Sürdürülebilirlik - Güven meselesi

Alfa Laval'ın İş İlkeleri, iş hedeflerimize ulaşırken toplum içinde nasıl hareket etmemiz gerektiğini tanımlar.

İş İlkelerimizi takip ederek, daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak ve insanlar için daha iyi günlük koşullar sağlamak için birçok fırsat bulabiliriz. İş İlkeleri, insan haklarını, çevreyi veya iş bütünlüğümüzü ihlal etmeyecek şekilde hareket ettiğimizden emin olmamıza yardımcı olur.

  • İş bütünlüğü - Yüksek etik standartlar davranışlarımıza rehberlik eder
  • Çevre - Doğal kaynakların kullanımını optimize etmek bizim işimiz
  • Sosyal - İnsan haklarına saygı esastır
  • Şeffaflık - Açık diyalog taahhüdümüz güven oluşturur

İş İlkelerini hiçbir zaman tam olarak uygulamadığımızı iddia edemeyiz çünkü her zaman geliştirebileceğimiz yönler vardır. Bununla beraber tedarik zinciri boyunca uzanan, güçlü etik ilkelerle çalışan, çalışanlarının çalışmaktan gurur duyduğu, performans odaklı bir şirket olmayı seviyoruz. Bu sayede hem müşterilerimize hem de yatırımcılarımıza mükemmel değer, kalite ve güvenlik sunarız.

Çalışanlar

Alfa Laval, çalışanları için güvenli, sağlıklı ve ilgi çekici bir çalışma ortamı sağlamayı taahhüt eder. Kültürel olarak çeşitliliğe sahip, esnek, motive ve yetkin bir işgücüne değer veriyoruz. Çalışanların örgütlenme özgürlüğü ve toplu pazarlık hakkını tanıyoruz. Bir işveren ve bir iş ortağı olarak bildiğimiz kadar toplum içindeki sorumluluğumuzu da anlamalıyız.

world-day-health-safety-facebook 640x360

Çevre

Alfa Laval, kendi operasyonlarında doğal kaynakların kullanımını optimize etmek için çalışır. Bu taahhüdümüzün bir parçası olarak, ürünlerimizi enerji verimli hale getirmek, yaydığımız karbondioksit miktarını azaltmak, sadece gerekli malzemeleri kullanmak, atıkları azaltmak ve su kullanımını en aza indirmek için sürekli çalışıyoruz. 2020'ye yönelik Çevre Stratejisi, tüm Alfa Laval Grubu için geçerlidir.

Large flow herobanner 640x360px

Tedarik zinciri

Alfa Laval'ın gelecekteki başarısı aynı zamanda tedarikçilerinin iş performansına bağlıdır. Hiçbir zincir en zayıf halkasından daha güçlü değildir ve tedarikçilerimizin performansını belirlemek ve iyileştirmek için sürekli çalışırız. En yüksek öncelikler, yüksek riskli ülkelerde ve sektörlerde doğrudan tedarikçilerimizin çalışanlarının sağlık ve güvenliğini, çalışma koşullarını ve çalışma ortamını iyileştirmektir.

web-supply-chain-640x360

İş bütünlüğü

Paydaşlarımızın beklentilerini karşılayabilmemiz için işimizi dürüstlükle yürütmek esastır. Paydaşlarımız, işimizi sorumlu ve adil bir şekilde yürütmemiz için bize güvenebilmelidir. Alfa Laval'in toplum içinde nasıl hareket etmesi gerektiğini tanımlayan dört İş İlkesinden biri iş bütünlüğüdür, bu ilkeler rüşvet ve yolsuzluğa karşı çalışmayı, rekabeti önlemeyi, çıkar çatışmalarını ve siyasi katkıları içerir.

ABAC
.

Karbon nötrlüğüne ve döngülselliğe geçişi hızlandırıyoruz

Alfa Laval, gıda, deniz ve enerji endüstrilerindeki müşterilerinin mevcut ve gelecekteki çevresel hedeflerine ulaşmalarını sağlar - bu konuda ve Sürdürülebilirlik Raporu 2020'de kendi sürdürülebilirlik zorluklarımızla nasıl başa çıktığımız hakkında daha fazla bilgi edinin. Sürdürülebilirlik@alfalaval.com adresine ulaşın ve görüşlerinizi bizimle paylaşınl!

plant with bubble 640x360