Alfa Laval - Alfa Laval PureBallast artık ABD Sahil Koruma tip onayına sahip

2016-12-27 Ürün Haberleri

Alfa Laval PureBallast artık ABD Sahil Koruma tip onayına sahip

Alfa Laval, üçüncü nesil balast suyu arıtma sistemi PureBallast için 23 Aralık tarihinde ABD Sahil Koruma (USCG) tip onayını aldı. Söz konusu onay, Amerika Birleşik Devletleri sularında safra bırakan gemi sahiplerine arıtma teknolojisinde güvenli bir seçim yapma olanağı tanıyor.

USCG'nin PureBallast tip onayı, Danimarka DHI'da gerçekleştirilen CMFDA/FDA testine dayanıyor. Test uygulanırken PureBallast 3 ailesinin zaten pazar lideri olan IMO onaylı versiyonu ile aynı donanım, güç tüketimi ve debi kullanıldı. PureBallast'ın tip onayını MPN yöntemiyle aldığı ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yerlerde USCG onaylı sistem IMO modunda çalışacak ve %42 kadar düşük UV geçirgenliği ile suyu arıtabilecek. 

PureBallast, dört farklı UV reaktör boyutuna dayanan esnek bir yapıya sahip. Bu yapısı, boyut seçiminin optimize edilmesine ve geniş bir debi aralığında rekabetçi çözümlere olanak tanıyor. Mevcut tip onayı 300 ve 1000 m3/saatlik reaktör boyutlarına dayanan 150-3000 m3/saatlik debileri kapsamakta olup 170 ve 600 m3/saatlik reaktörlere dayanan sistemler için de yakında tip onayı alınması bekleniyor. Onaylar arasındaki gecikme, USCG için yeni bir süreç olan matematiksel olarak modellenmiş reaktör ölçeklendirmesi ile ilgili değerlendirmeden kaynaklanıyor. Bağımsız DNV GL laboratuvarından alınan tamamlanmış onayın değerlendirilmesi için ek bir süreye ihtiyaç var. 

Business Centre PureBallast Genel Müdürü Anders Lindmark "Pazarın en iyi biyolojik dezenfeksiyon performansını destekleyen hem USCG hem de IMO tip onayları ile gemi sahipleri PureBallast'ı gerçekten gözü kapalı seçebilirler" diyor. "Alfa Laval dünya genelinde balast suyu arıtmada lider olmaktan gurur duyuyor." 

Revize edilen IMO G8 kuralları ve daha fazlası için hazırlıklı

PureBallast 3 ailesi, USCG gereklerini karşılamanın yanı sıra son MEPC70 toplantısında belirlenen revize edilmiş IMO G8 kuralları için de hazır. Biyolojik etkinlik konusunda beklenen birkaç final testi ile birlikte güncelleştirilmiş G8 sertifikası için başvurunun 2017'nin ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. 

Benzer şekilde Alfa Laval, IMO Balast Suyu Yönetim Konvansiyonu'nun onaylanmasıyla artacak talep için de hazırlıklı. Bugüne dek yenileme olarak kurulan yüzlercesi dahil olmak üzere 1200'den fazla sistem satan şirket gelecekteki yenileme dalgasıyla başa çıkabilecek bilgi, proje yönetimi ve üretim gücüne sahip. 

Lindmark "Alfa Laval sadece ilgili tip onayına sahip teknolojiyi değil aynı zamanda yüksek teknoloji ve iyi geliştirilmiş bir servis olanağıyla gemilere uyumlu çözümler de sunuyor" diyor. "Balast suyu arıtma sistemlerinin karşılaştırılmasında veya tekrar hizmete alma ve yenileme projelerinin idare edilmesinde müşterilere yardım etmeye hazırız." 

Alfa Laval PureBallast ve Alfa Laval’ın balast suyu arıtma yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi için, www.alfalaval.com/pureballast3 adresini ziyaret edin

 

Editörün notları

Alfa Laval PureBallast Hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, satışı ve servis işlemleri Alfa Laval tarafından yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water'ın Wallenius Su Teknolojisine dayanan ortak çalışmasıyla geliştirilmiştir.

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir.

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır.

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır.

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada ayakta kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır.

Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2015 yılında yaklaşık 39.7  milyar SEK (yaklaşık 4.25 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.500 çalışanı bulunmaktadır. 

Alfa Laval PureBallast

Kişiler

Anders Lindmark

Business Unit President, Gas Systems

+31 613821464
anders.lindmark@alfalaval.com

Kişiler

Anja Simonsson

Vice President Communication Alfa Laval Marine Division

+46 708 53 89 27
anja.simonsson@alfalaval.com

İlgili içerik