Alfa Laval - Alfa Laval PureBallast, onuncu yıl dönümünü BWM konvansiyonunun onaylanmasıyla kutladı

2016-09-16 Ürün Haberleri

Alfa Laval PureBallast, onuncu yıl dönümünü BWM konvansiyonunun onaylanmasıyla kutladı

Alfa Laval PureBallast'ın ticari lansmanının onuncu yıl dönümünü kutlamasından birkaç gün önce Finlandiya'nın IMO Balast Suyu Konvansiyonu’nu (BWM) onayladığı bildirildi.

15 Eylül tarihinde Alfa Laval PureBallast'ın dünyanın ilk ticari balast suyu arıtma sistemi olarak sunulmasının 10. yılı tamamlandı. 2006 yılındaki lansmanını yaptığında, balast suyu arıtma gerekliliğinin dünya çapında uygulamaya konulması kaçınılmaz görünüyordu. 

Bu kilometre taşı, tam on yıl sonra gerçekleştirildi. Bu süre zarfında PureBallast liderliğini sürdürdü. Şimdi üçüncü nesli üretilen PureBallast, hem tatlı ve hafif tuzlu sularda hem de deniz suyunda üstün performans göstermekte. Aynı şekilde, UV iletiminin %42'ye kadar düştüğü bulanık sularda da tam debi ile çalışan ideal bir sistem.

PureBallast Bölümü Genel Müdürü Anders Lindmark fikirlerini şu şekilde dile getiriyor: “Müşterilerin balast suyu mevzuatını güvenli bir şekilde karşılayabileceğini taahhüt etmiştik.” “PureBallast 3.1 bu taahhüdümüzü karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda bunu önceden düşünülenin üstünde bir verimlilikle yapıyor.”

Alfa Laval pazarın hız kazanmasına hazır

Onay işleminin tamamlanmasıyla birlikte BWM Konvansiyonu 8 Eylül 2017 tarihinde yürürlüğe girecek. Yani, uzun süredir beklenen Retrofit dalgası artık yoğun bir şekilde başlayacak ve bu durum, balast suyu arıtma tedarikçileri üzerinde önemli bir baskı oluşturacak.

Lindmark sözlerine şöyle devam ediyor: “Alfa Laval hem bilgi hem de kapasite bakımından yeni başlayacak dönem için iyi hazırlandı. 1200'den fazla sistem satıp 300'den fazla retrofit montajı gerçekleştirerek üretimin artırılmasına yönelik gerekli becerilere ve üretim altyapısına sahip olduğumuzu kanıtladık.”

To learn more about Alfa Laval PureBallast 3.1 and Alfa Laval’s approach to ballast water treatment, visit www.alfalaval.com/pureballast3

Editörün notları

Alfa Laval PureBallast Hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, Alfa Laval tarafından satılan ve servis işlemleri yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water Tecnology tarafından kurulan Wallenius Water'ın ortaklaşa çalışmasıyla geliştirilmiştir.

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada ayakta kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. 

Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2015 yılında yaklaşık 39.7  milyar SEK (yaklaşık 4.25 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.500 çalışanı bulunmaktadır. 

www.alfalaval.com.tr  

PureBallast ten years 640x360

Kişiler

Anders Lindmark

Business Unit President, Gas Systems

+31 613821464
anders.lindmark@alfalaval.com

Kişiler

Sofia Erichs

Trade Press Manager, Marine & Diesel Division

+46 706 69 53 57
sofia.erichs@alfalaval.com

İlgili içerik