Alfa Laval Adyabatik Soğutmayı Yeniden Tanımlıyor | Alfa Laval

2015-06-16 Ürün Haberleri

Alfa Laval Adyabatik Sogutmayı Yeniden Tanımlıyor

Verimli soğutmada yeni nesil Alfa Laval Abatigo. Kapalı adyabatik hazneli soğutucu; su, enerji, kimyasal ve bakım süresinde uzun vadeli tasarruf sağlamak amacıyla çeşitli uygulamalar için optimize edilmiştir.

Enerji ve su daha değerli kaynaklar haline geldikçe ısı transferi uygulamaları, hem ekonomik hem ekolojik sürdürülebilirlik elde etmek için gittikçe daha fazla zorlukla karşılaşır. Birçok endüstrideki müşteriler, fazla su tüketimi ve arıtma ihtiyacının yanı sıra Lejyonella riski nedeniyle açık soğutma kulelerine alternatifler aramaktadır.

Kuru soğutucular çoğu uygulama için mükemmel bir çözüm gibi gözükse de konu yakın bir sıcaklık yaklaşımına ve zorlu iklimlere sahip bazı özel görevlere geldiğinde belli sınırlamalar ortaya çıkar. Bu nedenle Alfa Laval, adyabatik teknolojisinde gelinen en son noktayı sunuyor: Alfa Laval Abatigo.

Alfa Laval Abatigo, havanın ısı değiştirici bataryasına girmeden önce soğutulması için ince su buharının püskürtüldüğü benzersiz bir soğutma yöntemi kullanır. Bu; enerji ve su tüketimini önemli oranda düşürür ve farklı uygulama ve iklim koşullarına kolaylıkla uyarlanabilir. Kapalı adyabatik hazne, suyun ısı eşanjörlerine sürüklenmesini engelleyerek onları tamamen kuru tutar ve böylece kireçlenmeyi, aşınmayı ve su yoluyla bulaşan tehlikeli hastalıkları önler.

Alfa Laval Abatigo’nun sunduğu avantajlar:

- Soğutma kulesine kıyasla %95'e kadar daha düşük su tüketimi

- Adyabatik sistem için su arıtma ihtiyacının olmaması

- Fanları sürekli olarak ayarlayan ve gerektiğinde adyabatik haznenin etkinleştirilmesini sağlayan hassas kontroller aracılığıyla ideal su sıcaklığı

- Kireç oluşumunu önleyen çalışma şekli, dayanıklı yapısı ve daha güvenli akrilik kaplamalı ısı eşanjörü sayesinde maksimum çalışma süresi

- Hava soğutmalı merkezi soğutucuya kıyasla %95'e kadar daha düşük enerji tüketimi

Maksimum kapasite, kuru soğutucularla karşılaştırıldığında daha az yer kaplar

Alfa Laval Abatigo tasarımı, modüler bir konsept kullanılarak optimize edilmiştir. Bu konsept, kapasite ihtiyacına ve kullanılabilir alana bağlı olarak ünite başına 1 ila 20 arası fanın tek veya çift sıra olarak düzenlenebileceği anlamına gelir. EC fanlar, yakın sıcaklık kontrolü ve gerçek yük koşullarına dayanan enerji tüketimi sağlar. Fanlar, daha fazla enerji verimlilik sağlamak için egzoz difüzörleri ile birlikte gelir.

Bunlara ek olarak, Alfa Laval her Alfa Laval Abatigo ünitesiyle izleme, sorunsuz ve güvenli başlatma ve bakım hizmetlerini içeren kapsamlı bir hizmet portföyü sunar. Küresel satış kanallarımız ve servis mühendislerimiz, nerede ve ne zaman olduğu fark etmeksizin zamanında ve güvenilir destek sağlar.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz: 
Doğa Ersoy, Market Unit Manager Fluids and Utilities
Alfa Laval Türkiye

turkey@alfalaval.com
+90 216 311 79 00

İlgili içerik