Alfa Laval - USCG tip onayı, Alfa Laval PureBallast yenileme siparişlerinde yüksek artışa neden oldu

2017-02-06 Ürün Haberleri

USCG tip onayı, Alfa Laval PureBallast yenileme siparişlerinde yüksek artışa neden oldu

ABD Sahil Güvenlik (USCG) birimi tarafından verilen tip onayının doğrudan bir sonucu olarak Alfa Laval PureBallast 3.1, STAMCO Ship Management firmasının gemilerinde balast suyu arıtma tercihi oldu. Yapılan bu anlaşmanın, 2017 yılı birinci çeyreğinde 2,2 milyon Euro tutarında sipariş alınmasını sağlaması bekleniyor.

Bu anlaşma kapsamında STAMCO Ship Management filosundaki 11 RoRo gemisi PureBallast 3.1 sistemleri ile yenilenecek. STAMCO Ship Management, USCG tarafından PureBallast'ın tip onayının verilmesinin ardından bu kararı aldı.

Bu anlaşma kapsamında STAMCO Ship Management filosundaki 11 RoRo gemisi PureBallast 3.1 sistemleri ile yenilenecek. STAMCO Ship Management, USCG tarafından PureBallast'ın tip onayının verilmesinin ardından bu kararı aldı.

USCG'nin PureBallast 3 grubu için Tip Onayı Sertifikası 23 Aralık 2016 tarihinde verildi ve Alfa Laval'i USCG onaylı bir sisteme sahip olan ilk tedarikçilerden biri haline getirdi. Eylül 2017'de uygulamaya girecek olan IMO Balast Suyu Yönetimi (BVM) Uluslararası Sözleşmesi ile tedarikçi yeterliğinin belgelenmesi diğer alanlarda da aciliyet kazandı.

Lindmark, "PureBallast'a gösterilen büyük ilgi, yenileme pazarının açıldığının açık bir işaretidir," açıklamasını yaptı. "Alfa Laval, yalnızca tip onaylı sistemlerle değil, on yıllık deneyimi ve hizmet sunmaya hazır dünya çapındaki organizasyonuyla da bu yeni pazara hazır."

Alfa Laval Denizcilik Bölümü, Alfa Laval PureBallast Müdürü Anders Lindmark, "Bu sipariş USCG'nin PureBallast tip onayı ile doğrudan bağlantılı," açıklamasını yaptı. "Tip onayının duyurulmasından sonra Alfa Laval sistem için teklif taleplerinde net bir artışla karşılaştı."

Alfa Laval PureBallast 3.1 ve Alfa Laval’in balast suyu arıtmaya yönelik yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi için www.alfalaval.com/pureballast3 adresini ziyaret edin.

 

Editörün notları

Alfa Laval PureBallast Hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, satışı ve servis işlemleri Alfa Laval tarafından yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water'ın Wallenius Su Teknolojisine dayanan ortak çalışmasıyla geliştirilmiştir. 

Alfa Laval Hakkında   

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir.

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır.

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır.

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2016 yılında yaklaşık 35.6 milyar SEK (yaklaşık 3.77 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.000 çalışanı bulunmaktadır. 

 

PB System 640x360

Kişiler

Anders Lindmark

Business Unit President, Gas Systems

+31 613821464
anders.lindmark@alfalaval.com

Kişiler

Anja Simonsson

Vice President Communication Alfa Laval Marine Division

+46 708 53 89 27
anja.simonsson@alfalaval.com

Daha fazla bilgi

İlgili içerik