2015-04-24 Ürün Haberleri

Alfa Laval'den T35/TS35 ısı değiştirici. Üretimi artırmak ve yaşam döngüsü maliyetlerini azaltmak için tasarlandı.

Alfa Laval'in en yeni salmastralı ısı değiştiricisi T35/TS35, bakım maliyetlerini en aza indirip yüksek çalışma süresi sağlayan birçok yenilikle birlikte geliyor. Tortu oluşumunu azaltan CurveFlow dağıtım alanı ve yeniden contalamayı kolaylaştıran yapıştırıcı içermeyen ClipGrip salmastralar, en dikkat çeken yenilikler arasındadır.

Homojen akış dağıtımı sayesinde daha az tortu oluşumu

Alfa Laval T35/TS35'teki patentli CurveFlow dağıtım alanı bu ürüne diğer plakalı ısı değiştiricilerden çok daha homojen bir akış dağıtımı sağlıyor. Bu, önemli ölçüde daha az tortu oluşumu demektir. Homojen akış, termal verimliliği de artırıyor. Müşteriler, düşük bakım maliyetlerinin, kompakt kurulumların ve yüksek performansın avantajlarından yararlanabiliyor.

Daha az tortu oluşumu bakım maliyetlerini azaltmakla kalmıyor. Aynı zamanda, ısı değiştiricinin değiştirme cihazı olarak veya ısı kazanımı için kullanılması durumunda enerji tasarrufunu sağlıyor. 

Kolay bakım için tasarlanan salmastralar

Alfa Laval'in ClipGrip salmastraları tamamen yapıştırıcısız montaj olanağı sunuyor ve en uzun kullanım ömrü, yüksek güvenilirlik ve basit bakım için tasarlanmış. Bağlantı parçaları plakaları iki taraftan kavrayarak salmastraları sıkıca yerinde tutuyor. ClipGrip salmastralar, salmastraların oluklarından çıkması, plaka paketinin yanlış hizalanması ve sızıntılarla ilgili sorunları en aza indiriyor.

Alfa Laval'de Proses Endüstrisi, GPHE Portföy Yöneticisi olan Erland Elwin, "CurveFlow dağıtım alanı ve ClipGrip salmastralar bakım maliyetlerinin azaltılmasına ve çalışma süresinin arttırılmasına yardımcı oluyor" diyor. "Bu yenilikler, Alfa Laval'in ısı değiştirici teknolojisindeki teknik liderliğini bir kez daha kanıtlıyor."

Birçok uygulamaya yeni avantajlar getiriyor

Çok geniş plaka ve salmastra malzemesi seçeneklerine sahip olması Alfa Laval T35/TS35'i temel sudan suya işlemlerden yüksek sıcaklıkların, aşındırıcı akışkanların ve yüksek basınçların geçerli olduğu uygulamalara kadar pek çok farklı konumda ve endüstride kullanılmaya uygun hale getiriyor.

Erland Elwin, “T35/TS35, oldukça çok yönlü bir platform. Her bir ısı değiştirici çalışma koşullarına en uygun hale getirilir ve T35/TS35, hem proses hem de kamu hizmeti görevleri için kusursuz seçenek. Nükleer ve geleneksel enerji santrallerinde, kimyasal üretiminde, çelik ve mineral işlemede ve kapalı devre soğutmada kullanılabilir" diyerek sözlerini tamamlıyor.

Etiketler

Tümü
alfa laval t35 640x360

İlgili içerik