Ultrasaf su soğutma

Kritik proses adımlarında temizliğin temin edilmesi için ultra saf su gerekmektedir. Alfa Laval’in plakalı ısı eşanjörü portföyü, her türdeki özel gereksinim ve taleplere cevap verebilecek şekilde hem plaka hem de conta malzemesi açısından geniş opsiyonlara sahiptir.

ultrapure water 640x360

Ultra saf su (USS) ve proses soğutma suyunun (PSS) arıtılması birden fazla üretim adımı esnasında sıcaklığın kontrol altına alınması için gereklidir. Yarı iletken endüstrindeki genel üretimler oldukça yüksek miktarda su tüketmekte olup bunların doğru sıcaklıkta olması gerekmektedir.  Bu türdeki uygulama tipleri için, Alfa Laval’in sahip olduğu AlfaDisc, AlfaRex ve Compabloc gibi geniş conta plakalı ısı eşanjörü ve lehim plakalı ısı eşanjörü ürün gamı müşterilerin özel gereksinimlerinin karşılanmasını temin etmektedir.

Ultra Saf Su (USS) bilgisayar mikroçiplerinin üretim aşamaları esnasında yoğun biçimde kullanılmaktadır. Proses Soğutma Suyunun (PSS) kullanılamadığı kritik proses adımlarında temizliğin temin edilmesi için gereklidir. Alfa Laval'in titanyum plakalara sahip tüm lehim plakalı eşanjörleri kullanılarak ultra saf suyun temizliği halen garanti edilebilmektedir.