2017-04-03 Ürün Haberleri

Alfa Laval Yüksek Hızlı Düşük Asit (HS-LA) Bag in Box Dolum Makinesi

Kompakt Astepo Yüksek Hızlı Düşük Asitli BIB dolum makinesinde (HS-LA) aseptik dolum kafasını ve torba besleyiciyi kontrol eden elektrikli servomotor kullanımı ile dolum döngüleri kısalır. Torbalar ve bunları bağlama takımı hızla ve kolayca değiştirilebilir. Makine herhangi ticari 1’’ inçlik bir ağız tipini kullanarak geniş çapta torba ve sıvı ürün yelpazesini doldurabilir.

Düşük asitli uygulamalar için yüksek güvenilirlik

Piyasanın daha hızlı ve yine de daha güvenilir makine talebini karşılamak üzere tasarlanmış Alfa Laval Astepo HS-LA doğrusal torba dolum makinesi; meyve suları, meşrubatlar, meyve suyu konsantreleri, püreler gibi yüksek asitli (pH<4.5) gibi ürünlerin yanında; dondurma mix ve aromalı UHT süt gibi düşük asitli (pH>4.5) ürünler için uygundur. 3 litreden 25 litreye kadar aseptik torbaların steril dolumu için özellikle tasarlanmış dolum makinesinin çalışması tam otomatiktir ve yüksek bir güvenilirlik düzeyi ile devamlı bir dolum işlemi sağlamaktadır. 

Alfa Laval BIB Torba Dolum Makineleri Üretim Müdürü Jacopo Montali, “Alfa Laval kendini daima yeniliğe adamıştır ve bu yeni makinesi, torbaların aseptik dolumu işlerinde başka bir dönüm noktasını temsil etmektedir. Yeni dolum makinesindeki fırçasız elektrikli servomotor teknolojisi uygulaması sayesinde aseptik dolumun ve torba besleyicinin tüm hareketlerini son derece duyarlı olarak ve düzgün şekilde yapmasını kontrol edebiliyor ve ayarlayabiliyoruz. 10 litrelik torbalar esas alındığında makinenin verebildiği saatte 500 torbaya kadar dolum yapabilmesi anlamına gelir. Ayrıca, kapak ve hacim değişimini şu anda piyasada bulunan diğer makinelere göre minimum sürede başarılmasını sağlamaktadır.”

Torbalar gama ışınları ile önceden ışınlanmış olarak hem termik (termo-resistant) hem de termik olmayan dirençli düz sert kapaklarla veya basılarak uygulanan kapaklarla düşük veya yüksek fitting parçalarıyla birlikte verilir. 

Tam olarak izlenen sterilizasyon işlemi

Astepo HS-LA dolum makinesinde ürünle temas eden parçalar AISI 316 paslanmaz çelikten yapılmıştır. Dolum vanası EHDGE sertifikalıdır ve makine ABD Gıda İdaresi (FDA) şartlarına uygundur. Dolum kafası ve tüm gıda ile temas eden yüzeyler buharla sterilize edilir ve makine tam olarak yerinde temizlenebilir (CIP) özelliktedir.

Kapaklar dolum kafası içine verilmeden önce buharlaştırılmış hidrojen peroksit püskürtülmesi ile izlenen bir sterilizasyon tünelinde sterilize edilir. Tüm hareketli parçalar izlenen buhar bariyerleri ile korunur ve havanın aşırı basıncı ile kontrollü bir sıcaklıkta steril tutulur. Makine kızağı içinde bulunan entegre hava grubu iki steril mikro filtre ile izlenmekte olan bir akış ve sıcaklıkta bölmeye ve tünele giren havayı ısıtmak için gıda şartlarına uygun elektrikli ısıtıcılardan oluşur.

Astepo HS-LA dolum makinesi bir operatör ara yüzü terminali olan dokunmatik ekranlı bir PLC ile kontrol edilir. Ürün izlenebilirliği bakımından kendi arızasını bulma sistemi ile ve tesisin steril şartlarının  devamlı kontrolü için arızaya karşı koruma sistemi donatılmıştır. 

Astepo Ultra-yüksek-hızlı Aseptik Dolum Makinesi

Yeni döner Alfa Laval Ultra-yüksek-hızlı Aseptik Dolum Makinesi, tüketici için 3 litreden 20 litreye kadar BIB kutuda-torba dolumu yapabilir, 10 litrelik torbalar için dakikada 30 kapak gibi eşi görülmemiş bir hızla kapak verebilen bir dağıtıcısı vardır. Yani hazır içecekler ve gıda için standart aseptik dolum makinelerinden 4-5 kat daha hızlıdır. Alfa Laval ultra yüksek hızlı dolum makinesini Alfa Laval stratejik ittifakları altında IDC/Cryovac Speedflex™ Bag-in-Box adı altındaki makinenin tek pazarlamacısı olan International Dispensing Corporation ve Sealed Air Corporation ile birlikte geliştirmiştir.

Astepo Kutuda-Bira Dolum Makinesi

Karbonsuz ve alkolsüz bira için yeni Alfa Laval Astepo Kutuda Bira Dolum makinesi depozitolu çelik fıçılar için mükemmel, temiz ve kullanıcı dostu bir alternatiftir. Dolum makinesi 25 litrelik torbayı saatte 240 torba/saat kapasitesi ile doldurabilir.

1.000, 4.000 ve 6000 litre/saatlik kapasite için üç farklı boyutta son derece temiz ve aseptik dolum makineleri de mevcuttur. 

Alfa Laval Astepo BIB kutuda-torba dolum makineleri

Alfa Laval’ın Astepo dolum makineleri yelpazesi piyasada en geniş, en esnek makinelerdir ve aseptik proseslerde 25 yıldan fazla deneyimle bu noktaya ulaşılabilmiştir. Makineler pilot kapasiteden endüstriyel ölçekte kapasitelere kadar sunulabilir ve çok çeşitli özelleştirme olanakları sağlamaktadır. Çoğu modeller Amerikan Gıda İdaresi uyumludur ve dolum vanası EHDGE sertifikalıdır.


Bu yelpaze 3 litreden 1.000 litreye kadar torba kapasiteleri ile eşsizdir. Ayrıca dolum makineleri bir kafadan iki kafaya ve yarı otomatikten tam otomatiğe genişletilebilir ve çok geniş yelpazede farklı kapaklar ve kapak malzemeleri için uygundur. Alfa Laval Astepo dolum makineleri Siemens, Allen Bradley v.s. gibi farklı otomasyon sistemleri ile teslim edilebilir. Önceden monte edilen ve önceden test edilmiş dolum makineleri ürün izlenebilirliği ve kesin arıza göstergeli kendi arızasını bulma sistemli kompakt tasarımları ile karakterize edilmektedir.

Alfa Laval Astepo dolum makineleri bağımsız çalışan modüller olarak ya da tam ve entegre bir sistemin parçası olarak AlfaTherm Flash Pastorizasyon, Steritherm Sterilizasyon, Alrox Decarbonation, SteriTank ve Combibox Kutulama Sistemi ile birlikte teslim edilebilir.

Etiketler

Tümü
Bag in box 640x360

Alfa Laval Bag-in-Box dolum makinesi genel sunumu

İlgili içerik