2017-12-25 Ürün Haberleri

Alfa Laval AlfaCond

Dünyanın ilk özel üretim plakalı kondenseri

Alfa Laval AlfaCond, dünyanın ilk özel üretim plakalı kondenseridir. Direkt soğutmalı kondenserlere ve indirekt soğutmalı borulu tip kondenserlere ideal bir alternatiftir.

AlfaCond, plakanın üstünde geniş bir su buharı giriş bağlantısı, altında iki küçük kondens çıkışı ve ortasında soğutma suyu bağlantıları ile su buharı yoğuşması için özel olarak geliştirilmiştir. Cihaz, yoğuşan su buharı için kaynaklı kanallar ve soğutma suyu için contalı kanallar ile bir yarı kaynaklı plaka kasetleri paketinden oluşur. Plaka düzeni, su buharı tarafında geniş bir kanal aralığı ve soğutma suyu tarafında daha dar bir kanal aralığı bulunan asimetrik bir yapılandırma ile ideal yoğuşma için özel olarak tasarlanmıştır. Sonuç ise maksimum ısı aktarımı ve minimum kirlenmedir. 

AlfaCond, aşındırıcı veya kirletici soğutma suyu kullanırken net çözümdür. Cihaz kolay temizlenir ve korozyon dirençli malzeme kullanımı gerekli hale geldiğinde daha da ekonomiktir.

Vakum buharı yoğuşması için AlfaCond modülü

Eksiksiz, entegre sistem

AlfaCond, buhar türbinlerinden ve enerji sektöründe kullanılan diğer buhar tüketen bileşenlerden gelen vakum buharı yoğuşturmak için standart ama esnek bir modül. Alfa Laval AlfaCond yüksek verimli vakum su buharı yoğuşması için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk özel üretim plakalı kondenseridir.

Alfa Laval AlfaCond

AlfaCond kondenserin benzersiz tasarımı, alışılmış borulu tip ünitelerden önemli oranda daha yüksek termal verimlilik sağlar. Bu çözüm ile çok daha küçük bir ısı transferi alanı gerekir ki bu da finansal ekonomik operasyon avantajlarını artırırken, aynı görevde kullanılabilecek borulu tip bir kondensere kıyasla önemli oranda çok daha küçük alan kaplar ve çok daha düşük ağırlık sayesinde daha düşük nakliye, taşıma ve montaj maliyeti sağlar. 

Sistemin modüler tasarımı, kurulumu hızlı ve kolay hale getirerek, kurulum sırasında yüksek maliyetlere sebep olan proses kesintilerini azaltır ve de güvenli, güvenilir performansı garantiler. Bunlara ek olarak incelemek ve temizlemek için ısı transfer yüzeylerine kolaylıkla erişilebilir.

Vakum sistemi

AlfaCond yoğuşma modülünün vakum sistemi, ihtiyaç duyduğunuz vakum sisteminin vakum pompasına mı yoksa buharla çalışan vakum ejektörlere mi dayalı olduğuna bağlı olarak iki çeşide sahiptir.

Esnek kapasite

Değişen kapasite ihtiyaçlarını karşılamak için AlfaCond modülünün kapasitesi, sadece plaka ekleyerek veya çıkartarak kolaylıkla artırılabilir veya azaltılabilir. Bu, kapasitenin kurulum anında belirlenen bir seviyeye sabitlendiği borulu tip kondenserlere kıyasla büyük bir avantajdır.

Etiketler

Tümü
阿法拉伐AlfaCond冷凝器-Alfa Laval AlfaCond condensers

İlgili içerik