2021-02-24 Ürün Haberleri

Yeni Yakıt Regülasyonu ve Yakıt Hattında Alfa Laval Çözümleri

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Deniz Çevresini Koruma Komitesi'nin MEPC 280(70) sayılı kararı ile egzoz gazı temizleme sistemleri (scrubber) bulunmayan gemilerde kükürt içeriği en fazla %0.5 olan yakıtların kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

Yeni düşük sülfürlü yakıtta sülfür içeriği değiştiği gibi viscosity, density, pour point, cat fines gibi yakıtın birçok önemli özelliğinin de değiştiği, alınan yakıt analizlerinden gözlemlenmiştir. Sülfür içeriğinde belirli bir standardizasyon yakalanmış olsa da diğer yakıt değerleri yakıtın alındığı limandan limana değişiklik gösterebildiği gibi aynı limandan kısa süreli aralıklarla alınan yakıtlarda bile ciddi farklılıklar gözlemlenmiştir. Sülfür içeriği haricindeki diğer önemli yakıt değerlerinde belirli bir standardizasyonun halen yakalanılamadığı yakıt analizlerinde görülmektedir.

Bu webinarımızda değişen yakıt içeriğinin ve değişken yakıt değerlerinin yakıt hattında oluşturabileceği potensiyel tehditler ve Alfa Laval olarak bu tehditler için geliştirdiğimiz çözümler ve önerilerimiz ele alınacaktır

Konuşmacımız Yavuz Demireren 2011 yılıdan beri Alfa Laval’da çalışmaktadır. Daha önce Alfa Laval Türkiye Marine After Sales departmanında Satış Müdürlüğü yapmış olup, son 4 yıldır da Alfa Laval İsveç Genel Merkezi’nde Güney Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’dan sorumlu Bölge Satış Müdürü olarak görev almaktadır. Kendisi aynı zamanda yeni yakıt regülasyonu ile ilgili projelerin global olarak yönetilmesinden sorumlu ekibimizdendir.

Tarih: 23 Mart 2021  Saat:14.00-14.45

Webinarımız gerçekleşmiştir. Webinar kaydını izlemek için lütfen sayfanın sağ tarafında yer alan formu doldurunuz.

Etiketler

Tümü
Marine tanker 640x360

Webinarımız gerçekleşmiştir. Kaydı izlemek için lütfen formu doldurun.

Gizlilik politikasını okudum ve onaylıyorum.

İlgili içerik