WideGap 100 | Alfa Laval

2016-01-05 Ürün Haberleri

WideGap 100

WideGap100 – Alfa Laval’ın kirletici akışkanlar için yeni kompakt ısı değiştiricisi

Alfa Laval’ın yeni WideGap100 contalı plakalı ısı değiştiricisi, kirlenme ve tıkanmaya karşı yüksek seviyede dayanıklılık ile maksimum ısı transferi verimliliğini kompakt bir tasarım içerisinde bir araya getiriyor. WideGap100 piyasadaki, içerisinde iri parçacıklar, lifler ve katı maddeler bulunan ortamlarda çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış en küçük plakalı ısı dönüştürücüdür.

Uzun süre çalışmak için tasarlanmıştır

Yoğun ve kirli sıvılar, ısı değiştiricilerini tıkayarak etanol, biyolojik esaslı kimyasallar, kağıt ve kağıt hamuru ve atık su arıtımı gibi birçok sektörde yüksek masraflara yol açan aksama sürelerine sebep olmaktadır. 

Alfa Laval WideGap ısı değiştiricileri, bu soruna bir çözüm sunuyor. Plakaları arasındaki geniş mesafesi ve yüksek seviyede türbülanslı akışı sayesinde, WideGap tıkanmalara karşı diğer bütün ısı değiştiricilerinden çok daha fazla koruma sağlar. Geniş kanalları, kirli sıvıların ısı değiştirici boyunca serbestçe geçmesine olanak sağlarken, olası tıkanmaların önüne geçilir. Plakaların özel balık sırtı oluklu deseni yüksek seviyede türbülans sağlayarak tortu oluşumunu daha da azaltır ve aynı zamanda ısı transferini arttırır.

Küçük ve yüksek verimli

Yeni WideGap100 düşük kapasiteli uygulamalar için tasarlanmıştır ve 100 mm ağız çağına sahiptir. WideGap100 bu özellikleriyle piyasadaki en küçük geniş aralıklı ısı değiştiricidir.

WideGap100 plakalı ısı değiştiricileri, diğer teknolojilere dayanan ısı değiştiricilerinden çok daha fazla termal verimlilik sağlar. WideGap100 sahip olduğu ters akıntı deseni sayesinde çapraz sıcaklıklarla çalışabilmektedir ve yüksek türbülans özelliğiyle yakın sıcaklık yaklaşımı sağlamaktadır. WideGap100, sağladığı bütün bu faydalarıyla, her çeşit ısıtma, soğutma ve ısı geri kazanımı uygulamaları için mükemmel bir seçenektir.   

Uzun süreli kullanım ve kolay bakım için tasarlanan contalar

WideGap100 ısı değiştiricilerinde, Alfa Laval’ın ClipGrip contaları kullanılmaktadır, patentli ekleme parçaları sayesinde hiçbir yapışkan kullanılmadan hızlı bir şekilde montaj edilebilmektedir. ClipGrip conta tasarımı, plakaya güvenli bir şekilde takılmasına olanak sağlayarak contaların aşınmasına engel olur ve plakanın yanlış hizalanmasına ve sızıntılara karşı koruma sağlar. Bütün bu özellikleri, yedek parça tüketimini azaltarak uzun süreli kullanıma olanak tanır. 

Yeni WideGap100, aynı seride yer alan daha büyük 200 ve 350 modellerini tamamlar. 

Etiketler

Tümü
阿法拉伐WideGap宽流道板式换热器-Alfa Laval WideGap Wide Runner Plate Heat Exchanger

İlgili içerik