2017-01-17 Ürün Haberleri

Alfa Laval TJ40G temizlik süresi ve masraflarını azaltıyor

Alfa Laval TJ40G Döner Jet Başlıklı tank temizleme makinesi, döngü süreleri ile enerji, su ve temizlik malzemesi masraflarını azaltırken kalıntıları ortadan kaldırıyor.

Şirketimizin geniş tank temizleme makinesi portföyündeki en son yeniliğimiz olan Alfa Laval TJ40G, yiyecek, süt ve süt ürünleri, içecek, ilaç, ev ve kişisel bakım sektörlerindeki kritik hijyen uygulamalarında tank temizleme performansı için çıtayı yükseltiyor. Alfa Laval TJ40G'deki yenilikler, cihazın kendi içini ve dışını kendi kendine temizleme işlevi ile tank içini %100 kapsaması.

Alfa Laval Tank Temizleme Ürün Portföyü Yöneticisi Kim Kjellberg "Yeni Alfa Laval TJ40G Döner Jet Başlığından olağanüstü seviyelerde tank temizleme performansı bekleyebilirsiniz" diyor. "Artan hijyen seviyesi taleplerine yanıt vermek için tasarlanan kendi kendini temizleyen sistem, makine konisinin temiz olmasını sağlayan ve bu yolla diğer temizlik cihazlarının kaçırabileceği kalıntıları ortadan kaldıran göbekteki küçük delikler gibi birçok özelliği ile daha etkili."

Alfa Laval TJ20G, yeni Alfa Laval TJ40G ile tamamlanıyor. Her iki ürün de benzer teknolojilere göre daha hızlı ve etkili yıkama performansı sayesinde aynı olağanüstü seviyelerde temizlenebilme özelliği ve ürün kalitesi ile önemli düzeyde enerji, su ve temizlik malzemesi tasarrufu sağlıyor. Ancak, Alfa Laval TJ40G 50 metreküpten başlayıp 500 metreküpü geçen hacimlerdeki büyük tanklarda kolayca çalışırken Alfa Laval TJ20G ise 15 ve 150 metreküp arasındaki hacimlere sahip küçük tanklarda çalışabilir. 

Olağanüstü temizlenebilirlik, güvenilirlik ve öngörülebilirlik

Alfa Laval TJ20G ile aynı şekilde Alfa Laval TJ40G da yüksek etkili jet akışını kullanarak etkin bir şekilde zorlu tank kalıntılarını temizler ve ürün kirliliği riskini minimuma düşürür. Dört püskürtme nozülüne sahip bu döner jet başlığı statik sprey topu teknolojisine göre tankı %60 daha hızlı temizler ve üretimde çalışma süresini artırır. Ayrıca daha hızlı temizlemesinden dolayı Alfa Laval TJ40G daha az su ve temizlik malzemesi tüketerek işletim maliyetlerini %70'e varan oranda düşürür.

Optimum temizleme modeli temizlik maddesi kullanımını azaltır

Alfa Laval TJ40G Döner Jet Başlığının sekiz döngülü temizleme modeli, temizleme döngüsü
ilerledikçe daha da yoğun bir hale gelir ve temizlikte tüm alanın kaplanmasını sağlar. Temizlikte olağanüstü sonuçlar elde etmek için jet akışının güçlü mekanik etkisini kullanan Alfa Laval TJ40G, benzer CIP yöntemlerine göre daha az zaman, enerji, su ve temizlik malzemesine ihtiyaç duyar.

Zorlu kalıntılar ve katılarla kolayca başa çıkar

Alfa Laval TJ40G zorlu tank kalıntıları ve temizleme sıvılarındaki 1 mm'ye kadar katılarla baş edecek güce sahiptir. Temizleme döngüsü tamamlanmadan önce temizlik maddesinde tekrar sirkülasyona girebilecek parçacıkların hem büyüklüğü, hem de miktarı açısından özellikle bira üretimi uygulamaları gibi zorlu proses hatlarında bu çok önemlidir.

Hem içi hem de dışı için kendi kendini temizleyen komple sistem

Alfa Laval TJ40G Döner Jet Başlığı sadece tankın içini leke bırakmadan temizlemez, ayrıca içeriden ve dışardan kendi kendini de temizler. Kendi kendini temizleyen hijyenik yapısı, temizleme sıvısı akışının döner jet başlığının dış yüzeyleri ile kovanlar, yataklar gibi kritik iç bileşenlere ve iç yüzeylere ulaşmasını sağlar. Bu da ürün kirlenmesi riskini minimum seviyeye düşürür ve ürün kalitesini yüksek seviyede tutar.Alfa Laval Hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2016 yılında yaklaşık 35.6 milyar SEK (yaklaşık 3.77 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.000 çalışanı bulunmaktadır. 

TJ40G-HD旋转喷嘴储罐清洗-TJ40G-HD rotating nozzle storage tank cleaning

İlgili içerik