2016-09-21 Ürün Haberleri

Alfa Laval, PureBallast balast suyu arıtma sistemi için US CoastGuard’a tip onayı başvurusunu yaptı

Mevcut balast suyu arıtma sistemi tasarımı kullanılarak gerçekleştirilen deniz suyu, yarı tuzlu su ve tatlı su ile karadaki testlerin başarıyla tamamlanması sonrasında bağımsız DNV GL laboratuvarı tarafından PureBallast için bir test raporu paketi hazırlandı. Sonrasında da Alfa Laval, PureBallast 3 ailesi için USCG tip onayı başvurusunu gerçekleştirdi.

Alfa Laval balast suyu arıtmasında USCG tip onayını almak üzere. Beklendiği gibi şirket, bu yaz PureBallast'ın tüm testlerini tamamladı. Testler USCG tarafından onaylanan ve Danimarka'daki DHI'da gerçekleştirilen CMFDA/FDA (boyama) yöntemi kullanılarak gerçekleştirildi. Önemli olan konu, halihazırda pazar lideri olan IMO onaylı PureBallast 3 ailesi içindeki mevcut sistemdeki donanımların, aynı güç tüketimi ve debi kullanılarak testlerin yapılması. 

PureBallast Bölümü Genel Müdürü Anders Lindmark fikirlerini şu şekilde dile getiriyor: “PureBallast'ın, bileşenlerinde ya da sistem tasarımında herhangi bir değişiklik yapılmaksızın yüksek performanslı sonuçlar elde edeceğinden emindik.” “Test sonuçları ortaya çıktı ve PureBallast'ın tüm tuzluluk seviyesindeki sularda ve tam debide güvenilir biyolojik arıtma sağladığı kesin olarak kanıtlandı. Sistem ayrıca USCG ve IMO tarafından gerekli görülen zorlu mekanik ve elektriksel testlerin onay programını geçti.” 

Alfa Laval, testler sonrasında CMFDA/FDA test sonuçlarını içeren tip onay başvurusunu USCG’a sundu. Firma, USCG mevzuatında ve yeni onaylanan IMO Balast Suyu Yönetim Konvansiyonu’nda ön görülen balast suyu yönetimi yükümlülüklerinin sağlanmasında küresel olarak müşterilerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Alfa Laval diğer yandanda, UV arıtma sistemlerinde CMFDA/FDA yöntemine karşı tercih edilebilir bir alternatif olarak gördüğü MPN (En Olası Sayı) yönteminin geçerli olmasına yönelik çalışmalara desteğini sürdürüyor. Alfa Laval’ın CMFDA/FDA testlerini gerçekleştirme kararı ABD sularında balast işlemi yapan müşterilerine en kısa zamanda tip onaylı bir çözümün sunulmasının çok önemli olmasından kaynaklanmaktadır.

Alfa Laval PureBallast ve Alfa Laval’ın balast suyu arıtmasına yönelik yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.alfalaval.com/pureballast3 adresini ziyaret edin

 

www.alfalaval.com/marine

 

Editörün notları

Alfa Laval PureBallast Hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, Alfa Laval tarafından satılan ve servis işlemleri yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water Tecnology tarafından kurulan Wallenius Water'ın ortaklaşa çalışmasıyla geliştirilmiştir.

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada ayakta kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. 

Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2015 yılında yaklaşık 39.7  milyar SEK (yaklaşık 4.25 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.500 çalışanı bulunmaktadır. 

Alfa Laval PureBallast 640x360

Bize ulaşın

Anders Lindmark

Business Unit President, Heat & Gas Systems

+ 45 27 640 148
anders.lindmark@alfalaval.com

Bize ulaşın

Sofia Erichs

Trade Press Manager, Marine & Diesel Division

+46 706 69 53 57
sofia.erichs@alfalaval.com

İlgili içerik