Alfa Laval - Alfa Laval Enerji Bölümü ve Distribütörü Gemak Enerji Verimliliğine Dikkat Çekti

2018-12-24 Ürün Haberleri

Alfa Laval Enerji Bölümü ve Distribütörü Gemak Enerji Verimliliğine Dikkat Çekti

Alfa Laval Yeni Nesil Eşanjörler ile Maksimum Verimlilik

Alfa Laval Enerji Bölümü ve Distribütörü Gemak A.Ş. tarafından düzenlenen “Alfa Laval Eşanjör Uygulamalarında, Yeni Yaklaşımlar ve Performans Sertifikalandırması” seminerinde enerji verimliliğine dikkat çekildi. Alfa Laval tarafından üretilen ve enerji masraflarını düşürecek, devrim niteliği taşıyan plaka tasarımının tanıtıldığı toplantıya, sektör temsilcileri, proje firmaları ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi. 

Alfa Laval Global Distribütörler Müdürü İsmail Uzman, yeni nesil eşanjörler hakkında bir seminer gerçekleştirdi. Alfa Laval yeni nesil plakalı eşanjörlerle, enerji tasarrufunun önemine vurgu yaptı. Eşanjör seçiminde dikkat edilecek hususlar ve verimlilikteki değişimlerden bahseden Uzman, tüm eşanjörlerde üretici toleranslarını aynı seviyeye çekebilmek adına AHRİ sertifikalandırma sürecinin gerekliliğinden bahsetti. Aynı standartta plakalı eşanjör temin edebilmek için AHRİ sertifikasyonunun kullanılması ve buna uygun şartnamelerde nelere dikkat edilmesi konusu çok ilgi çekti. 

Alfa Laval Türkiye Genel Müdürü Tayfun Aydemir, ürünlerin birbirine benzediği dünyada farklılık yaratmanın önem arz ettiğini dile getirdi. Alfa Laval’in çok köklü ve inovatif bir firma olduğunu belirten Aydemir, firmanın yatırımlarının büyük bir bölümünü AR-GE’ye ayırdığına dikkat çekti. Aydemir, “Plakalardaki yeni yaklaşımlarla enerji tasarrufunu nasıl yapabileceğimizi çok uzun sürelerdir araştırıyorduk. Bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Ankara İl Temsilcisi Burak Akyaka da, bu organizasyonun hem teorik hem de uygulamalı olmasının büyük bir fırsat olduğunu söyledi. 

Gemak A.Ş. Genel Müdürü Necil Büyükpamukçu 36 yıl önce Alfa Laval ekipmanlarıyla tanıştığını anlatırken Büyükpamukçu, 1994 yılından itibaren de Alfa Laval İç Anadolu Bölge Distribütörlüğü yaptıklarını söyledi. Türkiye’de ve dünyada Alfa Laval gıda ve gıda dışı ekipmanlarını başarıyla uyguladıklarını dile getiren Büyükpamukçu, “Alfa Laval, konusunda yeniliklere öncülük yapan bir dünya markasıdır” dedi. Alfa Laval’in devrim niteliği taşıyan bir plaka tasarımı gerçekleştirdiğini dile getiren Büyükpamukçu, “Yalnızca Alfa Laval’a özel plaka boyunca akışın iyileştirilmesiyle genel ısı transferi arttırılmakta, eş zamanla minimum enerji ile maksimum verim elde edilmektedir. Böylelikle, yatırımcının enerji masraflarını minimal düzeye indirmekte, ayrıca çevresel ayak izini sürdürmektedir” diye konuştu. Konuşmasında Gemak Akademi’nin de açılışını yapan Büyükpamukçu, akademide her ay farklı bir konuda eğitim verileceğini söyledi.  

Konuşmaların ardından Gemak A.Ş. hakkında bilgi veren Gemak Genel Müdür Yardımcısı Hande Öztürk, Gemak olarak anahtar teslimi gıda, kimya ve ilaç tesisleri kurduklarını söyledi. Firmaları Endüstri 4.0 ile tanıştırdıklarını belirten Öztürk, AR-GE merkezleriyle inovasyon projeleri ürettiklerini kaydetti. 33 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Öztürk, köklü bir mühendislik firması olduklarının altını çizdi. Gemak Ekipman Satış Yöneticisi Özgür Karabudak, firmanın satış stratejileri hakkında bilgi verdi.  

Showroom alanında sergilenen eşanjör, plaka ve conta çeşitleriyle, etkinliği bir fuar alanı haline dönüştürdü. Katılımcılar, ekipmanlarla birebir deneyim yapma şansına sahip oldu. Birçok uygulamaya ait eşanjörün nasıl farklılaşması gerektiği, sergilenen ekipmanlar üzerinden detaylı olarak anlatıldı. Etkinlik Fatih Demirci, Alfa Laval Satış Mühendisi ve Kıraç Yurdakul, Alfa Laval Satış Mühendisi tarafından yönetilen eğlenceli bir ödüllü bilgi yarışmasıyla son buldu.  

 

Etiketler

Tümü
GEMAK 640x360

İlgili içerik