Alfa Laval - Hygienic Alfa Laval FrontLine and BaseLine heat exchangers

2016-05-30 Ürün Haberleri

Hijyen gerektiren zorlu uygulamalar için verimli ve esnek tasarım: Alfa Laval FrontLine ve Alfa Laval BaseLine ısı değiştiriciler

Toplam sahip olma maliyetini en aza indirmek ve kârlılığı en üst düzeye çıkarmak üzere, bu hijyenik plakalı ısı değiştiriciler, gıdadan kişisel bakıma kadar hijyenle ilgili kapsamlı bir dizi sektörde, sahiplerine ve operatörlere olağanüstü değer getirir.

Yüksek verimliliği ve çok yönlü tasarımı, Alfa Laval FrontLine ve BaseLine plakalıısı değiştiricileri (GPHE), birçok hijyenik ısı transferi uygulaması için güvenilir bir seçenek haline getirir.

Birinci sınıf Alfa Laval FrontLine serisi, hijyenik uygulamalarda ürünün hassas bir şekilde taşınmasını gerektiren uygulamalarda, ısıya duyarlı ya da partikül ve lif içeren ortamlarda kullanım için en uygun seçimdir. Alfa Laval BaseLine serisi ise, daha az hijyenik ortamlar gerektiren prosesler ve yardımcı işletme uygulamaları için uygun rekabetçi bir hiyjenik seri ısı değiştiricidir. 

Hijyen, çok yönlülük ve verimlilik için tasarlandı 

Alfa Laval FrontLine ve BaseLine'ın plaka & gövde yapıları, çok çeşitli uygulamalar için kolay ve esnek bir şekilde dizayn edilmelerini sağlamaktadır. İki ısı değiştirici de, farklı görevler için optimize edilmiş iki farklı plaka tipi ile piyasaya sunuluyor: 

  • Birçok uygulamada kullanılabilen Chevron modeline sahip standart plaka, iyi bir ürün dağılımı ve aynı zamanda yüksek termal verimliliği garanti altına aldığından, süt ve peynir pastörizasyonu için bir seçim olmaktadır. 
  • Gemini çift cidarlı plaka, birbirine preslenmiş iki plakadan oluşur ve plakalardan olabilecek bir sızma durumunda dahi sıvı kontaminasyonunun önüne geçer. Gemini plakaları kaynaklanmamıştır, bu nedenle Gemini plakların açılmaları ve hizmet esnasında muayene edilmelerini kolay hale gelmektedir. 

Bu iki plaka tipine ek olarak, Alfa Laval Wide Stream Plaka da Alfa Laval FrontLine serisinde kullanım için uygun plaka tipidir. Wide Stream Plaka, partikül ve veya lif içeren ürünler ile kullanılır ve bu nedenle meyve sularının işlenmesi için idealdir.

Kolay bakım, uzun hizmet ömrü

Bakımı oldukça kolaydır. Arttırılan Yerinde Temizlik (CIP) verimliliği ve daha az tortu bırakma özelliği ile, Alfa Laval FrontLine Isı değiştiricinin plakaları, ardarda iki CIP periyodunun uzaltılması ve kolaylıkla yıkanması için uygundur, bu nedenle üretim çıktısı daha yüksektir. Alfa FrontLine ve BaseLine ısı değiştiricilerin her ikisi de FDA'ya uygun, tutkal içermeyen contalar kullanır, böylece daha kolay hizmet verir ve proseste kullanım süresi artar.

Müşterilerin Alfa Laval FrontLine ve BaseLine plakalı ısı değiştiricilerinden beklentilerinin yüksek ısı transferi verimliliği ve esnek tasarım olduğunu vurguluyor. Bu iki hijyenik ısı değiştirici , proses performansını ideal bir düzeye getirerek, kusursuz çevreye duyarlı ve sürdürülebilir işletim ekonomisi sağlıyor.

Jakob Worsøe, Global Portföy Yöneticisi, Alfa Laval Isı Değiştiriciler

Hijyenik contalı ısı değiştiricilerin geniş kullanım aralığı

Alfa Laval GPHE'lerin büyük bir bölümü ve Alfa Laval FrontLine ve BaseLine serileri, hijyenik uygulamalar gerektiren ve verimlilik ve enerji tasarrufunun kritik önem taşıdığı proseslerde kullanıma uygundur. Bu uygulamalar gıda, süt ürünleri, içecek, ev ve kişisel bakım ürünleri, biyoteknoloji ve ilaç sektörlerini kapsar ve sahiplerine ve işletenlerine hemen hemen her görevin üstesinden gelmeleri için güven ve esneklik sağlar.

Alfa Laval hijyenik contalı ısı değiştiriciler ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.alfalaval.com/insights adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Animasyonlar

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada ayakta kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. 

Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2015 yılında yaklaşık 39.7  milyar SEK (yaklaşık 4.25 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.500 çalışanı bulunmaktadır. 

www.alfalaval.com.tr  

baselinefrontline 640x360

Isı değiştiriciler

Kişiler

Jakob Worsøe

Global Portfolio Manager, Heat Exchangers

+45 28 95 57 08
+45 28 95 57 08
jakob.worsoe@alfalaval.com

Kişiler

Marianne Højby

Marketing Communications Manager, Business Unit Hygienic Fluid Handling

+45 28 95 44 71
marianne.hojby@alfalaval.com

İlgili içerik