2018-02-12 Ürün Haberleri

Alfa Laval ACHEMA 2018’de!

Günümüzde işletmeler yeni rekabet ve sürdürülebilirlik seviyelerine ulaşmayı hedefledikçe, proses endüstrisi de hızla değişiyor. 130 yılı aşkın deneyimi ile Alfa Laval ise ısı transferinde, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerinde müşterilere en iyisini sunarak pazardaki liderliğini koruyor. Ve bu teknolojilerin yeni uygulamaları ve bunların içindeki birçok yenilik, müşterileri hiç olmadığı kadar ileriye götürüyor.

11-15 Haziran tarihleri arasında Frankfurt am Main'de düzenlenecek ACHEMA 2018'de Alfa Laval; kimya, biyofarma ve endüstriyel atık su arıtımı için kendini kanıtlamış çözümlerini ve cesur inovasyonlarını paylaşacak. İster enerji kullanımını en aza indirerek, ister üretkenliği artırarak, ister de çalışma süresini maksimuma çıkararak veya atık akıntılarını geri kazandırarak Alfa Laval, her zaman müşterilerin amaçlarını karşılamasına ve en iyi performansa ulaşmasına yardımcı olur.

Alfa Laval Contalı Plakalı Isı Eşanjörü Bölümü ve Servis Bölüm Müdürü Magnus Edmén, "Alfa Laval’in misyonu, müşterilerimizin süreçlerinin performansını optimize etmektir." dedi ve devam etti: "Ve sadece bir kez değil, sürekli bir şekilde. 'İleriye taşıma' temamızın arkasındaki düşünce de aslında bu. Teknoloji, bilgi birikimi ve ortaklık yoluyla sürekli olarak müşterilerimizi ve onların proseslerini ileriye taşımak için çalışıyoruz." 

Salon 4.0'daki D4 numaralı Alfa Laval Standında çok çeşitli ürünler sergilenecek ve çözüm uzmanları hazır bekleyecek. Odaklanılacak alanlar:

  • Enerji verimliliği

Enerji kullanımı, hem çevre hem de proses ekonomisi için önemli bir faktördür.  Alfa Laval ısı eşanjörleri ve diğer çözümleri, enerji tüketim etkisini azaltmak ve yoğun enerji kullanan proseslerin maliyetini optimize etmek için birçok farklı yol sunar.

  • Üretkenlik

Üretkenlik, üretimi artırmaktan çok daha fazlasıdır. İnovasyonlar, çevrimiçi platformlar, bağlantılı hizmetler ve daha fazlası yoluyla Alfa Laval, müşterilerin üretimlerini maksimuma çıkarmalarına ve daha verimli prosesler yaratmalarına yardımcı olur ve tüm bunları işletim maliyetlerini düşürürken başarır.

  • Daha az atık

Atık su ve diğer atık kaynaklarının yönetimi, proses endüstrisinde aralıksız devam eden bir mücadeledir. Alfa Laval, kaynakları geri kazanmak ve atık hacimlerini azaltmak için atığı değere çeviren akıllı yollar sunar.

  • Bakım

En düşük toplam sahip olma maliyetini elde etmek, ürün kullanım süresi boyunca işbirliği gerektirir. Alfa Laval, sadece çalışma süresini kullanılabilirliği maksimuma çıkarmak için değil, aynı zamanda ürün performansını da güçlendirmek için müşteriler ile yakın işbirliği içinde çalışır.

 

Sergilenecek ürünler 

Ziyaretçiler, Alfa Laval'in ACHEMA standında birçok ürünü görebilecekler. İşte bunlardan bazıları: 

Dünyanın en modern contalı plakalı ısı eşanjörleri
Alfa Laval, endüstriyel uygulamalar için en modern contalı plakalı ısı eşanjörlerini piyasaya sunuyor. Mühendislerimiz ve uygulama uzmanlarımız, bu yüksek performanslı contalı plakalı ısı eşanjörü serisinin en son üyesini sunmak üzere ACHEMA'da olacak: Alfa Laval T25.

İnovasyon ve özellikler ile dolu tasarım, contalı plakalı ısı eşanjörlerinin mevcut tasarımına gerçek bir meydan okumadır. Tamamen müşterilerin ihtiyaçlarına ve geri bildirimlerine göre şekillenen bir geliştirme süreci ile Alfa Laval, bakımı da kolay olan güvenilir, daha verimli ısı eşanjörü taleplerini daha iyi karşılayabiliyor. Artan termal verimlilik, aynı zamanda daha kompakt bir ünite ve daha sürdürülebilir bir enerji kullanımı sağlayarak işçi güvenliğini artırmaya ve faaliyetlerin çevresel etkisini düşürmeye daha fazla odaklanılabileceği anlamına geliyor.

 

Alfa Laval Culturefuge

Alfa Laval'in Culturefuge santrifüj separatörü, biyoteknoloji uygulamalarında hassas memeli hücreleri toplamak için pazar lideri bir çözüm sunmaktadır. Achema'da Culturefuge serisinin yeni UniDisc™ disklerini sergileyecek ve hijyen seviyesini nasıl geliştirdiğini göstereceğiz. UniDisc™ tasarımı, aynı zamanda toplam separasyon alanını artırmayı ve separasyon verimliliği iyileştirmeyi de mümkün kılar.

 

Alfa Laval Clara 250B

Endüstriyel fermentasyon uygulamalarını hedefleyen Clara 250B santrifüj separatör, yüksek separasyon yüzey alanını kesintisiz katı tahliyesi ile birleştirir ki bu da onu, kıvamlı sıvı besiyerleri için mükemmel tercih yapar. Hermetik tasarımı; hassas ürün işleme, yüksek ayrım verimliliği ve düşük enerji tüketimi sağlar. Clara 250B, orta büyüklükte batch proses için uygundur ve Alfa Laval'in biyolojik bazlı kimyasal üretime yönelik geniş separatör yelpazesini tamamlar.

 

Basın kahvaltısı - Alfa Laval'in en son inovasyonlarını öğrenin

Salon 4.0'da yer alan D4 numaralı standımızda 12 Haziran tarihinde saat 08:30-09:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan basın sabah kahvaltısına davetlisiniz. Kahvaltı sırasında yeni nesil contalı plakalı ısı eşanjörleri ve yüksek hızlı separatör serisi gibi ürün gösterimlerimizin kısa bir sunumunu yapacağız. Sonrasında da ürün ve iş uzmanlarımız ile kahve ve kahvaltı eşliğinde derinlemesine sohbetler yapmak için bizimle kalabilirsiniz. Bu etkinliğe kayıt olmanız gerekmektedir, kayıt olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

Etiketler

Tümü
Achema 640x360

İlgili içerik