Alfa Laval - Alfa Laval DuroShell, LPG/E kargo kondansatörleri için cesur bir standart belirliyor

2017-11-07 Ürün Haberleri

Alfa Laval DuroShell, LPG/E kargo kondansatörleri için yeni bir standart belirliyor

Alfa Laval DuroShell plate-and-shell ısı değiştiricilerle Alfa Laval, LPG/E kargo yeniden sıvılaştırma alanındaki öncülüğünü önemli ölçüde güçlendiriyor. DuroShell, ısı ve basınç kaynaklı yorgunluğa direnci önemli ölçüde artıran yenilikçi bir yapıya sahip.

Alfa Laval DuroShell, benzersiz tasarıma sahip özel olarak üretilmiş bir plate-and-shell ısı değiştiricidir. Açık deniz, petrol ve gaz endüstrisinde zaten kullanılan bu ısı değiştiriciler şimdi, LPG/E kargo yeniden sıvılaştırma gibi zorlu denizcilik görevleri için kullanıma sunuluyor. Yenilikçi bir yapı ve patentli inişli çıkışlı plaka yapısı DuroShell'i önemli ölçüde daha sağlam hale getirerek daha yüksek etan içeriğine sahip kargoyu yoğuşturmasına olanak sağlıyor. 

Alfa Laval'de Gaz Bileşenleri Uygulama Müdürü olan Matilda Mellby, "DuroShell, ısı değiştirici tasarımında dikkat çekici bir gelişmedir" diyor. "Bir LPG/E kargo kondansatörü olarak, aşırı sıcaklık ve basınç değerlerine diğer kaynaklı çözümlerin çoğundan çok daha fazla direnç sağlıyor." 

Etan açısından zengin LPG/E'nin yeniden sıvılaştırılması

DuroShell, Alfa Laval'in, Alfa Laval AlfaRex plaka ısı değiştiricisinin bugün standart olduğu LPG/E kargo yoğuşturmasına yönelik ısı değiştiricilerdeki liderliğini güçlendiriyor. AlfaRex gibi DuroShell de yüksek termal verimliliği çok küçük bir ayak iziyle birleştiren lazer kaynaklı bir çözüm. Bununla birlikte, AlfaRex 30 bar civarındaki basınçlar ve -50°C'ye kadar sıcaklıklarla başa çıkabiliyorken DuroShell, titanyum plakalar kullanıldığında 35 bar'a kadar basınçlara ve ‑198°C kadar düşük sıcaklıklara dayanabiliyor. 

Melby, "LPG/E'deki etan düzeyi arttıkça genişletilmiş bir basınç aralığı önemlidir" diyor. "DuroShell, 30 bar'dan daha fazla basınç değerleri gerektiren etan yoğuşmasının üstesinden gelmeye yetecek, sağlamdan da öte bir ürün."  

Dayanıklı ama basit bir çözüm

DuroShell'in sağlamlığı, kesik kanatlı plakalarının patentli inişli çıkışlı yapısı gibi birçok etmenin sonucu. İnişli çıkışlı yapı, plakanın çevresinde eşit bir genleşme sağlayarak olası zayıf noktaları ortadan kaldırıyor ve ısı değiştiricinin kullanım ömrünü uzatıyor. Bunun yanı sıra, plakanın tamamının önceden sıkıştırılmış olması büyük farkların ve sıcaklıklardaki değişikliklerin etkisini en aza indiriyor. 

Lazer kaynaklı plaka paketi boyunca uzanan dağıtım borularıyla daha fazla mukavemet sağlanmış. Bu, plaka paketinin kendisindeki gerilimi azaltırken aynı zamanda akışkanın en iyi şekilde dağıtılmasını sağlıyor. Dağıtım boruları, düşük hızlarda bile yüksek türbülans oluşturan inişli çıkışlı yapıyla birlikte mükemmel termal performans sağlıyor. 

Melby, "DuroShell'in tasarımı stabiliteyi termal verimlilikle birleştiriyor ve zaman içinde yüksek performans sağlamak üzere tortu oluşumunu en aza indiriyor" diyor. "LPG/E kargo yeniden sıvılaştırması için, basitlik, tasarım veya güvenilirlik açısından hiçbir çözüm DuroShell ile kıyaslanamaz."

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2016 yılında yaklaşık 35.6 milyar SEK (yaklaşık 3.77 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.000 çalışanı bulunmaktadır. 

Etiketler

Tümü
duroshell 640x360

İlgili içerik