2015-05-19 Ürün Haberleri

Alfa Laval PureBallast için gelistirilen yeni reaktör, küçük gemiler için de imkanlar saglayacaktır

Alfa Laval PureBallast'ın – tatlı su, yarı tuzlu su ya da deniz suyunda ve sadece %42 UV geçirgenliğine sahip berraklık seviyesi düşük suda çalışmak da dahil – kanıtlanmış yeteneklerinden artık daha küçük gemiler de yararlanabilecek. Alfa Laval'in USCG onayı için başvurusu yapılan balast suyu arıtma teknolojisi, şimdi 87 m3/saat debili sistemlerde de kullanılabilir.

Platform ikmal gemileri de dahil olmak üzere çeşitli gemi türleri, genişletilen PureBallast debi aralığından faydalanacaktır. 170 m3/saat ile 87 m3/saat arası sistem boyutları için optimize edilen yeni bir reaktörle daha düşük kapasitelere ulaşılması sağlanmıştır. Bu daha önce en küçük seçeneğin 250 m3/saat'lik bir sistem olduğu PureBallast ailesinde önemli bir gelişmedir.

PureBallast Küresel Ticari Müdürü Stephen Westerling, “Düşük akış debileri, büyük gemilerinkine benzer kalite ve performans gereksinimlerine sahip küçük gemilerin de PureBallast'tan yararlanabilmesini sağlayacak,” dedi ve ekledi: "Açık deniz platform sektöründe olduğu gibi, bazı durumlarda küçük gemilerin gereksinimleri daha da fazla olabiliyor."

Tasarımdan ya da operasyondan ödün vermeksizin

Westerling Greer tasarım sürecinde herhangi bir şekilde kolaycılığa girilmediğini belirtti. “Küçük PureBallast sistemleri, daha büyük emsallerinin dengi olacak,” dedi. "Reaktörler uzun ve paslanmadan etkilenmeyen bir kullanım ömrü için SMO ile üretilmiştir ve güç yönetimi de büyük kapasite emsalleriyle aynı ölçüde verimlidir. Müşterilerin alan tasarrufu gereksinimini karşılayan yeni ve kompakt bir tasarımın yanı sıra, performansı artıran CIP (Yerinde Temizlik) ünitesine de sahiptir."

Böylece küçük gemilerde, karşılarına çıkabilecek iş fırsatlarından ödün vermek zorunda kalmayacaklardır. Hem tatlı su, hem yarı tuzlu(brackish) su ve deniz suyu kullanımında sertifkalı PureBallast Sistemi, çok düşük sıcaklıklara sahip ya da son derece kötü kaliteli suyun arıtılmasında da kullanılabilir. Sadece %42'lik UV geçirgenliğine sahip, berraklık seviyesi son derece düşük suda dahi, tam debi kapasitesinde çalışabilir ve bu özelliğin diğer herhangi bir sistemde benzeri bulunmamaktadır. 

“PureBallast sayesinde hem büyük hem de küçük gemiler, diğer balast suyu arıtma sistemlerine sahip gemilerden çok daha fazla sayıda limana hiç bir problem olmadan girebilir,” dedi Westerling Greer. “PureBallast en geniş su türü ve kalite yelpazesinde kullanılabildiğinden, gemi sahipleri ve operatörleri risklerini minimize edebileceklerdir. Ballast alıp, bırakırken, yerel liman’ın gereklerini etkin bir şekilde sağladıklarından emin olabilirler." 

Alfa Laval PureBallast ve Alfa Laval'in balast suyu arıtmasına yönelik yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi almak için www.alfalaval.com/pureballast3 adresini ziyaret edebilirsiniz.

PureBallast-3 1 170-640x360

Bize ulaşın

Stephen Westerling Greer

Global Business Manager, PureBallast, Marine & Diesel Division, Alfa Laval

+46 8 530 651 51
stephen.westerlinggreer@alfalaval.com

Bize ulaşın

Sofia Erichs

Trade Press Manager, Marine & Diesel Division

+46 706 69 53 57
sofia.erichs@alfalaval.com

Download the press release

İlgili içerik