Alfa Laval Hakkında | Alfa Laval

about us banner 1200x400

Kısaca Alfa Laval - biz kimiz ve ne yapıyoruz?

Alfa Laval ısı transferi, separasyon ve akış ekipmanları alanlarında üst sınıf ürünler tedarik eden ve alanında lider olan global bir firmadır. Alfa Laval olarak dünya çapında çeşitli endüstrilerdeki müşterilerimizin üretkenliğini ve rekabet gücünü artırmaya yardımcı olmayı hedefliyoruz. Başlıca enerji, çevre, gıda ve denizcilik endüstrisi olmak üzere müşterilerimizin yaşadığı zorlukları biliyor ve gereksinimlerini karşılayan sürdürülebilir ürünler ve çözümler sunuyoruz.

 

Çalıştığımız endüstriler ve teknolojiler

Alfa Laval'ın çözümleri günlük hayatımızda fark yaratır. Ürünlerimizin nasıl çalıştığı ve dünya çapındaki endüstrilerde nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Teknolojilerimiz

Teknolojilerimiz birçok farklı alanda ve uygulamada mevcuttur.

 

Her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışırız.

Enerji, çevre, gıda ve denizcilik sektörlerinde çözümler sunarız.

 

2020 Sonuçlarımız

Alfa Laval'ın 2020 yıllık raporuna bağlı sonuçlar  (EUR figürler için)

Alfa_Laval_in_brief_2020_SEK.gif

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

Alfa Laval 17 adet BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin 15'ine katkıda bulunuyor

Amacımız

Amacımızı, kendimizi üstün müşteri hizmetine, ilham verici ve kucaklayıcı bir çalışma ortamına ve  sürdürülebilirliğe adayarak müşterilerimiz, çalışanlarımız ve gezegenimiz için başarıyı hızlandırmak olarak tanımlıyoruz

Müşterilerimiz

Yenilikçi çözümlerimiz malzemeleri saflaştırma, rafine etme ve geri dönüştürme konusunda endüstrileri destekler. Taahhüdümüz, müşterilerimizin proseslerini optimize etmek, sürekli organik büyüme yaratmak ve ilerlemeyi sağlamaktır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz - onları iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında desteklemek için her zaman ekstra yol kat ediyoruz.

 

 

Çalışanlarımız

Kurumsal kültürümüz açık, destekleyici ve samimidir. Bu, çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirmeleri ve profesyoneller olarak mükemmel olmaları için bir ortam yaratır. Sorumluluk vererek çalışanlarımıza güvendiğimizi gösterir ve gelişmelerini sağlarız. İşimizdeki en yenilikçi ve araştırmacı insanları bulmaya, geliştirmeye ve elimizde tutmaya kararlıyız.

Gezegenimiz

Teknolojilerimiz, doğal kaynakların sorumlu bir şekilde kullanılmasını teşvik eder. Daga fazla enerji verimliliği ve ısı geri kazanımı, daha iyi su arıtma ve azaltılmış emisyonlar aracılığıyla çoğu endüstriyel prosesin çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olmak için sürekli olarak ilerlemeyi sürdürüyoruz. Karada ve denizde, her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getiririz. Tüm bunlar Advancing better™ taahhüdümüz sayesindedir.

what_icon.jpg NE? Alfa Laval üç temel teknolojide dünya lideridir

ISI TRANSFERİ ꟷ Alfa Laval’ın ısı eşanjörleri, bir akışkandan diğerine ısıtma veya soğutmayı aktarır. Isıyı geri dönüştürür, müşterilerin enerji tüketimini optimize eder, maliyetleri düşürür ve çevresel etkilerini azaltır.

brazed heat exchanger close-up 640x360

SEPARASYON ꟷ Teknoloji, sıvıların sıvılardan, partiküllerin sıvılardan ve yine sıvı ve katıların gazlardan verimli bir şekilde ayrıştırılmasına dayanır. Ürün portföyünde separatörler, santrifüj dekantörler, filtreler, süzgeçler ve membranlar vardır.

disc stack separator close-up 640x360

AKIŞ EKİPMANLARI ꟷ Gıda ve ilaç endüstrileri için pompa, valf, tank temizleme ekipmanı ve montaj malzemesi ve denizcilik sektörü için pompa sistemleri tedarik eder.

unique SSV valves close-up 640x360

for_whom_icon.jpg KİM İÇİN? Ürünlerimiz çoğu endüstride kullanılmaktdır

Birçok sektörde ısıtma, soğutma, taşıma ve separasyon ihtiyacı bulunmaktaadır. Alfa Laval; gıda, enerji, çevre, mühendislik, ilaç, rafineri veya petrokimya gibi pekçok alanda yardımcı olabilir. Müşterilerine ulaştığı üç temel satış bölümü vardır: Enerji, Denizcilik, Gıda ve Su.

how_icon.jpgNASIL? Paylaşılan bir tedarik zinciri aracılığıyla üretilir ve dağıtılırlar

Operasyon bölümü, Grubun üretimle ilgili tedariğinden, üretiminden, dağıtımından ve küresel bazda lojistiğinden sorumludur. Diğer bir deyişle Operasyon, üç bölüm tarafından satılan her şeyin - ısı eşanjörlerinden separatörlere, pompalara, vanalara ve membranlara kadar - müşteriye verilen söz doğrultusunda üretilmesini ve teslim edilmesini sağlar.

where_icon.jpgNEREDE? 100'den fazla ülkede yeni satış, 160'tan fazla ülkede ise satış sonrası hizmet

Yeni satış

Alfa Laval’ın ürünleri, sistemleri ve hizmetleri 100’den fazla ülkede satılmaktadır. Tüm satışların yaklaşık yarısı doğrudan üç bölüm tarafından, geri kalanı ise sistem kurucular, harici müteahhitlik şirketleri, perakendeciler, acenteler ve distribütörler gibi kanallar aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Servis ve yedek parça

Alfa Laval 160'dan fazla ülkede hizmet sunma kapasitesine sahip 100'den fazla servis merkezine sahiptir. Bu, Alfa Laval'in müşterilerine yakın olduğu ve ihtiyaç duyulduğunda anında yardım etmeye hazır olduğu anlamına gelir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Yayınlarımızı inceleyin!

Ödüllü dergimiz

here37_260x345.jpgYenilikçi böcek işleme teknolojisi veya yenilebilir enerjinin depolanmasına yönelik yeni teknojilerin anlatıldığı makaleler HERE dergisinin bu sayısında yer alan makalelerden sadece ikisidir. Makaleler, hem insanlara hem de gezegene fayda sağlayan çözümler sunarak sürdürülebilir büyüme ile ne demek istediğimizi gösteriyor. HERE, 2019'da İsveç Yayıncılık Ödülü'nü kazandı.

Here magazine

Alfa Laval Sürdürebilirlik ve Yıllık Faaliyet Raporu

annual_report_2019_240x345.jpgEn son yayımlanan yıllık raporumuzda, geçtiğimiz yıl işimizi yönlendiren trendler ve hizmet verdiğimiz sektörler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca çalışanlarımız, ürünlerimiz ve servis hizmetlerimizle birlikte inovasyon ve sürdürülebilirliğin yaptığımız her şeyin önemli bir parçası olduğunu daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Bu yıl Sürdürülebilirlik Raporu'nu Faaliyet Raporumuza entegre ettik.

Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporu 2021