2017-10-20 Ürün Haberleri

Alfa Laval Gemideki Bir Asrını Kutluyor!

İlk denizcilik müşterimizin Alfa Laval'a başvurmasının üzerinden tam 100 yıl geçti. Geçen bu yüzyılda hem denizcilik sektörü hem de bizim bu sektördeki etkimiz büyüdü. Siz müşterilerimiz ile birlikte bir tarih yazdık ve şimdi 2017'de bunu kutluyoruz. Bu yıl Alfa Laval ve denizcilik müşterileri için çok özel bir yıl, çünkü bu sektördeki 100. yılımız. Alfa Laval PureBallast ve PureSOx gibi çözümlerimiz manşetlerden düşmezken, biz de her şeyin nasıl tek bir separatör ile başladığını hatırlıyoruz.

Her şeyi başlatan denizcilik separatörü

1917 yılında A.B.D. Donanması, Alfa Laval'a bir soru ile geldi. Yağlama yağındaki su emülsiyonları, buhar türbinleriyle çalışan donanma gemileri için zorluk yaratıyordu. Alfa Laval santrifüj separatör bir çözüm sağlayabilir miydi? Gustaf de Laval'in separatör teknolojisi, 1870’lerde günlük kullanıma sunulduğundan beri büyük aşamalar kaydetmişti. Disk stack separatör kapasitesini artırmış ve yağ separasyon çalışmaları çoktan başlamıştı. Ama A.B.D. Donanması'nın güvenilir bir emülsiyon kırıcı talebi, hem separatörün gelişimini hem de denizcilik tarihini etkileyecekti.

Müşteriler ile birlikte gelişmek

Alfa Laval'in yeni denizcilik separatörü, A.B.D. Donanması'nın sorusuna öncü bir cevaptı. Önümüzdeki yıllarda kendi kendini temizleyen separatörleri ve ağır yakıt kullanımının geliştirilmesine yol açacaktı. 2000'in üzerinde patentten sonra Alfa Laval, sürekli gelişim halinde olan bu sektör için sürekli çözümler bulmaktadır. Daha da önemlisi, separatör, Alfa Laval ve denizcilik müşterileri arasında yüzyıllık bir iş birliğinin yolunu açtı. Denizcilik sektörü, global ticaretin ve günlük hayatımızın neredeyse her alanına dokunacak kadar büyürken, zorlukları da bir o kadar arttı. Yakın iş birliği içinde çalışarak Alfa Laval ve müşterileri, bu zorlukların üstesinden geliyor.

Bir kutlama yılı

2017 yılı, yıl dönümü etkinlikleri ve yeni gelişmeler ile dolu bir yıl. Denizcilik tarihini ve Alfa Laval'in bu tarihe etkisini www.alfalaval.com/marinehistory sayfasını ziyaret ederek keşfedebilirsiniz. 

Etiketler

Tümü
100 years 640x360

İlgili içerik