Alfa Laval - Alfa Laval Finnlines ile imzaladığı Performans Sözleşmesiyle, PureSOx ekipmanının güvenilirliğini emniyet altına aldı

2017-11-01 Ürün Haberleri

Alfa Laval Finnlines ile imzaladığı Performans Sözleşmesiyle, PureSOx ekipmanının güvenilirliğini emniyet altına aldı

Grimaldi Group'un bir parçası olan Finlandiyalı lider gemicilik işletmecisi Finnlines, mevcut Alfa Laval PureSOx temizleyici sistemlerinin performansını en iyi duruma getirmek için Alfa Laval'e Servis siparişi verdi. Söz konusu Bakım Sözleşmesi, Alfa Laval 360° Servis Portföyü kullanılarak, Finnlines'a özel olarak çok iyi incelenerek seçilmiş Servis paketini içermektedir.

Alfa Laval'in Finnlines ile yaptığı Bakım Sözleşmesi, yedi adet RoRo gemisinde kurulu PureSOx sistemlerini kapsıyor. Finnpulp, Finnmill, Finnhawk, Finnkraft, Finncarrier, Finnmaster ve Finnmerchant. Bu gemiler, bölgenin Emisyon Kontrol Alanı (ECA) olarak belirlenmesi nedeniyle katı SOx emisyon limitlerinin uygulandığı Baltık Denizi'nde çalışan Finnlines filosunun parçalarıdır. Finnlines, 2015'te uygulanmaya başlanan ECA limitlerine hazır olmak amacıyla, 2014 yılından itibaren gemilerini PureSOx ile donatmaya başladı. 

Finnlines'ta Gemi İnşa ve Projeler Yöneticisi olan Juha Ahia, "Piyasadaki en eksiksiz ve rüştünü kanıtlamış SOx Scrubber platformlarından biri olarak PureSOx bizim için net bir seçenekti." "Ancak Alfa Laval bir ekipman tedarikçisi olmaktan daha fazlası. Alfa Laval ile, gemilerimizin her zaman mevzuatla uyumlu olmasını ve yatırımımızdan en fazla faydayı elde etmemizi sağlayabilecek güvenilir bir iş ortaklığımız var.” dedi.

Gönül rahatlığı sağlayan servisler

Finnlines, PureSOx sistemlerinin tutarlı performansını sürdürmek için Alfa Laval ile altı yıllık bir Bakım Sözleşmesi imzaladı. Bu servis planı, doğru çalışmayı sağlamaya yardım eden ve ekipmanın durumu hakkında bilgi veren aylık durum denetimlerini içeriyor. Bu bilgiler, olası sorunların planlanmamış kesintilere yol açmadan giderilmesine olanak sağlayacak. 

Bunun yanı sıra, Finnlines, PAH ve bulanıklık sensörleri için değişim programı gibi parça yönetimini basitleştiren çözümler seçti. Uyumluluğu kanıtlamak için çok önemli olan bu sensörler iki yılda bir veya bir arıza oluşması durumunda değiştirilecek. Dahası, Alfa Laval teknisyenleri Finnlines gemilerinin parça tüketimini izleyecek ve yedek parça tedariği için stratejik planlama yapacak.

Müşteriye uygun servisler

Finnlines'a sunulan servisler kolaylıkla firmaya özel hale getirilebilecek şekilde tasarlanmış, şekillendirilmiş servis seçenekleri arasından seçildi. Alfa Laval 360° Servis Portföyü, devreye alma, bakım, destek, iyileştirmeler ve izlemeye yönelik servislerle ekipman çalışma ömrünün her aşamasını dikkate alıyor. 

Alfa Laval PureSOx Uluslararası Müşteri Desteği bölümünden Teun Nikkelen, "Alfa Laval 360° Servis Portföyü, net ama esnek bir servis yaklaşımı," diyor. "Finnlines ile yakından çalışarak iş ortaklığımızı derinleştirecek ve en düşük toplam sahip olma maliyetiyle güvenilir ekipman performansını güvenceye alacak bir anlaşma tanımladık." 

 

Alfa Laval Hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2016 yılında yaklaşık 35.6 milyar SEK (yaklaşık 3.77 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.000 çalışanı bulunmaktadır. 

Etiketler

Tümü
640x360 Finnlines 3

İlgili içerik