Alfa Laval Touch Control ile gemi kazanları kontrolünde yeni bir standard | Alfa Laval

2017-11-01 Ürün Haberleri

Alfa Laval Touch Control ile gemi kazanları kontrolünde yeni bir standard

Alfa Laval Touch Control, yeni veya mevcut Alfa Laval Aalborg kazanları için başarılı bir şekilde uygulanabilen bir sistemdir. Alfa Laval Touch Control'ün ilk kez kullanıldığı Alfa Laval Aalborg OL ve OC-TCi kazanlar artık basit bir dokunuşla gelişmiş kontrol özelliğine sahip olacaklar.

Grafiksel dokunmatik ekranı ve sezgisel iki dokunuşlu navigasyon özelliği ile Alfa Laval Touch Control, kazan kontrolü teknolojisinde önemli bir atılımdır. Tüm Alfa Laval Aalborg kazanlarına yönelik yeni ortak kontrol platformu olarak bu sistem, hangi kazanla çalışırlarsa çalışsınlar, mürettebat için tanıdık bir arayüz olacak. Halihazırda bu sistem bir dizi yeni gemide bulunuyor ve başka teslimatlar da gündemde.

Kazanlar ve Isıtıcılar Bölümü Yöneticisi John Pedersen, "Kazanlarımız her zaman en gelişmiş teknolojiye sahip olmuştur" diyor. “Alfa Laval Touch Control ile kazan yönetimi konusunda da öncüyüz.” 

Kazan kontrolü yeniden tasarlanıyor

Alfa Laval Touch Control, test edilip onaylanmış bir çözüm. Alfa Laval teknolojisiyle tasarlanan bu sistemin performansı, makina dairesinde kullanılan diğer Alfa Laval sistemlerinde şimdiden kanıtlanmış durumda. Bunun yanında, Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'nde de kullanılıyor ve merkezin kendi kazanlarını yönetip yeni kazan tiplerine yönelik sistemlerin sürekli geliştirilmesi ve optimizasyonuna yardım ediyor.

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'nde test donanımını deneyen müşterilerin hemen fark ettiği gibi, Alfa Laval Touch Control kazanlar için tamamen yeni bir sistem sunuyor. Eğitimler sırasında donanım, kazanın çalışmasını optimize etmenin birçok yolunu göstermek için kullanılıyor. 

"Bu sezgisel bir sistem ve mürettabattaki yeterince kalifiye olmayan kişiler tarafından bile kolaylıkla öğrenilebiliyor. "Ekrana iki kez dokunulduğunda herhangi bir ayara veya işleve ulaşılabiliyor. Yine de, deneyimsiz operatörlerin hata yapmasını önlemek için kullanıcı düzeyine göre sınırlamalar ve parola koruması var." 

Simple and effective boiler operation

Sezgisel kontrol, daha kolay ve daha iyi kazan kullanımı demektir. Tesisin tamamını görüntüleyebilmesi ve tüm işlevlere kolay erişim sayesinde mürettebat kazan kullanımını en iyi duruma getiren daha hızlı ve daha doğru kararlar verebiliyor. Entegre kullanım kılavuzları ve kullanıcı tanımlı eğilim sayfaları gibi özellikler bu kararları destekliyor. 

Pedersen, “Alfa Laval Touch Control, operatörlere, tesise tamamen grafiksel bir genel bakışı içeren kullanımı kolay bir arayüz sağlıyor,” diyor. "Operatörler, her şeyin kelimenin tam anlamıyla parmaklarının ucunda olması sayesinde sorunları hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay bir şekilde saptayabiliyor." 

Esnek, geleceğe dönük ve yenilemeye hazır

Alfa Laval Touch Control'ün PLC tabanlı olması, makina dairesinde tak ve çalıştır basitliği ile yüksek dayanıklılık sağlıyor. Önemli veriyolu arayüzlerinin hepsini kapsamasıyla gemi iletişim sistemlerine kolayca bağlanabiliyor. Aynı şekilde, birçok tankerde yapıldığı gibi, Alfa Laval Servis mühendisleri bu sistemi mevcut Alfa Laval Aalborg OL, OS-TCi veya OC-TCi kazanlarına da hızla uygulayabliliyor.

Bunun yanında, Alfa Laval Touch Control, donanım yazılımı yükseltme esnekliği sunuyor. Bu, yeni gereksinimler ortaya çıktıkça sistemin uyarlanmasına olanak sağlayacak.

Pedersen sözlerini şöyle bitiriyor: "Bu, günümüzün operasyonel gereksinimlerine ve aynı zamanda geleceğe yönelik bir kazan kontrol sistemi." "Kazan kontrolü değiştikçe ve mevzuat yeni talepler getirdikçe Alfa Laval Touch Control gemilerin ve mürettabatlarının gerekli ayarlamaları kolayca yapmasına olanak sağlayacak." 

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2016 yılında yaklaşık 35.6 milyar SEK (yaklaşık 3.77 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.000 çalışanı bulunmaktadır. 

Etiketler

Tümü
Touch control 640x360

İlgili içerik