum, her tür ve boyuttaki depoda membran yoğunluğunu ve kapasitesini en üst düzeye çıkartmayı mümkün hale getirmektedir.

Alfa Laval’in Durultucular ve Membranlar İşletme Biriminin Başkan Yardımcısı ve Satış Lideri Carl Rehncrona, “MBR membran ünitelerimiz uzun süredir çok az temizliğe gerek duymaları, düşük güç tüketimi ve güçlü işletimiyle sağlam bir itibara sahip oldu. Yenilenmiş modelimizle, işletme maliyetlerinin daha da düşürülmesi, daha kolay servis ve daha yüksek kapasiteye doğru büyük bir adım atıyoruz. Yeni MBR modüllerimizin hem kentsel hem de endüstriyel atık su tesislerinde operasyonları geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini göstermekten heyecan duyuyoruz.”

Etiketler

Tümü
MBR herobanner 640X360px

İlgili içerik