2017-10-19 Ürün Haberleri

Alfa Laval'den T35/TS35 ısı değiştirici. Üretimi artırmak ve yaşam döngüsü maliyetlerini azaltmak için tasarlandı.

Alfa Laval'in en yeni contalı ısı değiştiricisi T35/TS35, bakım maliyetlerini en aza indirip yüksek çalışma süresi sağlayan birçok yenilikle birlikte geliyor. Kirlenmeyi azaltan CurveFlow dağıtım alanı ve yeniden contalamayı kolaylaştıran yapıştırıcı içermeyen ClipGrip contalar, en dikkat çeken yenilikler arasındadır.

Homojen akış dağıtımı sayesinde daha az tortu oluşumu

Alfa Laval T35/TS35'teki patentli CurveFlow dağıtım alanı bu ürüne diğer plakalı ısı değiştiricilerden çok daha homojen bir akış dağıtımı sağlıyor. Bu, önemli ölçüde ısı transfer yüzeylerinde daha az ölü nokta ve daha az kirlenme demektir. Homojen akış, termal verimliliği de önemli ölçüde artırıyor. Kullanıcılar, düşük bakım maliyetlerinin, kompakt kurulumların ve yüksek performansın avantajlarından yararlanabiliyor.

Daha az kirlenme, bakım maliyetlerini azaltmakla kalmıyor. Aynı zamanda, ısı değiştiricinin ısı kazanımı için kullanılması durumunda enerji geri kazanımını daha da yükseltiyor.

Kolay bakım için tasarlanan contalar

Alfa Laval'in ClipGrip contaları tamamen yapıştırıcısız montaj olanağı sunuyor ve en uzun kullanım ömrü, yüksek güvenilirlik ve basit bakım için tasarlanmıştır. Yeni dizayn conta klipleri, plakaları iki taraftan kavrayarak contaları sıkıca yerinde tutuyor. ClipGrip contalar, contalarınyuvalarından çıkması, plaka paketinin yanlış hizalanması ve sızıntılarla ilgili sorunları en aza indiriyor.

Alfa Laval'de Proses Endüstrisi, Plakalı-Contalı Isı Değiştiricileri Portföy Yöneticisi olan Erland Elwin, "CurveFlow dağıtım alanı ve ClipGrip contalar bakım maliyetlerinin azaltılmasına ve çalışma süresinin arttırılmasına yardımcı oluyor" diyor. "Bu yenilikler, Alfa Laval'in ısı değiştirici teknolojisindeki teknik liderliğini bir kez daha kanıtlıyor."

Birçok uygulamaya yeni avantajlar getiriyor

Çok çeşitli plaka ve conta malzemesi seçeneklerine sahip olması, Alfa Laval T35/TS35'i temel sudan suya ısı transferi uygulamalarından yüksek sıcaklıkların, aşındırıcı akışkanların ve yüksek basınçların olduğu uygulamalara kadar pek çok farklı uygulamada ve endüstride kullanılmaya uygun hale getiriyor.

Erland Elwin, “T35/TS35, oldukça çok yönlü bir platform. Her bir ısı değiştirici çalışma koşullarına en uygun hale getirilir ve T35/TS35, hem proses hem de yardımcı işletmeler uygulamaları için kusursuz seçenek. Nükleer ve diğer enerji santrallerinde, kimyasal üretiminde, çelik ve mineral proseslerinde ve kapalı devre soğutmada kullanılabilir" diyerek sözlerini tamamlıyor.

Etiketler

Tümü
alfa laval t35 640x360

İlgili içerik