Alfa Laval’in Yarı Kaynaklı Isı Degistiricisi TK20 | Alfa Laval

2015-05-25 Ürün Haberleri

Alfa Laval’in Yarı Kaynaklı Isı Degistiricisi TK20

Alfa Laval TK20 yarı kaynaklı contalı plakalı ısı değiştiriciler, aşındırıcı akışkanları ısıtma ve soğutmada en iyi performansı ve güvenilirliği sunmak üzere optimize edilmiştir.

TK20, evaporatörler, kondenserler, kızgın buhar soğutucuları, kademeli (kaskad) sistemler ve ekonomizörler/sub-cooler (yardımcı soğutucular) gibi yüksek verimliliğin çok önemli olduğu uygulamalar için geliştirilmiştir. Doğal soğutkanlar olan NH3 ve CO2 in düşük ve yüksek basınçta kullanımı için optimize edilmiştir. Yeni plaka tasarımı, özellikle taşmalı tip evaporasyon uygulamalarına uygundur.

Isı değiştiricinin sunduğu yenilikçi gelişmeler arasında; maksimum conta desteği ve minimum conta teması sağlayan benzersiz conta oluğu tasarımı Alfa Laval RefTight™, plaka yüzey metrekaresi başına daha fazla enerji verimliliği sağlayan patentli dağıtım bölgesi Alfa Laval CurveFlow™, contayı güvenle yerleştirip plakanın her iki tarafını kavrayan ve açıldığında yerinde kalmasını sağlayan patentli montaj yöntemi Alfa Laval ClipGrip™ yer almaktadır. 

TK20'nin kompakt tasarımı, tasarımın kontrol ve temizlik için kolay açılmasını sağlar ve servise elverişliliğini artırır. Esnek yapısı, ısı transfer alanının kullanıcının uygulamalarına ve ihtiyaçlarına göre modifikasyonuna izin verir. Minimum conta temaslı kaynaklı kanallar da sağlam, sızdırmaz bir ünite oluşturur.

 

Sunduğu avantajlar:

  • Kaynaklı kanallarda sızdırmazlık sağlayan tasarım 
  • Esnek yapı – ısı transfer alanı modifiye edilebilir
  • Kompakt tasarım
  • Oldukça kolay servis imkanı – ısı değiştiricisini kontrol ve temizlik için açma olanağı
  • Isı transfer ürünleri geniş portföyünün bir parçasıdır

TK20 ile artan enerji verimliliği, daha düşük yaklaşım açısı, düşük deltaT sıcaklık farkları/yüksek akışlar ve geniş kapasite aralığı talepleri artık karşılanabilir. TK20, Alfa Laval'ın yarı kaynaklı contalı plakalı ısı değiştiriciler serisinin mükemmel bir uzantısıdır.

TK20 ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.alfalaval.com/insights adresini ziyaret edebilirsiniz. 


Alfa Laval Hakkında:

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada ayakta kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. 

Alfa Laval TK20 640x360

İlgili içerik