Alfa Laval - Sedef Tersanesi

2016-11-24 Ürün Haberleri

Sedef Tersanesi Separatör Siparişi

Sedef Tersanesi, Türkiye’de inşa edilen en büyük savaş gemisi projesi olan havuzlu helikopter gemisi için Alfa Laval separatörlerini tercih etti.

Sedef Tersanesi, dünyada az sayıda ülkede bulunan Havuzlu Helikopter Gemisi (LHD) inşasına başladı. Söz konusu gemi 225 m’lik boyuyla Türkiye Tersaneleri’nda yapılmış en büyük Askeri Gemi konumunda ve Türk Deniz Kuvvetleri Filosu’nunda en büyük gemisi olacak. 

TCG Anadolu adını alan Gemi, ayrıca LCT ve LCAC tipi daha küçük çıkartma gemilerini taşıma kapasitesine sahip olup, helikopterler ve F34 Lightning II tipi dikey iniş-kalkış yapabilen uçaklara da hizmet verecek. 

Sedef Tersanesi, gemide yakıt ve yağlama yağı separasyonu için Alfa Laval Separatörlerini tercih etti. Gemiye 9 adet Alfa Laval Alcap tipi separatörlerinden teslim edilecek. 

Fotoğrafta Sedef Tersanesi’nde Sedef Tersanesi Yönetim Kurulu ve IMEAK Deniz Ticaret Başkanı Sayın Metin Kalkavan’ın katılımıyla yapılan Separatör Kontrat İmza Töreni görüntülenmektedir.

Soldan sağa sırasıyla; Turan Çubuğuuzun - Chief Engineer Procurement Defense Dept., Soner Altan - Technical AdvisorErkan Mete - CFO & Member of the Board, Metin Kalkavan - Chairman of Chamber of Shipping, Kadir Öztürk - Finance & Administration Manager Alfa Laval Turkey, Sabri Yazgan - Segment Manager Marine & Diesel Power Alfa Laval Turkey , Erkan Eker - Purchasing Manager

Etiketler

Tümü
image 640x360

İlgili içerik