2018-04-06 Ürün Haberleri

Alfa Laval'in yeni nesil contalı plakalı eşanjörleri, verimli ve güvenilir performansı servis kolaylığı ile birleştiriyor

Sayısız şirket ve hayal edebileceğiniz neredeyse tüm sektörlerde kullanılan contalı plakalı eşanjörlerin genel tasarımlarında son 30 yılda çok az şey değişti. Alfa Laval, müşterilerine daha yüksek enerji verimliliği, güvenilirlik ve servis olanağı sunan yeni nesil ısı eşanjörlerinin lansmanı ile artık bu durumu değiştirmeye hazır.

Yeni ısı eşanjörleri serisi, yıllardır mevcut tasarım üzerinde çalışan Alfa Laval mühendislerinin üstün çabalarının sonucunda ortaya çıkmıştır. Alfa Laval'de contalı plakalı eşanjörler Araştırma ve Geliştirme Bölüm Başkanı olan Carina Resare, konuyla ilgili şunları dile getirdi: "Geliştirme süreci, tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve geri bildirimlerine göre şekillendirildi. Sonuç da bize göre bugün piyasadaki en modern endüstriyel plakalı eşanjör serisi oldu." 

Fark yaratan özellikler

Alfa Laval'in mühendisleri, endüstriyel contalı plakalı eşanjörleri yeniden tasarlama sürecinde müşterilere olabildiğince geniş bir uygulama yelpazesine sahip esnek çözümler sağlamaya çalıştı. Resare şöyle açıklıyor: "Günümüzde sektör; bakımı kolay, güvenilir ve daha verimli ısı eşanjörleri talep ediyor. Ve müşterilerimizin birçoğu, çalışan güvenliğini artırmaya ve faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmaya gittikçe daha fazla odaklanıyor. Biz de bu yeni nesil ısı eşanjörlerinde tam da bu hedefleri düşünerek bir dizi tasarım özelliği ekledik." 

Bu özellikler arasında Alfa Laval'in eş zamanlı olarak sıvı akışını iyileştiren ve tortu oluşumunu en aza indiren patentli CurveFlow™ dağıtım alanı var. CurveFlow™ ile termal verimlilikte elde edilen artış, daha kompakt bir ünitenin yanı sıra daha sürdürülebilir bir enerji kullanımı anlamına geliyor. 

Diğer özellikler arasında Alfa Laval'in sıkılaştırma ve çalıştırma sırasında plakaları doğru konumda tutarak planlanmamış durma riskini azaltan benzersiz beş noktalı hizalama sistemi bulunuyor. ClipGrip™ conta tasarımı ise contaların plakalara güvenilir bir şekilde sabitlenmesini sağlayan bir başka örnek. Bu özellikler ve diğer özellikler, ısı eşanjörü kullanımdayken daha güvenilir bir performans sağlamanın yanı sıra servis sürecini daha kolay ve güvenli hale getirerek bakım maliyetlerini düşürür. 

Yeni standartlar belirlemek

Resare şöyle devam ediyor: "Ürünlerimize inovasyonu getirip tamamen yeni bir şey yaratarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktık. Ve bunu yaparak enerji verimliliğinde, mekanik güvenilirlikte ve servis olanaklarında yeni standartlar belirliyoruz." 

Alfa Laval, önümüzdeki üç yıl içinde yeni nesil serisinden yeni contalı plakalı eşanjörleri piyasaya sürecek. Şimdiden üç modeli sunuyor: Alfa Laval T8, Alfa Laval T35 ve Alfa Laval T25. 2020'ye gelindiğinde ise Alfa Laval'in endüstriyel plakalı eşanjör serisinin tamamı, bu yüksek performanslı ürünler ailesinin parçası olacak.

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

Etiketler

Tümü
GPHE 0 start 640x360 v2

İlgili içerik